فیلـم های سینمایی و تلویزیونی آخر هفته شبکه های سیما

شبکه یک سیما


به گزارش روابط عمومی سیما، فیلم سینمایی « نبرد با چاقو » به کارگردانی بیل گاتنتاگ ، پنجشنبه 22 اسفند ماه ساعت 22 از شبکه یک سیما پخش می شود .
داستان این فیلم با بازی جیمی چانگ  ، راب لو ، جولی بوئن ، کانی بریتون ، جنیفر مورپسون، ربکا مدر  و تیتوس ولیور درباره مردی است که تخصص ویژه ای درحل مسائل موکلان رسوا شده دارد اما درگیر پرونده ای می شود که برای اثبات بی گناهی موکل خود باید دست به کار خطرناکی بزند و ...

*************************************

فیلم تلویزیونی « آخرین روز سال » به کارگردانی منوچهر هادی ، جمعه 23 اسفند ماه ساعت 14:50از شبکه یک سیما پخش خواهد شد.
آخرین روز سال داستان دو زن خدمتکار به نام محبوبه و مرضیه است که در آخرین روزهای سال برای نظافت به خانه ای می روند  که در آنجا به یکی از آنها نیاز است، کشمش این دو برای حفظ کار، طنزی به همراه دارد  که علاوه بر خنده مخاطب  نیاز شدید آنها به کار را نیز آشکار می کند.
یکتا ناصر، شهین تسلیمی ، سیروس همتی ساقی زینتی در فیلم تلویزیونی « آخرین روز سال » ایفای نقش کرده اند.

*************************************

 

شبکه دو سیما


انیمیشن « پاندای کونگ فوکار 1 » به کارگردانی مارک اوسبورن ، پنجشنبه 22 اسفند ماه ساعت 8 صبح در قالب برنامه « سینما صبحانه » از شبکه دو سیما پخش می شود.
در خلاصه داستان این انیمیشن آمده است: پو خرس پاندای سربه هوا و خیالپردازی است که آرزو دارد روزی به مهارت های هنرهای رزمی تسلط یابد. بابا شله پز پدر پو، یک غذاخوری کوچک دارد و تجارت او در دهکده از رونق خوبی برخوردار است. در فاصله کمی از دهکده بر فراز تپه ای زیبا، معبدی قدیمی وجود دارد که در آنجا استاد ادوی و استاد چیفو پنج شاگرد خود به نام های ببری، مانتیس، لک لک و میمون را تحت تعلیم سطوح عالی کنگ فو قرار داده اند. استاد عدوی روزی نزدیک ترین دوست خود چیفو را فرا می خواند و به او خبر می دهد تایلانگ به زودی از زندان فرار خواهد کرد. تایلانگ پلنگ سیاهدلی است که زمانی در معبد توسط چیفو مورد تعلیم قرار داشته است و ...

*************************************

فیلم تلویزیونی « جایزه » به کارگردانی رضا سجاسی  ، پنجشنبه 22 اسفند ماه ساعت 14:30 از شبکه دو سیما پخش می شود.
در خلاصه داستان فیلم آمده : امیر علی، پسر بچه ای است که در مسابقه ای در شبکه دو برنده شده و حال باید برای گرفتن جایزه به شبکه دو بیاید. او ساکن ور امین است. پدرش به علت گرفتاری های کاری خود از آوردن او معذور است. مادر بزرگ امیر علی که به خانه آنها آمده با آگاه شدن از قضیه، تصمیم می گیرد با امیر علی روانه تهران شود. همراهی مادر بزرگ با امیر علی اتفاقی را در طول راه برای آنها رقم می زند. در نهایت امیر علی و مادر بزرگ به شبکه می رسند اما زمان اداری تمام شده ...
مینا جعفر زاده، معصومه کریمی و صالح میرزاآقایی در فیلم تلویزیونی « جایزه » به تهیه کنندگی محسن شایانفر ایفای نقش کرده اند.

*************************************

انیمیشن « پاندای کونگ فو کار 2 » به کارگردانی جنیفر یو ، جمعه 23 اسفند ماه ساعت 8 صبح در قالب برنامه « سینما صبحانه » از شبکه دو سیما پخش می شود.
داستان از این قرار است که : ارباب شن سلاح خوفناکی ساخته، سلاح او گلوله آتشین پرتاب می کند، او با  ساخت این سلاح می خواهد قدرت خود را نشان بدهد تا بتواند بر شهر فرمانروایی بکند، او به مردم ظلم می کند و با زور وارد قصر طاووس که قصر پدرش بوده، می شود و استاد بزرگ قصر را از بین می برد، استاد شیفو از ماجرا خبردار می شود و پنج استاد و جنگجوی اژدها را می فرستد تا آنها جلوی ارباب شن را بگیرند ...

