برنامه هفتگی شبکه نمایش، پخش فیلم های ابراهیم حاتمی کیا

شبکه نمایش این هفته در بخش مرور آثار کارگردانان و بازیگران مطرح که ساعت 21 از این شبکه پخش می‌شود، چند فیلم از ساخته‌های ابراهیم حاتمی‌کیا را به نمایش می‌گذارد.


به گزارش جام‌جم، شبکه نمایش شنبه ساعت 21 فیلم «دیده‌بان» را پخش می‌کند. این فیلم را حاتمی‌کیا در سال67  رزمنده‌ای به نام عارفی برای پیوستن به خط کمین و دیده‌بانی باید از مسیری عبور کند که زیرآتش شدید دشمن قرار دارد.ساخته است. داستان فیلم از جایی آغاز می‌شود که ارتباط خط کمین با نیروهای خودی توسط دشمن قطع شده و احتمال سقوط منطقه بسیار زیاد است. مقابله و مقاومت نیروها در مقابل دشمن نیازمند حضور دیده‌بان جهت هدایت آتش سنگین است.

فیلم «خاکستر سبز» روز یکشنبه پخش می‌شود. در این فیلم آتیلا پسیانی نقش هادی را بازی می‌کند که شخصیت اصلی فیلم است. هادی به منظور انجام تحقیقات خود جهت فیلمسازی روانه کرواسی می‌شود. عزیز دوست هادی در جریان مسافرت او به کرواسی با در اختیار قرار دادن یک نوار کاست، یک قطعه عکس و یک نیمه پلاک از او برای یافتن دختری به نام فاطمه کمک می‌گیرد. هادی به‌وسیله آشنایی با زنی به‌نام حنیفه که آشنا به زبان فارسی است به جستجوی فاطمه می‌‌رود. در این میان هادی پی به رابطه قبلی عزیز و فاطمه برده و متوجه می‌شود که آنها قصد داشته‌اند با هم ازدواج کنند و...

فیلم خاطره‌انگیز از «کرخه تا راین»، روز دوشنبه ساعت 21 از شبکه نمایش پخش می‌شود. در این فیلم علی دهکردی و هما روستا نقش‌های اصلی را بازی می‌کنند. داستان این فیلم درباره سعید است که بر اثر بمب‌های شیمیایی نابینا شده به همراه گروهی از همرزمانش برای معالجه به آلمان اعزام می‌شود. لیلا خواهر سعید که سال‌هاست در آلمان با شوهر آلمانی و پسرشان یوناس(یونس) زندگی می‌کند، سعید را در آسایشگاه می‌بیند. بین سعید و یونس رابطه عاطفی عمیقی شکل می‌گیرد. با کوشش‌های پزشکان متخصص یکی از چشم‌های سعید معالجه می‌شود، اما آزمایش‌هایی که روی او انجام می‌شود روشن می‌کند که او بر اثر گازهای شیمیایی مبتلا به نوعی سرطان خون شده است.

علاقه‌مندان به آثار ابراهیم حاتمی‌کیا می‌توانند فیلم «به رنگ ارغوان» را روز سه‌شنبه از شبکه نمایش تماشا کنند. در این فیلم حمید فرخ‌نژاد، خزر معصومی و کورش تهامی نقش‌های اصلی را بازی می‌کنند. شفق یکی از اعضای گروه سیاسی است که اوایل انقلاب از ایران خارج شده و پس از سال‌ها تصمیم می‌گیرد برای دیدن دخترش ارغوان که دانشجوی جنگلداری است مخفیانه به ایران بازگردد. یکی از ماموران امنیتی به نام هوشنگ به عنوان دانشجو وارد دانشکده می‌شود و از امکانات مدرن امنیتی استفاده می‌کند تا با کنترل ارغوان، شفق را به دام اندازد. در این میان بین او و ارغوان رابطه‌ای عاطفی به‌وجود می‌آید.

فیلم «وصل نیکان» که حاتمی‌کیا آن را در سال 70 مقابل دوربین برد روز چهار شنبه پخش می‌شود. این شبکه فیلم «بوی پیراهن یوسف» را برای روز پنجشنبه در نظر گرفته است و روز جمعه هم فیلم «برج مینو» را به نمایش می‌گذارد. برج مینو یکی از فیلم‌های متفاوت حاتمی‌کیاست که علی مصفا، نیکی کریمی و محمدرضا شریفی‌نیا در آن بازی می‌کنند. مینو که بتازگی با موسی ازدواج کرده در حال جابه‌جا کردن جهیزیه خود در خانه جدید است. موسی طی نامه‌ای باخبر می‌شود که باید دکل ققنوس در جزیره مینو را جمع کنند، اما موسی حاضر نیست این کار را بکند و دوست دارد حالا که جنگ تمام شده او دیگر به خاطراتش برنگردد و برای ماه عسل به اصفهان برود. اما صبح زود باوجود میل موسی و به اصرار همسرش به جزیره مینو می‌روند و آنجا موسی در خیال به زمانی برمی‌گردد که با منصور، برادر مینو که در جنگ کشته شده در حال ساختن دکلی برای شناسایی بهتر دشمن هستند.

/ 0 نظر / 59 بازدید