برنامه های تحویل سال شبکه آموزش

آموزش زلزله در خانه پریشان

شبکه آموزش برای نوروز امسال یک مجموعه آموزشی به نام «خانه پریشان» را هم تدارک دیده است. این برنامه که درباره راه‌های آمادگی در برابر وقوع زلزله است، با همکاری شبکه آموزش و یک اتحادیه ژاپنی ساخته شده و تهیه‌کنندگی آن را امیر قمیشی و هاشم علی‌اکبری برعهده دارند.

قمیشی درباره این مجموعه گفت: خانه پریشان در 12قسمت 15 دقیقه‌ای براساس طرحی از حسین محب‌اهری تولید شده و کارگردانی آن را حسین قناعت به‌عهده داشته است. در این سریال رابعه اسکویی، اردلان شجا‌ع‌کاوه و امیر غفارمنش نقش‌های اصلی را ایفا می‌کنند.

به گفته این تهیه‌کننده، خانه پریشان یک سریال عیدانه و آموزشی است و آموزش منافاتی با تعطیلات نوروز ندارد. او در این باره گفت: شعار ما این است که در نوروز مدارس تعطیل است، اما آموزش تعطیل نیست. به همین دلیل خانه پریشان را در ایام نوروز به مخاطبان شبکه آموزش ارائه می‌کنیم.

قمیشی درباره این مجموعه نمایشی توضیح داد: در این مجموعه به مخاطب یادآوری‌می ‌کنیم از زلزله نباید ترسید، بلکه باید راه‌های کاهش خطرات جانی و مالی را آموخت. در خانواده پریشان پدر از زلزله بیم دارد چون والدینش را بر اثر وقوع زلزله از دست داده است، دختر خانواده در فکر ساختن سفینه‌ای است که او را هنگام بروز زلزله به فضا ببرد، اما هیچ‌کس به پیشگری و کاهش خطرات فکر نمی‌کند.

به گفته قمیشی، تولید این سریال یک ماه طول کشیده است و بیش از این قرار بود حسین محب‌اهری آن را کارگردانی کند، اما همزمانی تولید آن با ساخت سریال نوروزی شبکه دو و بازی محب‌اهری در این سریال، باعث شد حسین قناعت کارگردانی خانه پریشان را برعهده بگیرد.

خانه پریشان از سوی حسین احمدی تدوین شده و صداگذاری و ساخت موسیقی آن در حال انجام است.

/ 1 نظر / 33 بازدید
007

سلام اگر میشود ویدئوی سال تحوبل های تلویزیون که از شبکه آموزش پخش می شود را برای دانلود قرار دهید. باتشکر