جشن میلاد در رادیو و تلویزیون

برنامه های رادیو و تلویزیون از دوازدهم ربیع الاول رنگ و بوی وحدت و شادی مسلمانان در میلاد رسول گرامی اسلام به خود گرفته است .

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی  مدیران و تهیه کنندگان در رادیو و تلویزیون در روزهای هفته وحدت به نوعی برنامه ریزی کردند تا برنامه های رادیویی و تلویزیونی علاوه بر ایجاد فرح و نشاط در مخاطبان ، به معرفت بیشتر آنان از پیامبر گرامی اسلام کمک کند

به همین منظور در برنامه های این هفته علاوه بر انعکاس جشنها و مراسم های مختلفی که در نقاط مختلف کشور برا شده بود ، برنامه های گفت و گو محور و ویژه ای برای تبیین شخصیت حضرت محمد(ص) تهیه و پخش شد .

از جمله برنامه های مهم رسانه ملی در این هفته برپایی مراسم پایانی جشنواره بین المللی سیما بود که چهارشنبه شب با معرفی برگیدگان در بخشهای مختلف به کار خود پایان داد . 

افتتاح رسمی شبکه نسیم در روز هفدهم ربیع الاول نیز از ویژه های صدا و سیما برای باشکوه تر کردن هفته وحدت و جشن های ولادت است . این شبکه مدتی است به صورت آزمایشی کار خود را دنبال می کند .

 

 

 

 

توجه:روابط عمومی سیما این خبر (بند قرمز ) را حذف کرده است!!!!

در رادیو 

بررسی ابعاد مختلف شخصیتی حضرت محمد(ص) و امام جعفر صادق (ع) ، بررسی سیره عملی و علمی این بزرگواران ، الگوگیری از خصایص اخلاقی معصومین علیهما سلام  و تبیین شرایط سیاسی و اجتماعی دوران پیامبر (ص) از مهمترین رویکردهای برنامه های رادیو در این هفته است.

ویژه برنامه «طلوع خورشید و ماه» از برنامه هایی است که شنبه و یکشنبه، ساعت 9 تا 11 از رادیو تهران پخش می شود .

«گنج سخن» ، "معراج نامه" ، "عصر آشنا"و " آوای وحدت" از دیگر برنامه های رادیو تهران برای این هفته هستند .

رادیو نمایش نیز همزمان با این جشنها نمایش هایی را با موضوع زندگی پیامبر گرامی اسلام (ص) و امام صادق(ع) آماده اجرا کرده است .

در روز میلاد رسول مهربانی ها، پیامبر اکرم (ص) و میلاد حضرت امام صادق (ع)، چهار ویژه برنامه "صدای پای نور" "ماه مجلس"   "جشن باران"  و "آواها و نواهای مهربانی" از رادیو صدای آشنا برای هموطنان ایرانی در خارج از کشور پخش خواهد شد.

رادیو فرهنگ یکشنبه 29 دی ویژه برنامه های "رسول هدایت "و "اقیانوس معرفت" را پخش می کند. ویژه برنامه «سایبان آرامش» کاری از گروه سلامت روان و خانواده شبکه سلامت است که همزمان با ولادت پیامبر گرامی اسلام(ص) روز یکشنبه 29 دی ماه پخش می شود . «جشن رفعت و مهربانی» نیز از دیگر برنامه های رادیو سلامت برای روز میلاد پیامبر است . 

"حریم مهروزی" "دردانه آفرینش" و "در جست‎وجوی سیمرغ"از  ویژه های رادیو ایران در این روز هستند .

در تلویزیون 

شبکه یک سیما هم علاوه بر ویژه برنامه های زنده و تولیدی و همچنین پخش کلیپ هایی از جشن ها و مولودی هایی که در ایران و دیگر کشور ها به مناسبت میلاد رسول گرامی اسلام (ص) و امام صادق (ع) برگزار می شود فیلم تلویزیونی چهل و فیلم سینمایی ملک سلیمان را روز یکشنبه پخش می کند.

شبکه دو ویژه برنامه های «فیروزه» «آیینه خانه»  «بچه‌های مسجد» را برای این روز ها آماده کرده و در کنار این ویژه برنامه ها فیلم های سینمایی و تلویزیونی هم به همین مناسبت پخش می کند .

برنامه زنده "گلخانه" با حضور هنرمندان برجسته کشور ،  مسابقه "کلید" و مستند"یادها"  از ویژه های شبکه سه برای این ایام هستند .

شبکه تهران نیز که با آغاز هفته وحدت برنامه های " امت واحده " و " طریق وحدت "  را برای هفته وحدت در نظر گرفته است ، " خورشید مدینه"سلاله های نور " ،  " شاخه طوبی " و "جشن هستی " را نیز برای روز های میلاد به ویژه هفدهم ربیع الاول آماده کرده است .

/ 4 نظر / 16 بازدید

سلام.ایاشبکه.نسیم.فردا.سراسری.میشود

محمد

شبکه.نسیم.درجلسه.هیات.دولت.ساعت.چند.افتتاح.وسبس.سراسری.میشودواین.جلسه.چندساعت.طول.میکشدبه.این.دو.سوال.باسخ.دهید

سلام.بس.شبکه.نسیم.کی.افتتاح.میشود

شبکه.نسیم.وبیداری.اسلامی.کارخودرادردهه.فجراغازمیکنندافتتاح.شدن.ان.به.کنار.کی.سراسری.میشودایادردهه.فجرسراسری.میشودلطفا.باسخ.دهید