فیلم های آخر هفته مصادف با هفته معلم

*شبکه یک سیما

به گزارش روابط عمومی سیما، فیلم سینمایی « پائولت » به کارگردانی ژروم انریکو ، پنجشنبه 11 اردیبهشت ماه ساعت 22 از شبکه یک سیما پخش می شود .
در خلاصه داستان این فیلم با بازی برنادت لافونت و کارمن مائورا آمده است : پائولت پیرزنی تنهاست که با حقوق مستمری شوهر مرحومش روزگار می گذراند. دخترش با یک افسر پلیس ازدواج کرده و با پسر کوچکش زندگی می کنند. پائولت روابط چندان خوبی با دختر و دامادش ندارد زیرا همیشه دوست داشت دخترش با مرد ثروتمندی ازدواج کند. دامادش آندری از او می خواهد تا در پیدا کردن قاچاقچیان محل با پلیس همکاری کند و او می پذیرد و به این ترتیب روابط خوبی بین او و دختر و نوه اش برقرار می شود و ... فیلم تلویزیونی « خاطره آن شب بارانی » به کارگردانی سیامک شایقی ، جمعه 12 اردیبهشت ماه ساعت 14:50 از شبکه یک سیما پخش خواهد شد. این فیلم داستان زن جوانی به نام غزاله است که پس از سال ها در یک شب بارانی با معلم خود مواجه شده است، و این برخورد او را به سوی زندگی پر راز و رمز خانم معلم می کشاند و داستان از آنجا شروع می شود   که ... بیتا فرس، آناهیتا افشار، امیرحسین رستمی و سیامک صمدی در فیلم تلویزیونی « خاطره آن شب بارانی » ایفای نقش کرده اند.

 

*شبکه دو سیما


انیمیشن « من شگفت انگیز 1 » به کارگردانی جان کوهن ، پنجشنبه 11 اردیبهشت ماه ساعت 8 صبح در قالب برنامه « سینما صبحانه » از شبکه دو سیما پخش می شود.
داستان درباره گرو است که رویای دزدیدن ماه را در سر می پروراند .او درزیرزمین خانه خود، بزرگترین ارتش از موجودات کوتوله، به همراه اسلحه های ویژه ای برای فریز کردن موجودات و اشیاء را دارد. او برای دزدیدن ماه با بانک مخصوص شروران می رود و درخواست وام می کند ولی آنها دادن وام به او را به شرطی می پذیرند که او سلاح کوچک کردن را که در یک آزمایشگاه سری است بدزدد. او این کار را می کند ولی در حین انتقال رقیب او بردار سلاح را از او می دزدد. گرو سعی می کند که به خانه بردار نفوذ کند و این سلاح را بدزدد ولی موفق نمی شود  تا اینکه یکروز متوجه ورود 3 دختر یتیم به خانه بردار می شود و به فکر استفاده از این بچه ها برای عملی کردن نقشه خود می افتد.

فیلم سینمایی « برام بی قرار » به کارگردانی آنا وان در هیده ، پنجشنبه 11 اردیبهشت ماه ساعت 14:30 از شبکه دو سیما پخش می شود.
در خلاصه داستان این فیلم آمده : برام دانش آموز اول دبستان بسیار باهوش و بیش فعال بوده؛ معلم میانسالش را از خود خسته می کند. او بارها از مدرسه به اشکال گوناگون فرار می کند تا بتواند در عالم خود، علم بیشتری کسب کند. در نهایت بر حسب اتفاق موجب شکستن پای معلمش شده؛ آماده آشنایی با معلمی جدید می شود. معلم جدید در برقراری ارتباط با دانش آموزان به مراتب موفق تر از معلم قبلی عمل کرده؛ رضایت برامِ بی قرار را جلب می نماید. تا آنجا که برامِ گریز پای را برای عذرخواهی از معلم قبلی راضی  می کند. فیلم تلویزیونی « کلاس سوم ب » به کارگردانی غلامرضا رمضانی و تهیه کنندگی حسین فهیمی فر ، پنجشنبه 11 اردیبهشت ماه ساعت 21 از شبکه دو سیما روی آنتن می‌رود. در خلاصه این فیلم با بازی بهروز شعیبی،جمشید جهانزاده و احمد رضا اسعدی آمده است : معلم جوانی به نام آقای ربیعی به مدرسه می آید و بچه ها به دلیل اینکه به معلم قبلیشان علاقمند بوده اند و فکر می کنند او به جای معلم دلبندشان آقای گلچین آمده است با او ارتباط برقرار نمی کنند و او را به شیوه های مختلفی آزار می دهند. معلم جدید هم به شیوه های مختلف سعی می کند جلوی آزار و اذیت بچه ها را بگیرد. تکالیف زیاد و امتحانات روزانه از تنبیهات آقای ربیعی است و ... انیمیشن « من شگفت انگیز 2 » به کارگردانی پیر کافین و کریس رینائد، جمعه 12 اردیبهشت ماه ساعت 8 صبح در قالب برنامه « سینما صبحانه » از شبکه دو سیما پخش می شود. داستان از این قرار است که : گرو که دیگر مانند گذشته خبیث نیست، تصمیم می گیرد گروهی بسازد و یک جنایتکار تازه که آرامش را از همه سلب کرده را ادب کند .

