هر انچه در برنامه نود دیشب گذشت+عکس

در برنامه نود این هفته گزارش جالبی از جزیره ابوموسی و علاقه مردم این جزیره خلیج همیشه پارس به فوتبال پخش شد.

مشکل اصلی فوتبالدوستان جزیره ابوموسی به گفته مسئولین ورزش این استان نداشتن امکانات از جمله توپ است.

پدر امید دربندی بازیکن سابق سایپا و نیروی زمینی در ارتباطی تلفنی با برنامه نود درباره‌ی قتل پسرش گفت: یک هفته پیش پسرم را در بین راه سه نفر او را می‌دزدند و بعد از یک ساعت با ما تماس گرفتند و به ما گفتند که 100 میلیون به آنها بدهیم. آنها به من گفتند پسرم دست آنهاست و فردا به شما شماره حسابی می‌دهیم تا با پرداخت پول فرزندم آزاد شود.

وی گفت: فردا صبح به من زنگ زدند و گفتند 10 میلیون پول بریزم تا فرزندم آزاد شود. 10 میلیون را با هر سختی بود جور کردم و به حسابشان ریختم اما پسرم را آزاد نکردند. به من گفتند فردا 100 میلیون بده تا او را آزاد کنیم. به آنها گفتم پس بگذارید حداقل با پسرم صحبت کنم.

دربندی در ادامه افزود: به آنها گفتم یک نشانی به من بدهید ولی آنها این کار را نکردند و به روزهای بعد کشیده شد. به هر حال چندین بار این تماس‌ها تکرار شد و من هر بار می‌گفتم نشانی بدهید که او زنده است ولی آنها می‌گفتند فردا صدایش را می‌شنوی یا مثلا پس‌فردا می‌گذاریم با او صحبت کنی.

وی اضافه کرد: حتی یک بار به آنها گفتم اگر راست می‌گویید و پسرم زنده است از او بپرسید کت و شلوار عیدش چه رنگی بود. آنها به من گفتند اگر پول را به حسابشان نریزم سر و پای پسرم را می‌برند. به هر حال پلیس، در نهایت جسد فرزندم را در یک چاه سمت امین‌آباد پیدا کرد و آن‌طور که پلیس می‌گفت آنها همان روز اول فرزندم را کشته بودند.

دربندی گفت: من کارمند بازنشسته بانک هستم و پلیس به دنبال پرونده‌ی قاتلان است و آن‌گونه که به من گفته‌اند آدم‌ربایان از هرات افغانستان با ما تماس می‌گرفتند. من از علی دایی که همشهری ما است و از آقای کاشانی می خواهم که این موضوع را پیگیری کنند و قاتلان فرزند من دستگیر شوند.

در آیتم دوربین نود نیز به مشکل توپ های لیگ برتر پرداخته شد.

در پانزدهمین سال پخش برنامه نود عوامل تولید و پشت صحنه این برنامه با حضور در استودیو تولید این برنامه را جشن گرفتند.

موضوع خرابی چمن ورزشگاه حافظیه شیراز در این برنامه نود نیز پیگیری شد و در حالیکه معاون و رئیس دفتر ورزش و جوانان استان فارس رنگ کردن زمین ورزشگاه حافظیه را تایید کرد اما ملکی پیمانکار آن مجموعه با قاطعیت این موضوع را که به صورت واضح مشخص بود تکذیب کرد! و بارها اعلام نمود رنگ کردن زمین بهتر از رنگ کردن مردم است.

حاشیه های بازی پرسپولیس و ملوان و پیگیری قضییه قطع برق ورزشگاه آزادی دقایقی از برنامه نود را به خود اختصاص داده بود.

نکات بازی پرسپولیس و ملوان:

در بخش دیگری از برنامه نیز به بررسی وضعیت توپهای لیگ برتر پرداخته شد.

بسیاری از بازیکنان و مربیان فوتبال نسبت به کیفیت توپ های لیگ برتر اعتراض داشتند.

مدیرعامل شرکت آل اشپورت در خاورمیانه در ارتباطی تلفنی با برنامه نود اعلام کرد: وقتی که دو نفر از بیزنس من های فوتبال ما نسبت به این توپ ها انتقادات بی مورد می کنند سایرین نیز خود به خود به جمع آنها می پیوندند. توپ های شرکت ما برای لیگ ایران تولید شده است و اگر لوگوی سازمان لیگ بر روی آن نیست به دلیل این است که سازمان لیگ از ما خواست که اینگونه نباشد.

