کشف استعداد‌های اجرای طنز در شبکه نسیم

وی با بیان این‌که قصد داریم این برنامه شکل آکادمیک داشته باشد و کسانی که در آن شرکت می‌کنند آموزش هم ببینند، ‌گفت: برخی از شرکت‌کنندگان به صورت هفتگی حذف می‌شوند و در هر دوره سه نفر به مرحله نهایی می‌رسند. فردرو خاطرنشان کرد: نظر ما این است افرادی که در پایان معرفی می‌کنیم کسانی باشند که توانایی مجلس‌گردانی و اجرای برنامه را داشته باشند و در اصطلاح خارجی‌ها شومن کامل باشند. وی در مورد اولویت‌های انتخاب افراد برای حضور در این برنامه تلویزیونی توضیح داد: افرادی که در برنامه‌های سرگرم‌کننده حضور دارند باید شناخت کافی به ادبیات و مسائل قومی و فرهنگ ملی داشته باشند. کسانی که زیاد شوخی می‌کنند و قدرت شوخی‌سازی دارند، ‌می‌توانند در این مسابقه شرکت کنند، اما هدف اصلی ما این است در مسابقه‌ای که ساختاری طنز دارد در جهت توسعه فرهنگی گام برداریم. یکی از مواردی که بسیاری از مجریان طنز ایرانی به آن تسلط دارند، اجرای برنامه با لحن‌ و لهجه‌های مختلف است. فردرو در این باره گفت: کسانی به مرحله نهایی این مسابقه می‌رسند که با زبان‌های محلی، لهجه‌ها و خرده‌فرهنگ‌ها آشنا باشند و توانایی این را داشته باشند که این فرهنگ‌ها را بدرستی ترویج کنند.

وی افزود: در این حوزه افراد توانمند زیادی وجود دارند، اما ما از میان آنها ۳۵ نفر را انتخاب خواهیم کرد.

این تهیه‌‎کننده تلویزیونی خاطرنشان کرد: امیدواریم کسانی موفق شوند به مرحله نهایی وارد و برگزیده شوند که توانایی گسترش و عمق بخشیدن به حوزه طنز را داشته باشند، به همین دلیل در مرحله گزینش افراد سختگیری خواهیم کرد. فردرو با ذکر این نکته که حضور یا برنده شدن در این مسابقه به این معنا نیست که این افراد به استخدام سازمان صدا و سیما درمی‌آیند، توضیح داد: در این برنامه وقتی فرد مستعدی را معرفی کنیم بین مردم و تهیه‌کنندگان به شهرت می‌رسد و این بهترین کاری است که سازمان می‌تواند برای شرکت‌کنندگان در این مسابقه انجام دهد.

این تهیه‌کننده درباره تاثیر نظر مردم در برگزیده شدن این افراد گفت: سیستم پیامکی را برای برنامه راه‌اندازی کرده‌ایم تا مردم بتوانند به نفرات مورد نظر خود رای و امتیاز بدهند. وی در مورد داوران این برنامه توضیح داد: از مجریان موفق صدا و سیما و از مجریان و شومن‌های خارج از سازمان که بر فنون تقلید صدا، لطیفه‌گویی و سخنوری تسلط دارند، برای داوری این برنامه استفاده می‌کنیم.

این تهیه‌کننده تلویزیونی ادامه داد: فعلا در حال بررسی پیامک‌ها و آشنایی بیشتر با درخواست‌‌کنندگان حضور در مسابقه هستیم. وی با اعلام این خبر که ضبط برنامه از تابستان شروع خواهد شد، افزود: برج میلاد محل ضبط برنامه است که فعلا در حال آماده‌سازی دکور برای آن هستیم.

فردرو یادآور شد: تاکنون ۳۰ هزار نفر ثبت‌نام کرده‌اند. برای ثبت‌نام اولیه و غربالگری نزدیک به صد روز وقت خواهیم گذاشت و بعد از این زمان سایت ثبت‌نام را می‌بندیم. تصمیم داریم هر برنامه که ضبط شد، آن را پخش کنیم تا ارتباط با مردم حفظ شود. از دیگر برنامه‌هایی که برای پخش از شبکه نسیم در دست تولید است، می‌توان به مسابقه بادبادک‌ها و خندوانه اشاره کرد. مسابقه بادبادک‌ها که در گروه سنی زیر هشت سال برگزار می‌شود برای شناسایی کودکان مستعد و توانمند در عرصه‌های مختلف است و برنامه خندوانه، برنامه‌ طنزی است که در ۲۶ قسمت به کارگردانی رامبد جوان تولید می‌شود و از بخش‌های مختلف تشکیل شده است

/ 0 نظر / 46 بازدید