خاموشی آنالوگ بزودی آغاز می شود

معاون توسعه و فناوری سازمان صدا و سیما گفت:روند خاموشی سرویس آنالوگ رسانه ملی بزودی آغاز می شود. علی عسگری گفت : کمتر از ۳ هفته آینده خاموشی سرویس آنالوگ رسانه ملی در کشورآغاز می شود .

وی با بیان اینکه خارج کردن سرویس آنالوگ از شبکه پخش به صورت ناگهانی نخواهد بود تصریح کرد: خاموشی سرویس آنالوگ به صورت ناحیه ای و ایستگاهی و منطقه به منطقه انجام خواهد شد .

علی عسگری از پوشش ۸۳ درصدی سرویس دیجیتال در کل کشور خبر داد و افزود : همانطور که رسانه ملی از سرویس آنالوگ به دیجیتال کوچ کرد مردم و مخاطبان هم با کوچ از آنالوگ به دیجیتال خدمات بهتری را دریافت خواهند کرد .


معاون توسعه و فناوری صدا و سیما خاطر نشان کرد : با اینکه سیستم آنالوگ در کشور بسیار محدود شده اما در برخی از مناطق مردم همچنان از سرویس آنالوگ استفاده می کنند که این رویه باید تغییر کند

/ 1 نظر / 39 بازدید
آرمان(محمد)

ولی همچین تصمیمی غلطه. خیلیا هستن که به نون شب محتاجند چه برسه بیان گیرنده دیجیتال بخرن. خوب بذارند سیستم انالوگ و دیجیتال کنار هم باشه. چه اشکالی داره!! بعدشم توی تلویزیون مستندی رو نشون میداد از یه روستایی که دختره علاقه مند به شبکه ی قران بود اما رادیو به زور توی روستا شون کار میکرد و مجبور بود بره بالای کوه... هر وقت تمام کشور(حتی یه دونه هم قبول نیست) از امکانات تلویزون و رادیو برخوردار شدن میتونند سیستم انالوگ رو قطع کنند.