*************************************

فیلم تلویزیونی « رنگین کمان » به کارگردانی یینگ پینگ چو ، جمعه 23 اسفند ماه ساعت 17:30 از شبکه دو سیما پخش خواهد شد.
داستان فیلم در مورد مردی است که حضور پسر کوچکش زندگی او را تغییر می دهد. بی مرد جوانی است که سابقاً در مسابقات موتورسواری شرکت داشته و بعد از سانحه ای که برایش پیش آمده به شرط بندی روی آورده و این موضوع باعث شده تا همسرش جیاوی او را ترک کند. او به دلیل علاقه به همسرش هر شب نقاشی او را که خود کشیده به جای جای شهر می زند و آرزو دارد وی دوباره برگردد. یک روز وقتی که بی در محل کار خود نشسته است همسرش از راه رسیده و به او می گوید که بعد از زمانی که او را ترک کرده متوجه بارداری خود شده است و او اکنون صاحب پسری شش ساله به نام بین بین است ...

*************************************

فیلم سینمایی « ستاره من » به کارگردانی حسین سهیلی زاده و تهیه کنندگی آفاق سیف الهی ، جمعه 23 اسفند ماه ساعت 23 از شبکه دو سیما پخش خواهد شد.
در خلاصه داستان فیلم با بازی آرمیتا مردای، سولماز غنی، مرجان محتشم و کیهان ملکی آمده است : پدر و مادر ستاره نه ساله، سالهاست که از یکدیگر جدا شده، ستاره با مادر زندگی می کند. در این میان مادر ستاره به شدت بیمار است و در آستانه مرگ دخترش را به پدر می سپارد. این در حالی است که ستاره به خاطر فاصله ای که به لحاظ عاطفی با پدر دارد نمی تواند با او رابطه گرمی برقرار کند و پدر به دنبال راهی است تا در نبود مادر جایگاه خود را نزد دخترش بیابد.اما حضور همسر دوم او کار را برای ایجاد رابطه پدر و فرزندی مناسب سخت کرده است .

*************************************

 

شبکه سه سیما


 فیلم تلویزیونی « از شنبه تا پنجشنبه » به کارگردانی و تهیه کنندگی حجت قاسم زاده اصل ، پنجشنبه 22 اسفند ماه ساعت 10:30 از شبکه سه سیما پخش می شود.
داستان فیلم ماجرای زن و شوهری است که در ابتدای هفته دچار اختلاف می شوند و در پایان هفته به این نتیجه می رسند که می توانند به زندگی مشترکشان ادامه دهند.
آتنه فقیه نصیری، حمیدرضا پگاه و فرهاد قائمیان در  فیلم سینمایی « از شنبه تا پنجشنبه » ایفای نقش کرده اند.

*************************************

فیلم سینمایی « خطر زندگی » به کارگردانی پیتر هایمس ، پنجشنبه 22 اسفند ماه ساعت 23:30 از شبکه سه سیما پخش خواهد شد.
داستان فیلم با بازی ژان کلودون دام ، باورز  بوتی و ریموند .جی . باری ؛ در ارتباط با یک مامور آتش نشانی است که باخبر می شود در جریان یک مسابقه ورزشی در استادیوم بمب کار گذاشته شده است و فرزند پسر او نیز در همان زمان در ان جا حضور دارد و ...

