سریال پرستاران از شبکه اچ دی

 «پرستاران» نام مشهور یک مجموعه تلویزیونی با نام اصلی «All Saints» است.

 این سریال در استرالیا ساخته شده ولی در بسیاری از کشورهای جهان از جمله برتانیا، ایرلند، ایران و... به نمایش درآمد.

کار تولید سریال «پرستاران» که توانسته طرفداران زیادی هم در ایران پیدا کند، از سال ?? شروع  و از سال ?? پخش آن از تلویزیون‌های کشور استرالیا آغاز شد.

 سریال «پرستاران» پیش از این سه شنبه شبها از شبکه اول پخش می‌شد و مخاطبان بسیاری داشت.

 فیلم‌نامه‌های مجموعه «پرستاران» به صورت گروهی نوشته می‌شود و طبق تیراژ اول و آخر حدود ?? نفر با مجموعه به عنوان نویسنده همکاری دارند. نکته قابل ذکر این است که هر یک از بازیگران و حتی کادر فنی از مضمون قصه های هفتگی که فیلمبرداری خواهد شد، بی‌خبرند.

 یکی از تهیه‌کنندگان این مجموعه در جایی عنوان کرده که در اکثر مواقع فیلمنامه‌های آماده شده سر صحنه در اختیار بازیگران قرار می‌گیرد و حتی بازیگران ثابت نیز نمی‌دانند که محتوای قصه جدید چیست و به همین دلیل شاید بازی آنها خیلی حسی‌تر و نزدیک‌تر به شخصیت‌های واقعی می‌شود.

 علاوه کادر فنی از جمله فیلمبرداران یا مدیران صدا و طراحی صحنه و غیره هم نمی‌دانند که چه تغییراتی باید برای هفته‌های آینده در کارهایشان بدهند. مجموعه «پرستاران» را حدود پنج تا هفت کارگردان، کارگردانی می‌کنند که از شروع تولید تا به حال حضور داشتند.

 یکی از ویژگی‌های مهم این سریال هماهنگی و ارتباط موجود میان شخصیت‌های داستانی مجموعه است. روابطی که ریشه در ارتباط درون گروهی بازیگران اعم از بازیگران اصلی و فرعی دارد. ویژگی بعدی وجود متن، فیلمنامه های محکم و منطقی است که توسط جمعی از نویسندگان نوشته می‌شود و حدود ?? نفر برای سریال قلم می‌زنند.

 مجموعه «پرستاران» که در ایران پخش می شد مربوط به سال ??است که کار تولید آن از سال ?? آغاز شده و پخش آن تا سال ?? ادامه داشته است. مجموعه «پرستاران» از همان اوایل پخش، همه ساله، مدعی اصلی جوایز تلویزیونی و تصویری کشور استرالیا بوده است. اولین جایزه در سال ?? نصیب مجموعه شد. در سال ?? جایزه بهترین صدابرداری و صداگذاری در سریال های تلویزیونی برای گروه صدا به ارمغان آورد. در سال ?? بهترین سریال تلویزیونی را برای تهیه کنندگان کسب کرد.

این سریال با دوبله‌ فارسی سه‌شنبه‌ها به روی آنتن شبکه یک رفت و تا پایان دارای چند مدیر دوبلاژ از جمله فاطمه شعشعانی و امیرهوشنگ زند بوده است و نرگس فولادوند، جلال مقامی، وحید منوچهری، افشین ذی‌نوری، عباس نباتی، کتایون اعظمی، رزیتا یاراحمدی، ناصر احمدی، امیرمحمد صمصامی، سعید شیخ زاده، بهروز علیمحمدی، مهوش افشاری و جمعی دیگر از دوبلورهای «پرستاران» بودند.

/ 0 نظر / 13 بازدید