افتتاح شبکه رادیویی کودک روی موج شبکه ((خانواده))

شبکه رادیویی «کودک» در نیمه شعبان افتتاح شد و پخش برنامه هایش را بر روی موج اف ام ردیف ۸۹.۵ مگاهرتز برای خردسالان، کودکان و نوجوانان آغاز کرد.

طاهره راستی پیشه مدیر شبکه رادیویی خانواده و سرپرست شبکه کودک و نوجوان در گفتگو با خبرنگار جام جم سیما با اعلام این خبر گفت: تا پیش از این شبکه رادیویی خانواده از ساعت ۶ تا ۱۸ برنامه هایی برای مخاطب خانواده پخش می کرد که هم اکنون ۶ ساعت برنامه کودکانه نیز به جدول پخش این شبکه اضافه شده و بدین ترتیب شبکه کودک و خانواده از ساعت ۱۸ تا ۲۴ برنامه شنوندگان برنامه پخش می کند.

وی با بیان این که برای برنامه های کودک ۳ دسته بندی در نظر گرفته شده توضیح داد: از ساعت ۱۱ تا ۱۲ و ۳۰ دقیقه برای مخاطب خردسال برنامه پخش خواهیم کرد؛ از ساعت ۱۵ تا ۱۸ برنامه های کودک را روی آنتن می فرستیم و از ساعت ۲۱ و ۱۵ دقیقه تا ۲۲ و ۴۵ دقیقه نیز برای مخاطب نوجوان برنامه خواهیم داشت.

راستی پیشه دلیل اضافه شدن برنامه های کودک به شبکه خانواده را هم جنس بودن این برنامه ها عنوان کرد و گفت: شعار ما در این افتتاح جدید این است که «خانواده کودک را در آغوش می گیرد».

سرپرست شبکه کودک و نوجوان در ادامه افزود:کاهش فاصله و گسست نسلی والدین و فرزندان، تقویت نشاط و شادابی، ایجاد فرصت های خودباوری و تقویت روحیه امید به آینده در چارچوب اصول و خط مشی برنامه ها و سیاست های مصوب سازمان از دیگر موضوعات مورد توجه در این شبکه رادیویی است.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: در جدول برنامه های این شبکه ها به نیازهای همه گروه های سنی خردسال، کودک، نوجوان، جوان، میانسال و سالمند توجه شده و برنامه های متناسب با اقشار مختلف مخاطب در نظر گرفته شده که در زمان های مناسب پخش می شود

/ 1 نظر / 13 بازدید
حسین آگاهی

سلام. پس با این حساب رادیو کتاب چی میشه؟ یعنی به فرکانس دیگه ای منتقل میشه یا میدون رو برای کودکان و نوجوانان خالی می کنه؟ چون اگه اشتباه نکنم در فرکانس 89.5 از ساعت هفده تا دوی بامداد رادیو کتاب برنامه داره. ممنون میشم جواب بدید.