شبکه فرهنگی افق راه اندازی می شود.

سید عزت‌الله ضرغامی در پاسخ به پرسش ایسنا درباره‌ی اینکه کانال 22 تلویزیون دیجیتال به چه شبکه‌ای اختصاص پیدا می‌کند؟ از راه‌اندازی یک شبکه فرهنگی طی روزهای آینده خبر داد.

رییس سازمان صداوسیما در پاسخ به پرسش خبرنگار سرویس تلویزیون و رادیو خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، مبنی بر اینکه آیا از طرف دولت و مجلس بودجه‌ای برای راه‌اندازی یک ماهواره مستقل به تصویب رسیده است؟ به ایسنا گفت: برای انجام این اقدام بودجه‌ای مستقل به مبلغ 250 میلیون دلار در طول سال‌های گذشته به تصویب رسیده است؛ البته مشکلی در ارتباط با مجلس و دولت وجود داشت که حل این مشکل به مجمع تشخیص مصلحت نظام ارجاع داده شد و در آنجا این مساله را تایید کردند در حال حاضر هم انجام چنین اقدامی در اختیار ما قرار دارد

ضرغامی همچنین اظهار کرد:‌ اکنون مطالعات زیادی درخصوص داشتن ماهواره‌ی مستقل انجام گرفته است؛ ضمن اینکه کشورهای سازنده مختلفی برای این اقدام بررسی شده‌اند و بخشی از این کار هم پیش رفته است.

وی در عین حال اظهار امیدواری کرد و گفت:‌ امیدواریم بتوانیم در نقطه انحصاری جمهوری اسلامی ایران ماهواره‌ای مستقل را قرار دهیم؛ البته ناگفته نماند که در حال حاضر ماهواره عرب‌ست را در 26 درجه به شکل مشترک با عرب‌سَت داریم و هزینه آن را هم سازمان صداوسیما پرداخت می‌کند؛ لذا تمام شبکه‌هایی که روی عرب‌ست هستند از طریق دریافت‌کننده‌های ماهواره‌ای به نام بدر دیده می‌شوند که متعلق به خود جمهوری اسلامی است که همه شبکه‌های ملی و استانی روی آن قرار دارند.

رییس سازمان صدا و سیما در پاسخ به پرسشی دیگر از ایسنا مبنی بر اینکه شبکه 22 دیجیتال چه خواهد بود؟‌ خاطرنشان کرد: افتتاح یک شبکه فرهنگی را طی چند روز آینده پیش‌بینی کرده‌ایم که با لوگوی پخش آزمایشی کارش را در تهران آغاز کند که احتمال دارد نام آن افق باشد.

ضرغامی که شامگاه دوشنبه (22 اردیبهشت ماه) در مراسم برگزاری اختتامیه سیزدهمین جشنواره بین‌المللی رادیو حضور داشت، همچنین در پاسخ به این پرسش ایسنا که رادیو را بیشتر دوست دارد یا تلویزیون؟ گفت:‌ فعلا که در جمع رادیویی‌ها هستم حتما رادیو را بیشتر دوست دارم تا ببینم در آینده چه می‌شود.

/ 0 نظر / 23 بازدید