پوشش شبکه های دیجیتال استان خراسان جنوبی به 65 درصد رسید

فرستنده‌های دیجیتال "ارتفاعات باقران، معروف به سایت جوان" و ایستگاه دیجیتال ارتفاعات "سربیشه و درمیان"  به‌طور رسمی افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، این فرستنده‌ها در مراسمی با حضور استاندار، نمایندگان استان و مسئولان صداوسیمای استانی، جمعیت زیر پوشش شبکه های دیجیتال صدا و سیما را در استان  به 65 درصد افزایش می‌دهد.

ایستگاه دیجیتال سایت جوان، مناطق وسیعی از روستاهای شهرستان های خوسف، سربیشه و نهبندان(شامل بخشهایی از روستاهای دهستان براکوه و معدن قلعه زری بخش جلگه ماژان شهرستان خوسف، مناطقی از دهستان نهارجان بخش مود شهرستان سربیشه و مناطق وسیعی از دهستان عربخانه بخش شوسف شهرستان نهبندان)پوشش می‌دهد. ایستگاه دیجیتال گدار نیز شبکه های دیجیتال رسانه ملی را در شهرهای سربیشه و اسدیه مناطق بسیار وسیعی از بخش مرکز شهرستان سربیشه و بخشهای مرکزی و گزیک شهرستان درمیان و نیز قسمتی از پاسگاه های مرزی قابل دریافت می‌کند.

برای راه اندازی این فرستنده‌ها  بیش از 25 میلیارد ریال هزینه شده است. 

در این مراسم همچنین طرح اتصال همه شهرستان های استان و دفاتر باشگاه خبرنگاران صدا و سیمای خراسان جنوبی به سامانه "اف تی پی" به بهره برداری رسید. سامانه "اف تی پی" با ارسال اخبار و تصاویر رویدادهای شهرهای استان از طریق بستر اینترنت، سرعت دسترسی سریع و به موقع مرکز صدا و سیمای خراسان جنوبی به این اخبار را افزایش می دهد.

/ 0 نظر / 21 بازدید