چشم کور ، مستند جدید تلویزیون درباره حوادث سال ۸۸

خبرگزاری تسنیم: شبکه دو با تولید و پخش مستند «چشم کور فتنه» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی حامد چاردوری به بازخوانی وقایع سال ۸۸ از ریشه‌های شکل گیری فتنه تا یوم الله ۹ دی می‌پردازد.

حامد چاردوری تهیه‌کننده در گفتگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم در توضیح این خبر گفت: «چشم کور فتنه» با نگاهی تحلیلی به بررسی ریشه‌های شکل‌گیری فتنه 88 و نقش عمده سلطنت‌ طلب‌ها و گروهک‌های تروریستی در این اتفاق تاریخی می‌پردازد.   

وی افزود: این مستند با بررسی ارتباط عناصر میدانی وسران فتنه با دولت آمریکا و معرفی دفاتری که  توسط آمریکا در شهرها و کشورهای مختلف منطقه مثل دوبی برای هدایت و رهبری فتنه ایجاد شده بود، به تبیین نقش این دولت در شکل‌گیری وقایع بعد از انتخابات سال 88 می‌پردازد.

چاردوری افزود: «چشم کور فتنه» در 30 دقیقه به مرور تصاویر و گزارش‌های مستند از وقایع 22 خرداد، 13 آبان، عاشورای سال 88 و بی‌حرمتی عوامل فتنه به مقدسات اسلامی و در نهایت حماسه 9 دی و ختم قائله فتنه توسط مردم با بصیرت ایران می‌پردازد.

وی درباره نامگذاری این مستند گفت: یوم الله 9 دی روزی است که حضور مردم با بصیرت و ولایتمدار، چشم فتنه را کور کرد، به همین سبب این اثر «چشم کور فتنه» نام گرفته است.

این تهیه‌کننده گفت: «چشم کور فتنه» که به سفارش گروه سیاسی شبکه دو تهیه شده، یکشنبه، 8 دی ساعت 21 روی آنتن تلویزیون می‌رود.

/ 0 نظر / 22 بازدید