جزئیات راه اندازی شبکه کودک (خبر تکمیلی)

تکلیف شبکه‌های دیگر برای پخش برنامه کودک چه می‌شود؟

وی درباره اینکه آیا بعد از تأسیس شبکه تلویزیونی کودک و نوجوان باز هم شاهد برنامه‌های کودک و نوجوان از دیگر شبکه‌ها خواهیم بود؟ گفت: همه رسالت‌ها بر دوش شبکه کودک و نوجوان نیست بلکه سایر شبکه‌ها در این موضوع دخیل هستند.

وی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه محتوای برنامه‌های شبکه کودک و نوجوان در جایگاه مذهبی چگونه خواهد بود، توضیح داد: در دوره‌های خردسال و کودک، وزن و قالب برنامه‌های مذهبی متفاوت است. همان‌طور که وزن مطلوب تولید برنامه‌های انیمیشن و اکشن متفاوت است، برنامه‌های مذهبی نیز به همان شکل خواهد بود. اما به طور کلی در دوره‌ی خردسال به دلیل اقتضائات سنی، سرال به معنای کلمه را نمی‌توانیم دنبال کنیم لذا برای جایگزینی آن مجموعه‌هایی را در نظر گرفته‌ایم.

وی با بیان اینکه تکرار برنامه‌ها قرار است در شبکه کودک و نوجوان کاهش پیدا کند، در عین حال تأکید کرد: برنامه‌های ما دارای تکرار خواهند بود ولی به مرور تکرار این برنامه‌ها کاهش پیدا می‌کند.

استفاده از گویش‌ها و اقوام ایرانی در شبکه کودک و نوجوان

مدیر شبکه کودک و نوجوان که قرار است از ابتدای مهر ماه رسما راه‌اندازی شود، گفت: شبکه‌های تلویزیونی در ایران پخش ماهواره‌ای هم دارند و در کشورهای همسایه از پخش ماهواره‌ای استفاده می‌شود. دلیل اول به دلیل علاقه‌مندی آن‌هاست و دلیل دوم به دلیل سلامت برنامه‌هاست.

او تأکید کرد: دغدغه تربیت، دغدغه جدی ما در شبکه کودک و نوجوان است. ایران به دلیل تجربه همزیستی اقوام مختلف به یک مدل تنوع فرهنگی رسیده است و در عین اینکه وحدت دارد، دارای تنوع فرهنگی از جمله زبان و لهجه و گویش است. در شبکه کودک این برای ما مهم است چون کشور ما فقط تهران نیست.

محمد سرشار در پایان گفت: متأسفانه یکی از اشکالات ما در برنامه‌سازی این است که به سبک زندگی پایتخت نگاه می‌کنیم و آن را به تمام کشور تسری می‌دهیم.

/ 0 نظر / 66 بازدید