*************************************

فیلم تلویزیونی « آخرین مجرد » به کارگردانی محمدرضا فاضلی و تهیه کنندگی فرهاد گلی و سیروس جوکار جمعه 23 اسفند ماه ساعت 10:30 از شبکه سه سیما پخش می شود .
در خلاصه داستان فیلم با نقش آفرینی مجید صالحی و زیبا بروفه آمده است : ولی قرچوله به همراه دوست خود همایون در یک کارگاه تونل مترو مشغول به کار هستند. ولی با پدر خود در محله ای در پایین شهر زندگی می کنند او که بیش از 40 بار به خواستگاری رفته، در اخرین مورد، سراغ خانواده ای می رود که ظاهراً بسیار غیرتی و سخت گیر هستند، به طوری که دختر را به اسم یکی از برادرهایش صدا می کنند و راضی به صحبت پسر و دختر قبل از ازدواج نیستند. ولـی در مراسم خواستگاری کتک می خورد و ناامید و اندوهگین به خانه برمی گردد. در پی اتفاق او سر از کلاس درس یک استاد خانم و دانشجویان دختر در می اورد که موضوع درس انها مشاوره خانواده برای زوج های جوان قبل از ازدواج است. ولی که به طور اتفاقی از زیر زمین وارد ان کلاس شده، به عنوان سوژه تحقیقی چند دانشجو انتخاب می شود...

*************************************

فیلم تلویزیونی « اولین تکیه گاه » به کارگردانی قدرت الله صلح میرزایی، جمعه 23 اسفند ماه ساعت 19 از شبکه سه سیما پخش می شود .
داستان فیلم درباره ریحانه زنی است تنها، که شوهرش پس از هزینه فراوان فوت کرده است و او با پسرش، در خانه ای کنار صاحبخانهاش، معصومه و ناصر زندگی می کند. او برای گذراندن زندگی و تهیه خرج عمل چشم پسرش که در اثر تصادف آسیب دیده در یک کارخانه کار می کند و همزمان لباس عروس نیز می دوزد. حال ریحانه از کارخانه نیز اخراج می شود تا اینکه...
لاله اسکندری، علی سلیمانی و مریم کاویانی در فیلم سینمایی « اولین تکیه گاه » به تهیه کنندگی امیرحسین یزدانی ایفای نقش کرده اند.

*************************************

 

شبکه چهار سیما


فیلم سینمایی « جستجوی سراسری » به کارگردانی مارتین کرزیستالوویچ ، پنج شنبه 22 اسفند ماه ساعت 15 از شبکه چهار سیما پخش می شود.
داستان درباره ای عده ای سرباز در جنگ لهستان 1943 است . انها در روستایی گیر افتاده اند و برای فرار از دست دشمن به جنگل پناه می برند . گروهبان به انها هشدار می دهد که از دستورات او سرپیچی نکنند و هر کس که قصد فرار داشت یا بر خلاف میل او کاری انجام دهد او را می کشد. در این بین دختری برای نجات جان خواهرش راضی می شود با نازی ها همکاری کند و محل اختفای دوستانش را لو می دهد و عده ای کشته می شوند. اما در نهایت فرمانده موفق می شود با چند تن از سربازانش اردوی نازی ها را کشف و از بین ببرد و ...
مارتین دوروتینسکی و سونیا بوهسوویچ در فیلم سینمایی « جستجوی سراسری » بازی کرده اند.

*************************************

فیلم سینمایی « دور از او » به کارگردانی سارا پولی ، جمعه 23 اسفند ماه ساعت 12 از شبکه چهار سیما پخش می شود.
در خلاصه داستان فیلم با بازی جولی کریستی، گوردون پینسنت و الیمیپا دوکاکس آمده است : فیونا و گرنت زوجی کانادایی هستند که بیش از چهل سال از ازدواجشان می گذرد. اکنون پس از این همه سال با این حقیقت رو به رو می شوند که فیونا دچار بیماری آلزایمر شده است. پس از آن که فیونا از خانه خارج می شود و به علت فراموشی گم می شود، هر دو تصمیم می گیرند که فیونا به آسایشگاه برود. به خاطر قوانین آسایشگاه در سی روز اول فیونا حق ملاقات با کسی را ندارد و این موضوع باعث می شود که این دو زوج برای اولین بار پس از سال ها زندگی مشترک از هم جدا باشند و مجبور می شوند تا با این شرایط کنار بیایند و ...

*************************************

فیلم سینمایی « اعماق آبی » ، جمعه 23 اسفند ماه ساعت 20:30 در قالب برنامه «سینما 4» از شبکه چهار سیما پخش می شود.
در این فیلم آمده است : یک ماهیگیر که با مواد انفجاری در رودخانه  ماهی گیری می کند . اهالی به این کار ماهیگیر معترض هستند اما او با قلدری به کار خود ادامه می دهد . اهالی روستا از او می خواهند از این کار دست بکشد اما او امتناع می کند، چون این عمل باعث می شود که سایر ماهیگیران از منابع رودخانه به خوبی بهره مند نشوند . ولی در انتها یکی از تله ها باعث می شود تا خود او را به کام مرگ بکشد .