جعفری در خصوص فاکتوری که در آن نوشته شده بود 18000 توپ به فدراسیون فوتبال تحویل داده شده است گفت: تاکنون من 18000 توپ از شرکت آل اشپورت دریافت نکرده ام که بخواهم آن را به فدراسیون فوتبال بدهم و قطعا این فاکتور جعلی است.

مهدی تاج نیز گفت: اینکه شما این موضوع را پیگیری می کنید خیلی خوب است و من نیز امروز به حراست فدراسیون فوتبال گفتم این موضوع را پیگیری کند ضمن اینکه ما پیشنهاد دیگری نداشتیم که آنرا انتخاب کنیم و در این فصل 1500 توپ از این شرکت برای لیگ و تیم های ملی به صورت رایگان دریافت کردیم.

در بخش پایانی برنامه نود به اتفقات رخ داده در هیئت فوتبال اصفهان پرداخته شد.

مدیرکل ورزش و جوانان استان اصفهان هیئت فوتبال این استان را یک جزیره خود مختار خواند که حتی در جلسات این اداره کل شرکت نمی کند و با لابی با مسئولین سیاسی استان و رسانه ای کردن موضوعات قصد دارد فعالیت های غیرقانونی خود را توجیه کند. می‌دانم این مسئله چقدر برای آقایان مهم است که این موضوع را سیاسی کرده‌اند و به مقامات بالا کشیدند. مسئله‌ای نیست اگر واقعاً اجرای قانون خلاف است تبصره و ماده این موضوع را بیاورند. در ضمن ببخشید عمر مفید مدیریت چقدر است؟ چه اصراری برای ماندن است، بس است دیگر. ما که خواهش کردیم محترمانه بروید، می‌خواهید مبارزه کنید؟

وی در ادامه گفت: ایشان به عنوان رئیس هیئت فوتبال عضو هیئت مدیره باشگاه ذوب آهن نیز هستند، کجای دنیا رئیس هیئت عضو هیئت مدیره باشگاه می شود؟

وقتی اداره کلی طبق مصوبات مجلس وظایف قانونی دارد چرا شورای تامین استان باید در این خصوص تصمیمی بگیرد؟

جهانی خاطرنشان کرد: پیشنهاد یک سوم اعضای مجمع این امر صورت بگیرد در حالی که ما 22 امضا جمع کردیم و این به آن معناست که بیش از یک سوم صورت گرفته و تقریباً 50 درصد اعضای مجمع آن را امضاء کرده‌اند. ما به درخواست مردم و اهالی فوتبال مبنی بر اینکه این آقا برای فوتبال چه اقداماتی انجام داده، کمیته‌ای در دی ماه سال گذشته تشکیل دادیم تا اقدامات او را بررسی کند.

اما ابرقویی نژاد در صحبتهای خود گفت: بنده رییس هیات فوتبال استان اصفهان هستم و هیچ کسی نمی‌تواند مرا برکنار کند، چون این کار غیر قانونی است. شرط حضور فردی در ریاست هیات فوتبال رای و انتخاب اعضای مجمع است و هر کسی با هر مقامی بخواهد رییس را تغییر دهد، کار غیر قانونی انجام داده است.

وی ادامه داد: احساسم این است که حتی انعکاس چنین رفتارهای غیر قانونی درست نیست و موضوعیت ندارد. اگر این مسائل در رسانه‌ها منتشر شوند، ممکن است به آنها دامن بزند. برکناری‌ام از سوی هر مقامی به جز مجمع بی‌معنی است. در 6 ماه گذشته تمام تلاش ایشان تنها آزردن من است. متاسفانه ایشان زورشان به ما نرسیده است و ساختمان هیئت فوتبال استان را از ما گرفته است.

برنامه نود در ساعت 2 و 47 بامداد سه شنبه به پایان رسید و 61 درصد از حدود 2 میلیون 200 هزار نفر گل محمد قاضی را به عنوان برترین گل ماه انتخاب کردند.

/ 0 نظر / 73 بازدید