پخش «ستایش» به زبان آذری

سری اول مجموعه تلویزیونی "ستایش" که به آذری دوبله شده، از سیمای آذری این شبکه پخش می‌شود.

به گزارش سرویس تلویزیون و رادیو ایسنا، مجموعه تلویزیونی "ستایش" به سرپرستی سلیمان فرضعلی‌اف در باکو پایتخت جمهوری آذربایجان و توسط صداپیشگان شناخته شده آذری که عمدتا از هنرپیشگان جمهوری آذربایجان هستند، به زبان آذری زبانگردانی شده است و از سیمای آذری برای مخاطبان این شبکه می شود.

این مجموعه تلویزیونی بر اساس ترجمه‌ای از سلیمان فرضعلی اف و روح انگیز حشیم اوا آماده پخش شده است.

ویراستاری متون این مجموعه بر عهده کونول جوادووا بوده و خیرالله زینال اف به عنوان دستیار مدیر دوبلاژ همکاری کرده است. نگار اورخان میکس و صدابرداری را با کمک گونای رحیم اوا انجام داده است.

داستان این سریال حول محور دختر جوانی به نام ستایش است. محمد برادر ستایش در دوران جنگ به خدمت سربازی اعزام می‌شود، اما از خدمت می‌گریزد و به خانواده خود دروغ می‌گوید. طاهر، دوست محمد به او کمک می‌کند تا از کشور خارج شود، اما محمد در مرز ترکیه کشته می‌شود و طاهر به زندان می‌افتد. اختلافات میان خانواده محمد و طاهر درمی‌گیرد.

این سریال توسط جمعی از بازیگران و صداپیشگان جمهوری آذربایجان دوبله شده که عبارتند از:

ماهر میریشلی(حشمت فردوس)، بایرام محمد اف(خان بهادر)، سیار رستم اف(طاهر)، عذرا آقا(ستایش)، نصیبه الدارووا(زعفرون باجی)، صردار رستم اف، رامیل زینال اف، وصال مهرعلی اف، رئوف آتاکیشی اف، رشاد بختیاراف، خیرالله زینال اف، حسین سلیمانزاده، الخان صفراف، ترانه اجاقویردییوا، آلماز آمانووا و فریده علی یوا.

کارگردانی و نویسندگی مجموعه تلویزیونی "ستایش" بر عهده سعید سلطانی بوده و تهیه کنندگی آن را آرمان زرین کوب به انجام رسانده است.

داریوش ارجمند (حشمت فردوس)، جمشید مشایخی (خان بهادر)، گوهر خیراندیش (زعفرون باجی)، نرگس محمدی (ستایش)، مهدی پاکدل (طاهر فردوس)، محمود عزیزی (پدر ستایش)، زهرا سعیدی (مادر ستایش)، رامسین کبریتی (برادر طاهر)، مهدی سلوکی (محمد)، سیما تیرانداز (انیس)، رضا ایران منش (مهندس) و شیوا خنیاگر (مادر طاهر) در این مجموعه به ایفای نقش پرداخته اند.

مجموعه تلویزیونی "ستایش" هر روز از ساعت 20:25 به وقت تهران به مدت 50 دقیقه از سیمای آذری شبکه بین المللی سحر برای علاقمندان به سریال های ایرانی در جمهوری آذربایجان به روی آنتن است.

/ 0 نظر / 21 بازدید