خودکفایی بالا در حوزه‌ی گذر از آنالوگ به دیجیتال

وی با اشاره به مسئله‌ی خاموشی تدریجی آنالوگ در بین مردم گفت: باید در نظر داشت که زمان اعلام شده برای این خاموشی در مجامع مرتبط جهانی پایان سال ۲۰۱۵ است، بنابراین لازم است که برنامه‌ی اجرایی جامعی در این خصوص تدوین و به مرحله‌ی اجرا درآید.

مدیر کل گسترش فرستنده‌های تلویزیونی و رادیویی اف ام در ادامه‌ی سخنان خود، افزودند: بر اساس ضرورت و مهیا بودن شرایط، در برخی از مناطق این کار به صورت جزئی‌تر تا حدودی انجام شده است، اما اجرای جامع و کامل آن احتیاج به طرح و برنامه مدون و اراده‌‌ی لازم دارد.

عابدیانهم‌چنین عنوان کرد: برای رسیدن به پوشش جمعیتی نود درصدی حدود هزار ایستگاه کفایت می‌کند، ولی برای پوشش ده درصد باقیمانده لازم است حدود شش هزار ایستگاه کم قدرت، مجهز به تجهیزات دیجیتال شوند.

وی ادامه داد: این امر به دلیل توزیع جمعیتی در مناطق پراکنده و کوچک در سطح کشور است، بنابراین هزینه‌ی‌ تکمیل پوشش برایده درصد باقی‌مانده، اصولا قابل قیاس با هزینه‌ لازم براینود درصد اول نیست.

مدیر کل گسترش فرستنده‌های تلویزیونی و رادیویی اف ام یادآور شد: این امر حاصل نمی‌شود مگر این‌که حمایت مالی و عطف توجه دقیق تمام مسئولان در همه‌ی سطوح مدیریتی چه در داخل و چه در خارج از سازمان صورت گیرد.

وی با بیان این‌که به منظور حفظ شرکت‌های تامین‌کننده، نیاز به برنامه‌ریزی در طرح‌های آینده وجود خواهد داشت گفت: این امر با برنامه‌ریزی و رایزنی برای دو طرح«بسته‌ی سوم دیجیتال جهت شصت درصد جمعیت کشور (مراکز استانها)» و «پوشش هزار روستا با جمعیت بالاتر از پانزده هزار نفر با استفاده از یک دستگاه فرستنده دیجیتال DVB-T2برای هر روستا» در حال انجام است.

/ 0 نظر / 21 بازدید