ساعت پخش شبکه رادیوی خانواده ارتقا یافت

خبرگزاری تسنیم:زمان شبکه رادیویی خانواده پس از پشت سرگذاشتن ۶ ماه از دوره فعالیت خود، از ۶ ساعت به ۱۱ ساعت در روز افزایش یافت.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، طاهره راستی‌پیشه، مدیر شبکه رادیویی خانواده با بیان این مطلب از افزایش زمان پخش این شبکه از 6 ساعت به 11 ساعت در روز در حال حاضر خبر داد که از ابتدای سال جدید، برنامه ‏های رادیو خانواده به 12 ساعت افزایش خواهد یافت.

وی  در ادامه گفت: خانواده‌‌ به عنوان محور توسعه انسانی اجتماعی، توجه به کرامت و نقش زن با حفظ سلامت خانواده در عین تأکید بر قداست آن و تقویت دانش و آگاهی زنان در نگرش نسبت به  توانایی‏ها و قابلیت‌های خویش از جمله مأموریت‌های این شبکه است.

راستی‌پیشه در ادامه هدف اصلی از راه‌اندازی شبکه رادیویی خانواده را تحکیم، تکریم و تعالی خانواده با بهره‌گیری از چهار مولفه دین، اخلاق، امید و آگاهی برشمرد و تصریح کرد: برنامه‌های این شبکه براساس آموزه‌های دینی، فرمایشات و رهنمودهای امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری و سیاست‌های رسانه ملی تهیه و تولید می‌شود.

وی تأکید کرد: خانواده در مقام بنیادی‌ترین و مهم‌ترین رکن جامعه اسللامی ایرانی، کانون انسان‌ساز و مهد عشق‌ورزی و محبت بوده و باید به‌عنوان بزرگ‌ترین مزیت رقابتی ایران اسلامی مورد توجه قرار گیرد.

مدیر شبکه رادیویی خانواده با تصریح این‌که در راستای ارتقای منزلت و شأن خانواده باید ظرفیت‌های لازم در رسانه ملی مورد بهره‌برداری قرار گیرد، اظهار داشت: توجه به انسجام، پیوندها، همبستگی‌ها و سرمایه‌های اجتماعی ناشی از تشکیل، تحکیم و ارتقای خانواده موجب تقویت و تحکیم بنیان‌های اجتماعی و فرهنگی خواهد شد.

راستی‌پیشه با اشاره به راهبردهای شبکه رادیویی خانواده گفت: چهارده راهبرد اصلی برای این شبکه رادیویی تعریف شده که در این میان می‌توان به راهبردهایی از جمله « تشویق و ترغیب به ازدواج»، « تشکیل خانواده و ایجاد خودباوری در زنان به خصوص زنان خانه‌دار» و « ترسیم الگوی خانواده متعادل» اشاره کرد.

وی با معرفی برنامه‌های در حال پخش این شبکه گفت: در حال حاضر برنامه‌‌‌های «یه خونه یه دنیا حرف»، «ورزش، نشاط و حرکت» ، «میز صبحانه» ، «تلاوت آرامش»، «پنجره دیدار»، «تازه‌ها»، «صدای زندگی»، «خانه زیبای من» ، «خانواده سبز»، «کوله‏بار»، «مقرون به صرفه»، «زندگی شیرین» و بسیاری برنامه‏های کوتاه و بلند دیگر با موضوع خانواده از ساعت 6 صبح تا 5 بعد از ظهر روی موج اف‌ام ردیف 5/89 مگاهرتز در حال پخش است.

مدیر شبکه رادیویی خانواده در ادامه اضافه کرد: این برنامه‌ها با محوریت اهمیت ورزش در سلامت اعضای خانواده، اهمیت خوردن صبحانه در جمع خانواده، الگوسازی خانواده اسلامی- ایرانی و اصلاح سبک زندگی، تربیت دینی خانواده، بررسی رویدادهای حوزه خانواده اعم از فرهنگی، اجتماعی و هنری و مجله خانوادگی برای آموزش مهارت‌های زندگی تولید و پخش می‌شود. وی از همه دستگاه‌ها، سازمان‌ها، مراکز و آموزشگاه‌های دولتی و بخش خصوصی که به نوعی با خانواده و مسائل آن در ارتباطند، خواست تا به منظور همکاری و تحقق بخشی به اهداف موردنظر درباره خانواده اسلامی- ایرانی ، شبکه رادیویی خانواده را همراهی و کمک کنند.

/ 0 نظر / 24 بازدید