*************************************

 

شبکه تهران سیما


فیلم سینمایی « تارزن و تارزان » به کارگردانی علی عبدالعلی‌زاده و ، پنجشنبه 22 بهمن ماه ساعت 13:30 در قالب برنامه تماشاخانه از شبکه تهران پخش خواهد شد.
در خلاصه داستان فیلم آمده است: سهند آذرنیا پیرمردی است که کارخانه اسباب بازی دارد ، او بسیار علاقه مند به ساخت عروسک هایی است که ریشه در قصه های ایرانی دارند اما مدیر فروش کارخانه که پسر خواهر زن پیر مرد نیز هست سخت علاقمند به تولید اسباب بازی غربی است ، به همین دلیل سعی می کند با طرح نقشه دزدیدن صاحب کارخانه به اهداف خود برسد.
رضا فیض نوری، اکبر عبدی و مریم سعادت در فیلم سینمایی « تارزن و تارزان » به تهیه کنندگی غلامرضا گمرکی ایفای نقش کرده اند.

*************************************

فیلم سینمایی « ربوده شده » به کارگردانی پیر مورل ، جمعه 23 بهمن ماه 40 دقیقه بامداد از شبکه تهران پخش می شود.
فیلم درباره مردی است که دخترش را ربوده اند به دنبال یافتن اوست .

*************************************

فیلم سینمایی « یکی بود یکی نبود » به کارگردانی ایرج طهماسب ، جمعه 23 اسفند ماه ساعت 9 صبح از شبکه تهران پخش می شود.
در خلاصه داستان فیلم آمده است : ایرج که همراه همسرش نرگس و تنها پسرشان آرش در خانه ای اجاره ای زندگی می کند، نامه ای دریافت می کند که در آن بچه ای بیمار از او کمک خواسته است. ایرج این نامه را شوخی تلقی می کند و همراه دایی با اتومبیلش به طرف شمال حرکت می کند و زمانی که از یک تونل می گذرند خود را در فضایی غریب و روبروی کلبه ای می یابند و برای فرار از باران شدید به درون کلبه می روند که کسی در آن نیست ولی مدتی بعد میهمانان دیگری سر و کله شان پیدا می شود و ...
فاطمه معتمدآریا، ایرج طهماسب، مجید صالحی، رزیتا غفاری و سیروس گرجستانی در فیلم سینمایی « یکی بود یکی نبود » ایفای نقش کرده اند.

*************************************

فیلم سینمایی « مادر » به کارگردانی ، جمعه 23 اسفند ماه ساعت 13:30از شبکه تهران روی آنتن می رود.
داستان فیلم از این قرار است که :

*************************************

 

شبکه شما


فیلم تلویزیونی « تلواسه » به کارگردانی علی امانی، پنجشنبه 22 اسفند ماه ساعت 23 از شبکه شما پخش می شود .
در این فیلم با بازی مسعود ابو سعیدی، مرتضی مطلق، فرزانه ابوالهادی، حمیده محمدی، علی کهن آمده است :
وصیت نامه غلام حسین محمدی خوانده می شود وارث او به اعضای خانواده تعلق گرفته و بخشی از آن نیز وقف می شود. پسرش رسول، از وصیت نامه و سخن پدر درباره دوری از انتقام ، متعجب شده و از وقف کردن زمین  قدری ناراحت می شود. رسول سؤالاتی از مادر می پرسد و پاسخ قانع کننده ای دریافت نمی دارد و خود به تفحص دربارۀ علت عمل پدر می پردازد . در این تفحص او به عکسی از نوزادی خودش در آغوش پدرش و زنی  غیر از مادرش می رسد.رسول کنجکاو به کندو کاو خود ادامه داده و در می یابد که پدرش سی و پنج سال پیش عاشق دختری پرورشگاهی به نام زهرا شده و با او ازدواج کرده و از او صاحب پسری شده است ...
فیلم تلویزیونی « تلواسه » تولید مرکز کرمان است .

