افتتاح دیجیتال هشترود

به گزارش خبرگزاری فارس از هشترود، صبح امروز با افتتاح این سامانه جماعت 36 هزار نفری شهر هشترود، خورجستان، علی‌آباد و قسمتی از دامناب از این به بعد خواهند توانست 22 شبکه رادیویی و 20 شبکه تلویزیونی را به صورت دیجیتال دریافت کنند. 

مدیرکل صدا و سیمای مرکز آذربایجان‌شرقی در مراسم افتتاح این سامانه گفت: برای راه‌اندازی سامانه پخش دیجیتال شهر هشترود بیش از 320 میلیون تومان هزینه شده است که با افتتاح این سامانه، ظرفیت پخش دیجیتالی آذربایجان شرقی از 80 درصد فراتر رفت.

وی خاطر نشان کرد: در راه‌اندازی سیستم پخش دیجیتال، مرکز آذربایجان‌شرقی در مقایسه با برخی مراکز پیشرفت قابل ملاحظه‌ای داشته که این جای بسی خوشحالی و امیدواری است. 

نواداد همچنین در این افتتاح از راه‌اندازی خط STM1 خبر داد و افزود: خط STM1 این امکان را فراهم می‌سازد که در مواقع لازم و ضروری بتوان از این شهرستان بدون استفاده از دیگر امکانات، برنامه‌های زنده پخش کرد.

حجت‌الاسلام و المسلمین موسوی مقدم قائم مقام رئیس سازمان صدا و سیما نیز در این مراسم گفت: برای توسعه سامانه دیجیتال 82 درصد ظرفیت داریم و سعی داریم تا پایان سال این ظرفیت را به 95 درصد برسانیم.

قایم مقام صدا و سیما ادامه داد: هم اکنون 30 کشور دنیا از خدمات شبکه ای دیجیتال ایران استفاده می کنند.

موسوی مقدم خاطرنشان کرد: فناوری تبدیل آنالوگ به دیجیتال در سال های گذشته از خارج وارد می شد که هم اکنون فرستنده های آنالوگ با استفاده از دانش متخصصان ایرانی به دیجیتال تبدیل می شود.

وی با تاکید بر اینکه باید تحریم دشمنان علیه کشور را به فرصتی برای رشد و توسعه تبدیل کنیم، گفت: در زمان کنونی 160 شبکه فارسی زبان و سه هزار شبکه ماهواره ای علیه ملت و کشور ما تبلیغ سوء می کنند که برای مقابله با آن ها باید برنامه ریزی اساسی انجام شود.

/ 0 نظر / 21 بازدید