فیلم سینمایی « کلارا و بچه خرس » به کارگردانی توبیاس اینش ، جمعه 12 اردیبهشت ماه ساعت 17:30 از شبکه دو سیما پخش خواهد شد.
در خلاصه داستان این فیلم آمده است : کلارا پس از مدتی از شهر به روستای خود در کوهای آلپ باز می گردد. او علاقه زیادی به طبیعت روستای کوهستانی و حیوانات آنجا دارد. روزی او در کنار خانه چکمه قدیمی را پیدا می کند. همین مسئله سبب می شود کم کم او با داستان دختری به نام سوزانا در 200 سال گذشته آشنا می شود که چکمه متعلق به اوبوده است. سوزانا ساکن خانه کنونی کلارا و خانواده ش بوده است. پیرزنی در دهکده داستان سوزانا را برای کلارا تعریف کرده و به او می گوید که اکنون نوبت اوست که مانند سوزانا بچه خرسی را نجات دهد. کلارا نیز با شجاعت زیاد بچه خرس را از دست شکارچیان نجات می دهد و ...

فیلم سینمایی « یاد استاد » به کارگردانی علی توکل نیا و تهیه کنندگی حسن توکل نیا ، جمعه 12 اردیبهشت ماه ساعت 23 از شبکه دو سیما پخش خواهد شد.
در خلاصه داستان فیلم آمده است: امیر آذرمهر مجری یکی از برنامه های زنده تلویزیونی است. او با یک تماس تلفنی از جانب همسر استاد روزبهان ( معلم سابقش ) به بیماری او پی می برد و پس از گذشت سال ها بی خبری به سراغ او می رود . روزبهان که در جنگ شیمیایی شده ، اکنون در بستر بیماری است و پزشکان به بهبود و زنده ماندن او امیدی ندارند . امیر آذرمهر با اطلاع از بیماری معلم خود ، در برنامه ای که به صورت زنده پخش می شود ، فراخوان می دهد تا همکلاسی های دوران تحصیل گرد هم آیند و در روز معلم به دیدن استاد روزبهان بروند.
منوچهر والی زاده ، آرش تاج ، افسانه ناصر و هومن حاجی عبداللهی در فیلم سینمایی « یاد استاد » ایفای نقش کرده اند.

*شبکه سه سیما

 فیلم تلویزیونی « یک دماغ ناقابل » به کارگردانی مجتبی چراغعلی ، پنجشنبه 11 اردیبهشت ماه ساعت 11:30 از شبکه سه سیما پخش می شود.
این فیلم قصه دختری به نام افسون را روایت می کند که در آستانه ازدواج تن به جراحی زیبایی بینی می دهد،اما بهمن پدر افسون وسوسه می شود دستمزد دکتر را بالا بکشد! و این آغاز ماجراست.
عزت الله مهرآوران، سحر ولدبیگی و افشین سنگ چاپ در فیلم سینمایی « یک دماغ ناقابل » بازی کرده اند.

فیلم تلویزیونی « آزمایشگاه » به کارگردانی حمید امجد ، پنجشنبه 11 اردیبهشت ماه ساعت 16:30 از شبکه سه سیما پخش خواهد شد.
در خلاصه داستان فیلم آمده است : قهرمان غمخوار قلاویز جوان خجالتی شهرستانی، با رتبه اول در رشته علوم آزمایشگاهی از دانشگاه فارغ التحصیل شده است. نیلوفر پاکزاد همکلاسی اوست که در آزمایشگاه بیمارستانی که پدرش مدیریت آن را بر عهده دارد، مشغول به کار است. بین قهرمان و نیلوفر رابطه عاطفی پنهان و ناگفته ای وجود دارد که خجالت قهرمان مانع از بروز آن می شود و......
رامبد جوان، باران کوثری و افشین هاشمی در فیلم تلویزیونی « آزمایشگاه » ایفای نقش کرده اند.

