مستند‌های تلویزیونی درباره‌ حریفان تیم ملی فوتبال در جام‌جهانی

منصور ضابطیان سه مستند درباره‌ی سه حریف تیم ملی فوتبال کشورمان در جام جهانی می‌سازد.

ضابطیان در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس تلویزیون و رادیو خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، درباره‌ی این سه فیلم مستند توضیح داد: این سه مستند درباره‌ی فرهنگ سه کشوری است که قرار است تیم ملی فوتبال کشورمان در مرحله مقدماتی جام جهانی با آن‌ها مسابقه بدهد که در آرژانتین، بوسنی و هرزگوین و نیجریه تولید خواهند شد.

وی ادامه داد: تاکنون توافقات اولیه برای تولید این مجموعه با تلویزیون انجام شده است و اکنون در حال اخذ ویزا از کشورهای مقصد و همچنین مذاکره با اسپانسرهای مختلف برای تولید این سه مستند هستیم.

این کارگردان و مجری تلویزیون درباره علت تولید این سه مستند و شیوه روایی ‌آن‌ها گفت: وقتی قرار است اتفاقی بین‌المللی برای کشوری رخ دهد‌، معمولا بسیاری از شبکه‌های معتبر دنیا مستندهایی را درباره کشور‌های مقابل تولید و پخش می‌کنند تا بینندگان با شرایط حریف آشنا شوند.

وی در تکمیل سخنانش، به فیلم‌هایی که خودش قرار است آن‌ها را جلوی دوربین ببرد، اشاره کرد و افزود: به عنوان مثال، قرار است فیلم مستند مربوط به آرژانتین قبل از بازی تیم ملی فوتبال ایران با این کشور از تلویزیون پخش شود تا مردم بدانند که تیم ما می‌خواهد با چه تیمی بازی کند‌، مردمش چه فرهنگی دارند و اگر درباره لیونل مسی صحبت می‌کنند، بدانند او کیست، از کجا آمده و هموطنانش درباره‌اش چه نظری دارند.

منصور ضابطیان در پایان درباره زمان تولید این مستند‌ها و جزئیات مربوط به آن‌ها بیان کرد: این سه فیلم هر کدام در 30 دقیقه و از اوایل سال 93 تولید می‌شوند و من کارگردانی و روایت آن را برعهده دارم. همچنین هر سه مستند قرار است قبل از بازی‌های تیم ملی از تلویزیون به نمایش در بیایند.

/ 0 نظر / 12 بازدید