سرگذشت شبکه هیسپان تی‌وی

شبکه هیسپان تی‌وی، نخستین شبکه تلویزیونی اسپانیایی‌زبان در خاورمیانه است که تاکنون توانسته است موفقیت‌های بین‌المللی زیادی کسب کند.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، این شبکه در ماه می ‌2014 موفق به کسب جایزه بین‌المللی خبرنگاری از باشگاه خبرنگاران مکزیک شد. این جایزه به خاطر بهترین اطلاع‌رسانی خبری در خاورمیانه به هیسپان تی‌وی اختصاص داده شد.

در فوریه 2015 نیز انجمن ملی گویندگان مکزیک جایزه «میکروفن طلا» را به شبکه هیسپان تی‌وی به عنوان بهترین شبکه بین‌المللی اسپانیایی‌زبان اهدا کرد. این جایزه در مراسمی در شهر مکزیکوسیتی به علی اجاره‌دار، مسئول شبکه هیسپان‌تی‌وی و در حضور چهره‌های برجسته خبری و رسانه‌ای اسپانیایی‌زبان، مقامات عالی‌رتبه مکزیک، هنرمندان و همچنین مسئولان سفارت جمهوری اسلامی ایران در این کشور اعطا شد. شبکه هیسپان تی‌وی این جایزه را به‌علت فعالیت برجسته خبری، ارائه برنامه‌های متفاوت و فعالیت چشمگیر اینترنتی از انجمن ملی گویندگان مکزیک که در سال 1951 تاسیس شده است و یکی از مهم‌ترین و معتبرترین انجمن‌های خبرنگاری در بین کشورهای اسپانیایی‌زبان به شمار می‌رود، دریافت کرد. مجری مکزیکی‌الاصل هیسپان ‌تی‌وی، روبرتو د.لا مادرید (Roberto de la Madrird) نیز در ماه مارس 2015 جایزه «میکروفن طلایی» را از انجمن گویندگان اسپانیایی‌زبان در آمریکا به عنوان بهترین مجری برنامه‌های تحلیلی اسپانیایی‌زبان دریافت کرد. این مراسم در میامی و در ایالت فلوریدای آمریکا برگزار شد.

 

 

همچنین در آوریل 2015 مجله Palestina Digital از فعالیت خبرنگار اسپانیایی‌الاصل هیسپان‌تی‌وی «ایزابل‌پرس» درباره بازتاب وضعیت مردم فلسطین در غزه قدردانی و جایزه «سرزمین فلسطین 2015» را به وی اهدا کرد. هرچند به‌علت محاصره غزه به‌دست اسرائیل خبرنگار هیسپان تی‌وی نتوانست در این مراسم شرکت کند. از جمله فعالیت‌های این خبرنگار می‌توان به بازتاب گسترده حمله 50 روزه رژیم صهیونیستی به غزه اشاره کرد که دقیقه به دقیقه فجایع و اتفاقاتی را که در این منطقه رخ می‌داد، از طریق هیسپان‌تی‌وی به دنیا مخابره می‌کرد.

کسب جایزه Pilar Blanco در ماه می ‌2015 به‌ گزارش خبرنگار هیسپان‌تی‌وی در اسپانیا نیز از دیگر جوایزی است که نصیب این شبکه شده است. این جایزه به ‌منظور بازتاب گسترده فعالیت‌ها و تظاهرات کارگری مردم اسپانیا در سندیکای کارگری مادرید به «رافائل گونزالس پرز» و «ادواردو لوپز خامار» اهدا شد.

هیسپان تی‌وی به عنوان رسانه‌ای آلترناتیو که از پنج سال پیش فعالیت خود را آغاز کرده است، از طریق ماهواره، کشورهای اسپانیایی‌زبان را در زمان واقعی به اتفاقات روز می‌برد و وقایع را بازتاب می‌دهد. سفارت ونزوئلا در تهران نیز به مناسبت روز خبرنگار در این کشور، در ماه ژوئن 2015 با اهدای لوحی از فعالیت‌های هیسپان تی‌وی در بازتاب اخبار ایران و جهان با در نظر گرفتن اصل بی‌طرفی و صداقت تشکر کرد. این جوایز با وجود تحریم‌های بنگاه‌های صهیونیستی و کشورهای وابسته به آنها علیه شبکه هیسپان تی‌وی، پرس‌تی‌وی و دیگر

/ 0 نظر / 19 بازدید