شبکه افق فرصت جدید برای جذب مخاطبان جوان است

یک بازیگر تئاتر و سینما گفت: شبکه افق باید نگاه جدید را با رویکرد نو در برابر دیدگاه مخاطبان قرار دهد زیرا فرصت خوبی در اختیار مدیران این شبکه قرار گرفته تا بتوانند توجه نسل جوان را جلب کنند.

«فخرالدین صدیق شریف» در گفت‌وگو با خبرنگار رادیو و تلویزیون خبرگزاری فارس، با اشاره نقش الگوسازی رسانه ها در جامعه اظهار کرد: یکی از مهمترین وظایف رسانه ها این است که بتوانند آیینه جامعه باشند به نحوی که مردم بتوانند با آنها همذات پنداری کنند یا به عبارتی خودشان را در آن رسانه ببینند و به این ترتیب چنین شبکه یا رسانه ای به سمت موفقیت حرکت می کند و به تدریج از طریق همان مفاهیم، می تواند الگوسازی کند.

وی افزود: اعتقاد دارم یکی از دلایل عدم موفقیت برخی رسانه ها یا شبکه ها، این است که تنها یک قشر خاص را در نظر می گیرند ولی اگر رسانه ای همه اقشار را در نظر بگیرد و در سطح کلان، سلائق مردم را مورد توجه قرار دهد و مخاطب شناسی صحیحی داشته باشد و بر همان اساس برنامه سازی انجام دهد، هیچ مشکلی به وجود نمی آید؛ مردم باید به این باور برسند که تلویزیون مربوط به قشر خاصی نبوده و به همگان تعلق دارد.

این بازیگر تئاتر و سینما با تاکید بر تشکیل اتاق فکر ویژه هر شبکه تلویزیونی با حضور اشخاصی در رده های سنی مختلف و با سلایق و تفکرات گوناگون خاطرنشان کرد: این مجموعه می تواند مدیریت صحیح بر شبکه داشته باشد.

صدیق شریف افزود: در برنامه سازی نباید خطوط قرمز را زیرپا گذاشت ولی در عین حال پرداختن به سلایق گوناگون در چارچوب های موجود امکان پذیر است؛ با استفاده از ظرفیت های موجود می توان جذابیت های بصری و شنیداری فراوانی به وجود آورد و کارهای نو و بدیع عرضه کرد.

این بازیگر تئاتر و سینما با بیان اینکه منابع غنی داستانی و معرفتی در ادبیات و دیگر متون فارسی و اسلامی وجود دارند که می توانند دستمایه ساخت برنامه های تلویزیونی قرار گیرند گفت: توجه به ریشه های فرهنگی در عین نگاه جدید به نسل امروز امکان پذیر خواهد بود به شرطی که مطابق با سلایق نسل جوان این کار را انجام دهیم.

صدیق شریف در ادامه به شبکه افق و برنامه سازی در این شبکه پرداخت و گفت: امیدوارم این شبکه افقی جدید را با نگاه و رویکردی نو در برابر دیدگاه مخاطبان قرار دهد؛ فرصت خوبی در اختیار مدیران و دست اندرکاران «افق» قرار گرفته تا بتوانند توجه نسل جوان را جلب کنند.

/ 0 نظر / 12 بازدید