مستند سازه های عجیب

مجموعه مستند « سازه های عجیب» با نگاهی به جدیدترین تحولات  در عرصه ساخت و ساز و ابرسازه ها  از سه شنبه 18آذرماه هر شب ساعت 21 از شبکه مستند سیما پخش می شود .

سازه های عجیب که در طراحی ، شکل و مصالح با دیگر سازه های جهان تفاوت های زیادی دارند ، موضوع اصلی این مجموعه است که در آن ضمن بررسی سازه های عجیب جهان همچون پل ها و آسمان خراش ها به رقابت بین طراحان و سازندگان ابرسازه ها در ایجاد جدیدترین تحولات شگرف مهندسی عمران در قرن اخیر می پردازد و روش های مهندسی بناهای مدرن و چگونگی کشف و جایگزینی مصالح جدید را با زبانی ساده به مخاطب آموزش می دهد.

این مجموعه در شش قسمت سی دقیقه ای آماده پخش شده است.

/ 2 نظر / 20 بازدید
محمد حسین

شبکه های اچ دی جام جم1، پویا اچ دی و پرس تی وی اچ دی به سیستم فیبر نوری اضافه شد. قبلا هم پخش اچ دی شبکه های اول و دوم و سوم و شبکه اچ دی بر روی سیستم فیبر نوری انجام شده بود لازم به ذکر است که رژی پخش شبکه های اشاره شده به سیستم اچ دی مجهز شده است و این قابلیت برای پخش اچ دی وجود دارد و در حال حاظر تست های فنی جهت پوشش اچ دی در حال انجام است. همچنین پخش تصویر 16:9 برای مدتی خیلی کوتاه در شبکه های یک دو سه و پویا تست شد. با توجه به روند تغییرات پیش بینی می شود به زودی در کل سیستم دیجیتال کشور شاهد تغییراتی در بخش های مختلف باشیم. احتمال حذف دو شبکه پرس تی وی و شبکه العالم از بسته اول و انتقال به بسته سوم و اضافه شدن شبکه افق و نسیم بر روی بسته اول بیشتر قوت گرفته است. (البته این احتمال بنده است.)

وحید

سلام ایا اینها شبکه های 123 اچ دی و پویا اچ دی و جام جم اچ دی میاد ماهواره عربست فرکانس 11881 و یا فقط توی دیجیتال ؟ و این فیبر نوری چیه اصلا و چیکار میکند ؟ ممنون