فیلم سینمایی « مرد و جاده » به کارگردانی کامران قدکچیان ، جمعه 12 اردیبهشت ماه ساعت 10 از شبکه سه سیما پخش می شود.
در خلاصه داستان فیلم آمده است : در مورد یک معلم و شاگرد قدیمی است که بعد از سال ها با یکدیگر در مسیری مشترک همراه می شوند. برخورد نامناسب و مشکلاتی در تربیت این شاگرد شده است اما ...
اسماعیل شنگله، سیروس اسنقی و کتانه افشار زاده در فیلم سینمایی « مرد و جاده » ایفای نقش کرده اند.

فیلم سینمایی « فوران عظیم » به کارگردانی مت کود ، جمعه 12 اردیبهشت ماه ساعت 19 از شبکه سه سیما پخش می شود .
در خلاصه داستان فیلم آمده است: پارک یلواستون در منطقه ای واقع است که چشمه های آب گرم آن گردشگرها را به سوی خود جذب می کند. اما به زودی اتفاقات ناهنجار برای بعضی گردشگرها و رفتار عجیب حیوانات پارک، چارلی یانگ نگهبان پارک را به کنجکاوی وا می دارد. اتفاقات مشابهی و این بار با شدت بیشتری رخ می دهد که از جمله منجر به در خطر قرار گرفتن جان کلر، دختر چارلی و تمام مردم این منطقه می شود و ...
جولیت ابوبری و ریچارد بورگی در فیلم سینمایی « فوران عظیم » ایفای نقش کرده اند.

*شبکه چهار سیما

فیلم سینمایی « ایزابل گمشده » به کارگردانی برنارد استورا ، پنجشنبه 11 اردیبهشت ماه ساعت 15 از شبکه چهار سیما پخش می شود.
داستان درباره دختری در قرن نوزده فرانسه است که مادرش در زمان تولد او مرده است و خاله اش او را بزرگ کرده است. این دختر تنها وارث خانواده است و ناپدید شده است. حالا خاله اش به دنبال او می گردد و کارآگاهی را استخدام می کند تا ماجرا را کشف کند. کارآگاه به سر نخ هایی می رسد و متوجه می شود نامزد این دختر مظنون اصلی است
لاین رناورد و برنارد لی کوپ در فیلم سینمایی « ایزابل گمشده » بازی کرده اند.

فیلم سینمایی « استشهادی برای خدا » به کارگردانی علیرضا امینی ، جمعه 12 اردیبهشت ماه ساعت 20:30 در قالب برنامه «سینما 4» از شبکه چهار سیما پخش می شود.
در خلاصه داستان این فیلم آمده است : فتحی راهبان قدیمی راه آهن، پس از سال ها به زادگاه خود بازگشته تا  در روزهای پایانی زندگی اش، گذشته خود را جبران کند و با خواستن حلالیت از اهالی روستای محل تولد، خود را برای سفر آخرت آماده می کند.  فتحی ?? سال پیش به دلیل سوءظن ناحقی که به دلیل حرف اهالی روستا به همسر خود پیدا کرده، روستا را ترک می کند و پس از قرار گرفتن در یک قدمی مرگ ، به دنبال همسرش می گردد تا از او حلالیت بطلبد. اما زنش در روستا نیست و بالای کوهی است و در امامزاده ای می ماند ...
جمشید هاشم پور و محسن طنابنده در فیلم سینمایی « استشهادی برای خدا » به تهیه کنندگی سعید حاجی‌میری ایفای نقش کرده اند.