*************************************

فیلم تلویزیونی « وقت خوب بودن » به کارگردانی قاسم انصاری و تهیه کنندگی هادی افشار ، جمعه 23 اسفند ماه ساعت 13:30 از شبکه شما پخش می شود.
در خلاصه داستان فیلم با بازی حبیب دهقان‏نسب، مهدی صبانی و مریم کاویانی آمده است : محسن، که در حین خدمت سربازی مرتکب قتل هم خدمتی خود می‏شود به زندان افتاده و محکوم به قصاص می شود. پدر و مادر محسن از دامادشان امیر که به شغل وکالت مشغول است می‏خواهند تا محسن را از مجازات اعدام نجات دهد، امیر به سراغ پدر شهروز، سرباز مقتول می‏رود، اما پدرش به هیچ عنوان حاضر به رضایت نیست و قصاص را تنها عامل آرامش خود می‏داند، و ...
فیلم تلویزیونی « وقت خوب بودن » در مرکز قزوین تولید شده است.

*************************************

 

شبکه قرآن و معارف سیما


فیلم تلویزیونی « آخرین نگاه » به کارگردانی و تهیه کنندگی محسن توکلی ، جمعه 23 اسفند ماه ساعت 15 از شبکه قرآن و معارف سیما پخش می شود.
داستان درباره پسر جوانی است که حدود 27 سال از ایران دور بوده است و حال برگشته و طلب ارث و میراث می‌کند.
ابوالفضل پورعرب، میرطاهر مظلومی، شیرین بینا، عنایت بخشی، نفیسه روشن، فاطمه طاهری، علی اصانلو و مهدی امینی خواه در فیلم تلویزیونی «آخرین نگاه» بازی کرده اند.

*************************************

 

شبکه آموزش سیما


 فیلم سینمایی « توریست » به کارگردانی احسان عبدی پور، جمعه 23 اسفند ماه ساعت 10 صبح از شبکه آموزش سیما پخش می شود .
در خلاصه داستان فیلم آمده است : توبیاس به همراه پدرش به عنوان گردشگر به کرمان آمده و در خانه ای مجاور خانه مجتبی ساکن شده است. او موتور مجتبی را سوار شده و با آن تصادف می کند. پدر توبیاس خسارت را می پردازد، اما مجتبی که پیش از سوار شدن بر موتور، آن را دستکاری کرده خود را در این زمینه مقصر می داند و درصدد جبران است. برای همین به سراغ توبیاس می رود اما توبیاس رفته است. مجتبی پس از شنیدن جملاتی از افراد بزرگتر درباره روح و توبه از گناه برای جبران مصرتر شده و به همراه دوستش سالو جست و جویی را برای برگرداندن پول به توبیاس و طلب حلالیت از وی آغاز می کند. او پس از فراز و فرود بسیار و تحمل بی خوابی فراوان در آخرین لحظات به فرود گاه می رسد و ...

************************************
شبکه پویا


انیمیشن « نیکو گوزن پرنده » پنجشنبه 22 اسفند ماه ساعت 20 از شبکـه پویا پخش خواهد شد.
یک گوزن جوان که از بیماری سرگیجه رنج می برد، یاد میگیرد که بر ترسش غلبه کند و از یک سنجاب دست و پا چلفتی پرواز کردن یاد می گیرد تا به قطب شمال رفته و به بابانوئل و گله ی گوزن های پرنده اش کمک کند.

*************************************

انیمیشن « خرس قطبی کوچک » جمعه 23 اسفند ماه ساعت 20 از شبکه پویا پخش می شود.
داستان این انیمیشن از این قرار است که : خرس قطبی کوچک لارس، یک فُک به نام رابی، و یک پنگوئن به نام کاروسو هستند. آن ها از قطب شمال تا جزایر گالاپاگوس را با قطار، هواپیما و در دریا سفر می کنند.

*************************************

 

شبکه نمایش


فیلم های سینمایی و تلویزیونی « صدایی مهیب،خیلی نزدیک»، « خاکستر و خون» ، « تاکسی 4» ، « گذرگاه مرگبار» و « راه بازگشت» پنجشنبه 22 اسفند ماه ساعت 15،17، 19 ،21 و 23 از شبکه نمایش روی آنتن می‌رود.

*************************************

فیلم های سینمایی و تلویزیونی « طوفان  +  ترفیع»، « گجینی» ، « هالک  »، « جاسوس بیگانه » و «فرودگاه» جمعه 23 اسفند ماه ساعت 13 ، 17 ، 19، 21 و 23 از شبکه نمایش پخش می شود.

/ 0 نظر / 85 بازدید