مستند های 16 اسفند شبکه مستند

داستانی درباره دوچرخه و انسان

مستند جدید و جذاب « دوچرخه » ساخته ساخته الکس ترودیو ویریاتو جمعه این هفته از شبکه مستند پخش می شود.

« دوچرخه » داستانی است درباره دوچرخه و رابطه اش با انسان. رابطه ای که بیش از یک شی فیزیکی برای انسان اهمیت دارد. ضمن این که تصاویر عجیب و باورنکردنی از مسابقات و تفریحاتی که با این وسیله ورزشی انجام می شود را به نمایش می کشد و با قهرمانان این رشته گفت و گو می کند.

علاقمندان می توانند « دوچرخه» را جمعه ، 16 اسفند ماه ، ساعت 20 و به مدت 40 دقیقه از شبکه مستند ببینند.

پخش مستند سینمایی«داینوتیژیا» از شبکه مستند

مستند سینمایی جذاب و دیدنی  « داینوتیژیا» ساخته ورنر هرتزوگ محصول ۲۰۱۲ جمعه این هفته  ، 16 اسفند ماه ، ساعت 22 از شبکه مستند پخش می شود.

« داینوتیژیا » روایتی بازسازی شده از زندگی دایناسورهاست. در دو دهه ی اخیر تعداد بیشتری دایناسور نسبت به ۲۰۰ سال پیش کشف شده اند. این مجموعه ی تلویزیونی بی نظیر با بهره گیری از آخرین تکنولوژی CGI و بررسی دقیق باقی مانده‌های دایناسورها ، به ارائه ی روایتی دیجیتالی ولی نزدیک به واقعیت از زندگی ماقبل تاریخ می‌پردازد.

این مستند زیبا سعی دارد با کاوش در جهان شگفت انگیز و معروف به سیاره دایناسورها پرده از راز این موجودات خشن و غول پیکر بردارد. « داینوتیژیا» به بررسی و معرفی موجودات جدید ماقبل تاریخ می پردازد که در ۲۰ سال گذشته توانسته اند آنها را کشف کنند. و با انجام برخی از آزمایشات نشان می دهد که قدرت آرواره های دایناسورها و برخی از شکارچیان دریایی چقدر خارق العاده است و می تواند کشنده باشد.

این مستند بصورت کاملا حرفه ای شبیه سازی شده است و در صد و ده دقیقه به روی آنتن می رود.

/ 0 نظر / 23 بازدید