شبکه مستند بزودی HD می شود

مدیر شبکه مستند از بروز برخی تغییرات در پخش شبکه مستند برای نزدیک شدن به کیفیت اچ دی خبر داد.

مدیر شبکه مستند سیما اعلام کرد: همزمان با مبعث رسول اکرم (ص) پخش شبکه مستند از قاب سنتی 3*4 به فریم عریض تغییر پیدا کرد . این تغییر تکنیکی در کیفیت ارائه شبکه به مخاطبان تاثیر بسزایی دارد .
امیر تاجیک در گفت و گو با مهر افزود: همزمان با تلاش‌های همکاران برای بهبود و غنای محتوایی تولیدات، شبکه مستند گام مهمی در بهبود کیفیت بصری برداشته است. شبکه‌های مختلف سیما به صورت سنتی تولیدات خود را با قاب 4*3 اس دی به مخاطبان ارائه می‌کنند، اما شبکه مستند ضمن تغییر پخش تولیدات به قاب 9*16 در تلاش برای عرضه بهتر برنامه‌های خود است . این اعداد نشانگر میزان کیفیتی است که تصویر در قاب تلویزیون قرار می‌گیرد.
آغاز پخش با قاب عریض از عید مبعث

مدیر شبکه مستند تصریح کرد: از هفته گذشته پخش آزمایشی با کیفیت9*16 آغاز شده بود که همزمان با مبعث پیامبر اسلام، تست‌های مختلف پایان یافت و به طور رسمی پخش با قاب عریض آغاز شد.

تاجیک با بیان این که برخی شبکه‌های سیما نیز تعدادی از برنامه‌هایشان را به صورت موردی با این قاب پخش می‌کنند، تأکید کرد: شبکه مستند همه تولیدات خود را که از ابتدای سال 1393 با کیفیت اچ دی تهیه شده اند در قاب جدید به مخاطبان ارائه می‌کند.
وی گفت : امیدوارم با این رویکرد جدید و افزایش کیفیت، مخاطبان بیشتری به شبکه جذب شوند .

تلاش برای حرکت به سمت کیفیت اچ دی

مدیر شبکه مستند تأکید کرد: بنابراین ما تلاش خواهیم کرد همزمان با بهبود کیفیت محتوای تولیدات، حرکت به سمت کیفیت اچ دی را ادامه دهیم، تغییر پخش از حالت سنتی به عریض گام اول در این مسیر بود.

تاجیک در پایان از تلاش‌های همکاران معاونت فنی و مهندسی و مرکز تولید و فنی سیما برای رسیدن به این مرحله قدردانی کرد.

16:9 شدن شبکه مستند سیما:

 

/ 0 نظر / 35 بازدید