شبکه «نسیم» چهارشنبه در کردستان افتتاح می‌شود

مدیرکل روابط عمومی سازمان صدا‌وسیما از افتتاح رسمی شبکه نسیم در استان کردستان خبر داد.

سید تقی سهرابی درخصوص راه‌اندازی رسمی شبکه نسیم به خبرنگار سرویس تلویزیون و رادیو خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، توضیح داد: شبکه نسیم پس از طی مراحل آزمایشی، با عملکرد موفقی که داشته و استقبالی که از سوی مخاطبان همراه بوده است، قرار است چهارشنبه هفته جاری (17 اردیبهشت ماه) در استان کردستان افتتاح رسمی شود.

او با بیان اینکه برای اولین بار یک شبکه تلویزیونی در یکی از استان‌های کشور افتتاح می‌شود، تاکید کرد: این که شبکه نسیم قرار است در استان کردستان افتتاح رسمی شود، یک نوآوری است.


مدیر کل روابط عمومی سازمان صدا‌وسیما از حضور سید عزت الله ضرغامی (رییس سازمان صدا و سیما‌)، مسئولان استان کردستان، هنرمندان‌، علما‌ و همچنین اساتید دانشگاه‌ در مراسم افتتاح رسمی شبکه نسیم خبر داد.

وی در ادامه با بیان اینکه مراسم خوب و ویژه‌ای برای افتتاح رسمی شبکه نسیم در استان کردستان با همکاری مسئولان استان و همچنین صداوسیما تدارک دیده شده است‌، در پاسخ به اینکه چرا این شبکه در استان کردستان افتتاح رسمی می‌شود‌؟ اظهار کرد: انتخاب یک استان برای افتتاح رسمی شبکه نسیم خیلی برای ما سخت بود، همه استان‌های کشور خدمات خیلی خوبی به کشور ارائه دادند، اما در نهایت با توجه به زحمات زیادی که مردم کردستان در بحث انقلاب و جنگ داشته‌اند از میان چند استان، نظر بر این شد که کردستان را برای افتتاح رسمی این شبکه انتخاب کنیم؛ ضمن اینکه استقبال خود مسئولان کردستان برای افتتاح رسمی این شبکه در استانشان هم بی‌تاثیر نبوده است.

سهرابی در پایان عنوان کرد: صداوسیما همواره برنامه‌های ملی خودش را در استان‌های مختلف کشور برگزار می‌کند؛ به عنوان نمونه جشنواره مراکز استان‌ها که در استان آذربایجان شرقی برگزار شد و یا مراسم پیرغلامان که هر سال در یکی از استان‌های کشور برگزار می‌شود.

به گزارش ایسنا، شبکه نسیم به صورت آزمایشی از اواخر شهریور ۱۳۹۲در تهران و از ۱۵ مهر ماه در سراسر کشور آغاز به کار کرد. نام نسیم مخفف چهار کلمه «نشاط»، «سرگرمی»، «یادها» و «مسابقه» است.

این شبکه به جمع شبکه‌های بیست‌گانه تلویزیون سیمای جمهوری اسلامی ایران پیوست و از گیرنده‌های دیجیتال قابل دریافت شد. همچنین نسیم از اسفند ماه 92 بر روی ماهواره قرار گرفت.

/ 0 نظر / 13 بازدید