*شبکه تهران سیما

انیمیشن « سامی 2 » به کارگردانی وینسنت کستلو ، پنجشنبه 11 اردیبهشت ماه ساعت 13:30 در قالب برنامه تماشاخانه از شبکه تهران پخش خواهد شد.
سامی و ری، دو دوست صمیمی در حال خوش گذرانی در آب های دریایی و سواحل شنی هستند. ناگهان، یک دزد خرابکار وارد می شود و آن ها را با خود می برد تا در نمایشگاه آبی خود نمایش دهد .
فیلم سینمایی « به پانچ خوش آمدید » به کارگردانی ایران کرووی ، جمعه 12 اردیبهشت ماه 40 دقیقه بامداد از شبکه تهران پخش می شود.
در خلاصه داستان این فیلم آمده است: یک تبهکار به نام جیکوب در حال فرار از دست مأموران پلیس است. جیکوب برای اینکه مکس بیش از این او را تعقیب نکند به زانویش یک گلوله می‌زند و فرار می‌کند. سال‌ها بعد مکس همچنان در تلاش است تا جیکوب را به دام اندازد. تا اینکه پسر جیکوب روان حین فعالیت‌های غیرقانونی مربوط به خرید و فروش اسلحه دستگیر شده و پس از مدتی به شکل مبهمی به قتل می‌رسد.
فیلم سینمایی « دوران دایناسورها » به کارگردانی یون ساک چون ، جمعه 12 اردیبهشت ماه ساعت 9 صبح از شبکه تهران پخش می شود.
داستان سه کودک است که با اختراع پدر یکی از آنها که دستگاه زمان است 65 میلیون سال به عقب بر می گردند و به زمان دایناسورها می روند .
فیلم تلویزیونی « بعد از غبار » به کارگردانی محمود معظمی ، جمعه 12 اردیبهشت ماه ساعت 13:30 از شبکه تهران روی آنتن می رود.
داستان فیلم از این قرار است که : احمد تقوایی معلم جدید است که وارد روستایی می شود. بچه های روستا مدتی است که معلم نداشته اند و با خوشحالی به استقبال معلم جدید می روند . احمد سعی می کند که بین اهالی روستا اتحاد ایجاد کند که در این راه مشکلاتی وجود دارد.
حمید رضا پگاه ، سولماز غنی و رحیم نوروزی در فیلم تلویزیونی « بعد از غبار » ایفای نقش کرده اند.
فیلم تلویزیونی « کتونی سفید » به کارگردانی محمد ابراهیم معیری ، جمعه 12 اردیبهشت ماه ساعت 22 از شبکه تهران روی آنتن می رود.
داستان فیلم از این قرار است که : آقای امیری دبیر ورزش به منطقه محروم در جنوب کشور انتقال پیدا می کند او وارد مدرسه ای می شود که بچه ها از کوچکترین امکانات برای ورزش برخوردار نیستند  و مدرسه هم بودجه ای بابت خرید لوازم ورزشی ندارد. آقای امیری خودش چند توپ می خرد که با آنها به بچه ها آموزش می دهد. قراراست یک مسابقه فوتبال به زودی برقرارشود که آقای امیری برای تمرین و آمادگی جسمی دانش آموزان را به ساحل دریا می برد ...
باران کوثری، حسین یاری در فیلم تلویزیونی « کتونی سفید » به تهیه کنندگی جهانگیر کوثری ایفای نقش کرده اند.

*شبکه شما

فیلم تلویزیونی « فردا روز دیگریست » به کارگردانی حمید بیگلی، پنجشنبه 11 اردیبهشت ماه ساعت 23 از شبکه شما پخش می شود .
در این فیلم با بازی غلامرضا اوصانلو ، مجتبی بی طرفان ، معین نویدی ، زهرا صفوی و  صفر علی کریمی آمده است : مهندس افشار که از رزمندگان و غواصان قدیمی زنجان است ،بعد از جنگ در تهران سکونت کرده و به ساخت و ساز مشغول می شود و تقریباً شغل اصلی او  می شود. مهندس افشار به تشویق فرزندانش و خانم افشار که مهندس کشاورزی است، به سرزمین پدری اش که روستایی در زنجان است، می آید و با سیستم و مکانیزم جدید به کاشت سیب می پردازد، و ...
فیلم تلویزیونی « فردا روز دیگریست » به تهیه کنندگی حسن دهقان، تولید مرکز زنجان است .
فیلم تلویزیونی « راه سوم » به کارگردانی و تهیه کنندگی بهرام صادقی مزیدی ، جمعه 12 اردیبهشت ماه ساعت 13:30 از شبکه شما پخش می شود.
در خلاصه داستان فیلم با بازی جلال حدپور سراج، نسرین نکیسا، جوهر محمدی و فروغ قجابکلی آمده است : اعظم امیری معلم حق التدریسی است که برای ماندن در بوشهر و تدریس در یکی از آموزشگاه های این شهر رقیبی هم امتیاز دارد .علی رغم اینکه عموی او در آموزش و پروش است ،اما به منطقه محروم بندرگاه می رود . ایاز همسر معتاد اعظم ،که در حال متارکه با اوست ، برای وی مزاحمت ایجاد می کند تا جایی که پسرشان نادر را بی خبر با خود می برد ، اما با پی گیری اعظم ،توسط پلیس دستگیر می شود و با اعترافش، بچه به مادر می رسد . مشکلات پیش آمده باعث می شود تا موقعیت اعظم  در تدریس نیز به خطر افتد، ولی به تدریج مشکلات رفع و باترک اعتیاد،ایاز، زندگی آن ها سامان می گیرد.
فیلم تلویزیونی « راه سوم » تولید مرکز بوشهر است.


