مستند سینمایی اقیانوس ها

مستند سینمایی جذاب و دیدنی « اقیانوس ها» پنج شنبه ، 11 اردیبهشت ماه ، ساعت 18:30 و به مدت 78 دقیقه از شبکه مستند پخش می شود.

مستند اقیانوس ها روایتی درام از توصیفات زیست محیطی دریا می باشد. این مستند در سرتاسر دنیا گرفته شده است که بخشی از آن ترسناک ، بخشی دیگر تفکری پیرامون دنیای عجیب در اعماق دریا می‌باشد .در « اقیانوس ها » در همراهی با یک گروه اکتشافی در سفر به اعماق اقیانوس ها و آشنایی با رازهای حیرت انگیز زیر آب سفر می کنیم. اقیانوس زمین بزرگترین اقیانوس سطحی تایید شده سیاره های قابل رویت است. تقریبا ۷۱ درصد از سطح کره زمین را آب های شور پوشانده اند که به طور کلی به چند اقیانوس و تعدادی دریا تقسیم می شوند. حجم کلی اقیانوس ها حدود ۱٫۳ میلیارد کیلومتر مربع با عمق متوسط ۳۷۹۰ متر است. در اقیانوس ها حدود ۲۳۰٬۰۰۰ گونه ی جانوری شناخته شده وجود دارد، البته قسمت عمده ای از ژرفای اقیانوس ها کشف نشده باقی مانده و تخمین زده می شود که بیش از دو میلیون گونه ی جانوری آبزی وجود داشته باشد. با مستند اقیانوس ها که ساخته دیزنی نیچر است، به بخش هایی از زمین بروید و در مورد مخلوقات بی نظیر زیر آب ها اطلاعاتی کسب کنید. 

تصاویری شگفت انگیز از عمق اقیانوس های حیرت آور در این سفر زیر دریا منتظر شماست. تلفیقی از زیبایی و قدرت را در چشمان ماهی های باور نکردنی و زیبا را نظاره گر باشید و هنرمندی مرجان های دریایی که خانه سازان اصلی بسیاری از ماهی ها هستند را در آب های شفاف سواحل کم عمق تماشا کنید. مهاجرت وال های در مناطق پر عمق اقیانوس آرام و مسابقه دلفین ها برای پریدن از آب صحنه های بی نظیری را خلق می کند که در این مستند بوسیله دوربین های با کیفیت شکار شده اند.

/ 0 نظر / 30 بازدید