پوشش 73 درصدی شبکه های دیجیتال در آذربایجان غربی

مدیر کل صدا و سیمای مرکز آذربایجان غربی از پوشش 73 درصدی شبکه های دیجیتال صدا و سیما تا کنون در استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، محسن شکر نیا شامگاه دوشنبه در جلسه شورای توسعه و برنامه ریزی آذربایجان غربی با اشاره به اینکه هم اکنون 72/94 درصد جمعیت شهری و روستایی آذربایجان غربی در 12 شهرستان استان تحت پوشش شبکه های دیجیتال صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران قرار گرفته، افزود: ولی متاسفانه در سلماس، شاهین دژ، سردشت، تکاب و چالدران هنوز موفق به راه اندازی شبکه های دیجیتال نشده ایم.


وی با بیان اینکه هم اکنون 16 شبکه رادیویی نیز توسط صدای مرکز آذربایجان غربی روی آنتن قرار می گیرد، ادامه داد: در حال حاضر 3 ایستگاه اصلی فرستنده موج متوسط شبکه استانی صدا در خوی، میاندوآب و ارومیه فعال بوده که ایستگاه شهید نویدی میاندوآب با فرکانس 936 یکی از پر قدرت ترین ایستگاههای استان است.

مدیر کل صدا و سیمای مرکز آذربایجان غربی با اشاره به تولید و پخش سالانه 8 هزار و 760 ساعت برنامه سیما و یک هزار و 900 تا 2 هزار ساعت برنامه صدا در سطح استان، اعلام کرد: این در حالی است که در بخش سیمای مرکز آذربایجان غربی باید 6 هزار و 300 ساعت تولید برنامه داشته باشیم.

شکرنیا با اشاره به کمبود اعتبارات لازم برای تولید برنامه در بخش صدا و سیمای مرکز آذربایجان غربی، اظهار داشت: در بخش صدا مرکز استان تعهد سالانه تولید 4 هزار و 100 ساعت برنامه بود که با وجود فراهم بودن زیر ساختها به این اهداف خود دسترسی نداشته و تعهدات تولید عملی نمی شود.

وی از افتتاح فرستنده دیجیتال بوکان و سامانه ارتباط تصویری با مرکز کنترل ترافیک آذربایجان غربی را از طرحهای افتتاحی صدا و سیمای مرکز استان از ابتدای سالجاری تا کنون دانست و ادامه داد: در این راستا 6 مرکز مهم در شهر ارومیه از طریق فیبر نوری به مرکز صدا و سیما برای ارتباط های تصویری و صوتی وصل شده است.

وی تعداد فرستنده های تلویزیونی را یک هزار و 249 فرستنده در حال حاضر دانست و یادآور شد: تعداد ایستگاهها تلویزیونی در سطح استان نیز به 260 ایستگاه رسیده و دفاتر خبری نیز هم اکنون 12 واحد بوده که در شهرستان تکاب هم اکنون به دنبال ایجاد و راه اندازی دفتر خبری هستیم.

/ 2 نظر / 39 بازدید
شهروندی تکابی

ای کاش مدیر کل صدا و سیما یک مقدار انصاف داشت تا بجای بهره گیری از توانمندی های مردمی و فیزیکی و طبیعی در تکاب برای پیشبرد برنامه های صدا و سیما ، به فکر راه اندازی شبکه های دیجیتال در تکاب هم بود ؟ آقای شکر نیا بجای دادن پز فرهنگ و تاریخ تکاب به فکر راه اندازی دیجیتال این شهر باش و مثل کبک سرتو تو برف نکن اگه دقت کنی در اثر عدم توجه جنابعالی تمام پشت بامها پر شده از بشقاب ماهواره واقعاً ننگه نه؟

زانیاریوسفی

ای بابا این مسولان چرا به این استان رسیدگی نمی کنند به خدا ما مردم کرد زبان شهرستان سردشت هم آدمیم.ما هم از خاک ایرانیم.چرا وصل نمی کنند این مبد لدیجیتالی را.ای خدا!!!!!!!!!