افتتاح رسمی شبکه نسیم همزمان با میلاد پیامبر

وی با اشاره به دستورات شفاهی و مکتوب رهبر معظم انقلاب تقاضا کرد که دولت اقداماتی جدی برای حل مشکلات مالی انجام دهد.

دارابی در پاسخ به پرسشی درباره سیستم آنالوگ و دیجیتال تلویزیون گفت: طبق مقررات جهانی سال 2015 تمامی سیستم‌های آنالوگ باید متوقف شود. بر این اساس ما برنامه هایی را مکتوب را ارائه کردیم و دیگر سازمانها باید کمک کنند تا بتوانیم از سیستم آنالوگ به دیجیتال برسیم و از تحولات جهانی عقب نیفتیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود درباره بودجه تامینی صدا و سیما توسط دولت توضیح داد: نیمی از بودجه سازمان صدا و سیما را دولت می پردازد و دولت سازمان را مکلف می کند که نیمی دیگر از این بودجه را از طریق آگهی ها و سایر کارهای مشارکتی تامین کند. ما به این دلیل که سازمان برای پخش آگهی ها و تعداد چگونگی آنها غالبا مورد انتقاد قرار می گیرد از دولت خواستیم که این نیمه دیگر را هم تامین اعتبار کند.

وی ادامه داد: سازمان صدا و سیما بیش از 5 هزار میلیارد تومان بودجه نیاز دارد در حالی که هم اکنون هزار میلیارد تومان بودجه دارد.

معاون سیما در پایان سخنان خود درباره سریال‌های الف سیما عنوان کرد: سریال‌های الف ویژه تلویزیون منتظر تامین مالی هستند؛ سریال‌های شهید باکری، چمران، جاوید الاثر احمد متوسلیان، حماسه میشان یا همان "فتوا" و همچنین سریال حضرت موسی(ع) و پوریای ولی هم اکنون آماده تولیدند اما تمام این سریال‌ها منتظر بودجه و تامین اعتبار هستند.

/ 4 نظر / 16 بازدید
مرتضی.طاهری

سلام.شرایط.برای.سراسری.کردن.شبکه.نسیم.دراستان.سیستان.وبلوچستان.محیاشده.است.یانه

امیر

1-ایا مردم شهرستان ملایر یکی از شهرستان های استان همدان می تونن شبکه نسیم رو دریافت کنن؟2-چرا epgفرستنده ی اول در این شهرستا ن غیر فهال می باشد؟با تشکر لطفا پاسخ دهید

امیر

چرا epgفرستنده ی اول در این شهرستان چند روز قطع ودوباره وصل می شود؟

مرتضی.طاهری

سلام.مامیتوانیم.درروز29دی.شبکه.نسیم.رااز.طریق.فرستنده.دوم.ببینیم