ویژه برنامه های حماسه 9 دی در صدا و سیما

شبکه‌های صدا و سیمای رسانه ملی امسال همزمان با 9 دی برنامه‌های ویژه و متنوعی برای پرداخت به این مناسبت تولید کرده است.

 

به گزارش روابط‌عمومی رسانه ملی، به مناسبت حماسه 9 دی، 4195  دقیقه برنامه در قالب 104 عنوان با تعداد 176 برنامه از شبکه‌های رادیویی پخش خواهد شد. تبیین نقش مردم در تقویت ارزش‌های نظام، تبیین جلوه‌‌های بصیرت و آگاهی جوانان در حماسه 9 دی، تأکید بر فرهنگ ولایت‌پذیری و اهمیت حفظ نظم و امنیت جامعه، پرداختن به نقش بصیرت در نشاط و پویایی جامعه دینی، وحدت، همدلی و اطاعت از ولی امر مسلمین، تبیین نقش بصیرت والدین در تربیت فرزندانی ولایت‌مدار و انقلابی، تبیین شاخص‌های قرآنی و روایی حماسه 9 دی فتنه‌‌شناسی و دفاع از ارزش‌ها، تحلیل حماسه مردمی 9 دی و نقش آن در مناسبات سیاسی و اجتماعی داخلی و خارجی، برشماری اهمیت حماسه 9 دی به عنوان روز میثاق با ولایت و دینداری، بررسی نقش  دانشجویان و طرح دیدگاه‌های کارشناسان و صاحب‌نظران در جنگ نرم، اهمـیت توجه به حماسه 9 دی در گفتمان، استمرار حرکت در خط ولایت و رهبری، بررسی ابعاد فرهنگی و اجتماعی حماسه 9 دی و بررسی نقش امامت و ولایت در انسجام و یکدلی اهم رویکرد برنامه‌های شبکه‌های رادیویی در این ایام است.

شبکه‌های سیما نیز با تولید بیش از 2100 دقیقه برنامه ویژه حماسه نهم دی پوشش این مناسبت را در دستور کار خود قرار داده است. این برنامه‌ها به تفکیک طبقات الف، ب، ج و د در شبکه‌های سراسری یک، دو، سه، چهار، پنج و جام جم روی آنتن خواهد رفت.

شبکه یک سیما نیز علاوه بر تأمین برنامه، در پنج گروه فیلم‌های تلویزیونی، سیاسی، حماسه و دفاع، اجتماعی و معارف اسلامی برنامه‌هایی را در دست تولید دارد. این شبکه در 382 دقیقه برنامه مستقیماً به حماسه 9 دی خواهد پرداخت. 

شبکه دو سیما نیز با 441 دقیقه برنامه در محورهای نوجوان، کودک و خردسال، خانواده، معارف اسلامی و فیلم‌های تلویزیونی به استقبال این مناسبت ملی می‌رود.  

تولید 365 دقیقه برنامه در گروه‌های سیاسی، اجتماعی و معارف شبکه سه سیما نیز نشان از توجه عوامل این شبکه به حماسه نهم دی امسال است. شبکه چهار نیز با پخش 240 دقیقه برنامه در گروه‌های دانش، سیاسی، فرهنگی و اجتماعی به بزرگداشت مناسبت 9 دی می‌پردازد.

شبکه تهران با 544 دقیقه برنامه در قالب‌های متنوع بیش‌ترین حجم برنامه‌های سیما را در حماسه 9 دی به خود اختصاص داده است. این برنامه‌ها در گروه‌های مختلف فیلم و سریال، اجتماعی، سیاسی و معارف اسلامی روانه آنتن خواهد شد.

شبکه جام‌جم نیز با پخش 155 دقیقه برنامه در چهار گروه معارف و اندیشه دینی، سیاسی و فرهنگ و تاریخ به حماسه سیاسی- اجتماعی نهم دی می‌پردازد. گفتنی است، شبکه‌های سیما علاوه بر پخش برنامه‌ها، به صورت زیرنویس  و پخش نماهنگ و سخنرانی نیز به این حماسه ملی خواهند پرداخت./110

 

نظر فراموش نشه واااااااا


/ 0 نظر / 16 بازدید