*شبکه قرآن و معارف سیما

فیلم تلویزیونی « وقتی باران ببارد » به کارگردانی بیژن شکرریز و تهیه کنندگی سید رضا حسینی ، جمعه 12 اردیبهشت ماه ساعت 15:30 از شبکه قرآن و معارف سیما پخش¬ می شود.
داستان فیلم از این قرار است که : حمید ? ساله، سال‌های قبل بر اثر تصادف حس شنوایی خود را از دست داده و در مدرسه ناشنوایان تحصیل می کند، حمید از درس خواندن در این مدرسه ناراضی است. در نهایت چگونگی ارتباط حمید که کودکی معلول به شمار می آید، با خانواده و بچه های مدرسه نمایش داده می شود.
مریم کاظمی، توفان مهردادیان، مینا نوروزی و امیر میرزا ابراهیم مجتهد در فیلم تلویزیونی « وقتی باران ببارد » از تولیدات سال ???? بازی کرده اند.

*شبکه آموزش سیما

 فیلم تلویزیونی « انتخاب ادل » به کارگردانی اولیویر گیگنارد ، جمعه 12 اردیبهشت ماه ساعت 10 صبح از شبکه آموزش سیما پخش می شود .
در خلاصه داستان فیلم آمده است : ادل که معلم یک مدرسه در فرانسه است به دلیل فوت همسرش دچار افسردگی است او که معلمی مقرراتی و وظیفه شناس است در نیمه سال تحصیلی شاگردی به شاگردانش اضافه میشود که باعث دردسر می گردد . شاگرد که خارجی و اهل بوسنی است به طور غیر قانونی با خانواده اش در شهر زندگی می کند، معلم در میابد که مشکلات روحی شاگرد او به دلیل این است که خانوادهاش به خاطر جنگ از بوسنی فرار کرده اند و در شرایط خیلی سخت در خارج از کشورشان زندگی می کنند و ...

*شبکه پویا

انیمیشن « تام و جری و لوبیای سحر آمیز » به کارگردانی تونی سروان، پنجشنبه 11 اردیبهشت ماه ساعت 20 از شبکـه پویا پخش خواهد شد .
گرب? جک، یعنی تام، به همراه جری وارد یک ماجراجویی جدید می‌شوند. آنها با لوبیاهای سحرآمیز وارد سرزمین غول‌ها می‌شوند و اتفاقات جالبی برای آنها رخ می‌دهد…
انیمیشن « معلم عشق » به کارگردانی شهرام خوارزمی و مریم سعیدی جمعه 12 اردیبهشت ماه ساعت 20 از شبکه پویا پخش می شود.
در این فیلم که به زندگی استاد شهید مرتضی مطهری می‌پردازد سعی شده تا به جنبه‌های علمی شخصیت این شهید که از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است پرداخته شود.

*شبکه نمایش

فیلم های سینمایی و تلویزیونی « سرقت از برج »، « کریمر علیه کریمر » ، « تفنگ دار تنها » ، « هوش مصنوعی » و « دوازده سال بردگی » پنجشنبه 11 اردیبهشت ماه ساعت 15،17، 19 ،21 و 23 از شبکه نمایش روی آنتن می رود.
فیلم های سینمایی و تلویزیونی « پسر کاراته باز »، « تبعیض » ، « جاذبه »، « آقای ریپلی با استعداد » و «  شاهد » جمعه 12 اردیبهشت ماه ساعت 15 ، 17 ، 19، 21 و 23 از شبکه نمایش پخش می شود.

/ 0 نظر / 31 بازدید