سریال های نوروز 93 شبکه های سیما(قسمت اول)

با قطعی شدن سریال های نوروزی شبکه های مختلف سیما، گمانه زنی ها برای انتخاب بهترین ها شروع شده است.

مروری می کنیم بر سریال های نوروزی سیما
پایتخت 3/ شبکه یک

در خلاصه داستان سری سوم «پایتخت» آمده در شب عروسی ارسطو، حادثه‌ای روی می‌دهد که باعث می‌شود نقی که از چند ماه قبل بیکار است، پریشان و افسرده شود. او با تشویق خانواده به ورزش کشتی که در جوانی به آن مشغول بوده روی می‌آورد و پا در مسابقات کشتی پیشکسوتان می‌گذارد، اما ماجرایی در خلال کشتی پیش می‌آید که نقی و خانواده‌اش را وارد ماجراهایی تازه‌تر می‌کند.

موقعیت شبکه: شبکه یک هر وقت کاری خوب روی آنتن فرستاده، به خوبی دیده شده. این شبکه به خاطر سبقه اش بعد از شبکه سه موقعیت بهتری نسبت به دیگر رقیبان دارد؛ همانطور که دو فصل قبلی «پایتخت» پرمخاطب بود.

کارگردان: عنوان بهترین کارگردان چند سال اخیر تلویزیون متعلق به سیروس مقدم است؛ آن هم با فاصله بسیار. مقدم به خوبی رگ مخاطب در دستش است و با سرعت بالا اثری با کیفیت تحویل می دهد. او غیر از مجموعه های «پایتخت»، سریال های «پیامک از دیار باقی»، «چار دیواری» و «چک برگشتی» را برای ایام نوروز کارگردانی کرده که از قضا همگی پرمخاسب بوده اند.

 

خوب، بد، زشت/ شبکه دو
داستان سریال خوب بد زشت: درباره جوانی به نام بهادر است که فقط یک ماه فرصت دارد تا قبل از عید، رضایت خانواده‌اش را برای رفتن به خواستگاری جلب کند. او برای رسیدن به هدفش، ابتدا باید چند کار خیر و نوع‌دوستانه انجام دهد و دلهای شکسته را از خود راضی کند.
موقعیت شبکه: شبکه دو از آنجایی که معمولا به عنوان شبکه کودک و نوجوان شناخته می شود، سریال هایش هم به نسبت شبکه های یک و سه، شانس کمتری برای دیده شدن دارند. در سال های اخیر، این شبکه معمولا زمان پخش «کلاه قرمزی» عمده مخاطبان را به سمت خودش جلب می کرد و سریال هایش مخاطب چندانی نداشتند. البته سال گذشته به دلیل حضور مرضیه برومند و سریال «آب پریا» مخاطبان به نسبت خوبی پیدا کرد ولی باز هم به حد مخاطبان دو شبکه دیگر نرسید.


کارگردان: منوچهر هادی به خاطر سابقه خوب ساخت فیلم های «یکی می خواد باهات حرف بزنه»، «زندگی جای دیگری است» و سریال «خداحافظ بچه»، احتمالا در این سریالش هم رد پای خوبی از خودش به جا می گذارد. بعید به نظر می رسد حتی نقش جوان شرور سریال هادی، تکرار کارهای قبلی حیایی باشد. بنابراین حیایی شانس خوبی برای تبدیل شدن به ستاره نوروزی دارد، البته باید دید سایر بازیگران در سایر سریال ها چه وضعیتی دارند.
منبع: تهیه و تنظیم وبلاگ فناوری و تلویزیون دیجیتال
/ 1 نظر / 52 بازدید
,m,

che webloge khoobi darid http://asianewskolah.persianblog.ir/