سایت نسیم برای دریافت فیلم راه‌اندازی می شود

نمایش آثار مردمی در شبکه تماشا

شبکه تماشا بزودی به جمع شبکه‌های آی‌فیلم و نسیم می‌پیوندد و آثار مخاطبان را به نمایش می‌گذارد.

حمید سرافرازی، مدیر تامین برنامه شبکه تماشا در این باره گفت: شبکه تماشا از حدود سه ماه پیش، مانند دیگر شبکه‌های تلویزیون ویدئوهای رسیده از مخاطبانش را روی سایت و در بخش باشگاه مخاطبان به نمایش می‌گذارد، اما قرار نیست این شبکه، ویدئوهایی شبیه آنچه را که در شبکه نسیم و آی‌فیلم به نمایش در می آید به مخاطبان خود ارائه کند.

سرافرازی در خصوص زیرنویس‌های شبکه تماشا درباره ارسال ویدئو به این شبکه توضیح داد: شبکه تماشا و نمایش با اعلام این زیرنویس‌ها در واقع به شبکه نسیم کمک می‌کند و آنچه مخاطبان این دو شبکه ارسال می‌کنند، در اختیار شبکه نسیم قرار خواهد گرفت.

مدیر تامین برنامه شبکه تماشا درباره نوع ویدئوهایی که از شبکه تماشا به نمایش درخواهد آمد، گفت: اکنون آنچه به شبکه ارسال می‌شود، در اختیار شبکه نسیم قرارمی‌دهیم. زمانی که این شبکه به استقلال کامل رسید، این امکان وجود دارد که شبکه تماشا نوع خاصی از ویدئوهای مخاطبان را به نمایش بگذارد.

وی گفت: شبکه تماشا از مخاطبان خود دعوت خواهد کرد که آثاری درباره نقد فیلم‌ها و سریال‌ها یا آثار نمایشی به این شبکه ارسال کنند.

سرافرازی افزود: ارتباط و تعامل دو سویه با مخاطبان، ضرورت دارد، اما به این معنا نیست که شبکه‌های تخصصی هم ویدئوهای مربوط به جشن‌ها، لحظات شادی و نشاط مخاطبان را به نمایش بگذارند.

مدیر تامین برنامه شبکه تماشا درباره ضرورت پخش آثار مردمی در شبکه‌ای مانند نمایش گفت: شبکه‌های تخصصی می‌توانند درباره موضوعات مربوط آثار مردمی را به نمایش بگذارند و از این فرصت به شکل تخصصی بهره بگیرند؛ چراکه این فرصت می‌تواند زمینه تعامل بیشتر را بین یک شبکه و مخاطبانش فراهم کند، ضمن این‌که امکان برقراری ارتباط و تعامل بین رسانه و مخاطب، بزرگ‌ترین حسن شبکه‌های داخل کشور نسبت به شبکه‌های ماهواره‌ای است.

آی‌فیلم؛ اولین میزبان آثار مردمی

شبکه آی‌فیلم از ابتدای امسال، تصاویری از فیلم‌های گرفته شده از سوی مخاطبانش در کشورهای عربی و فارسی‌زبان‌های داخل و خارج از کشور را به نمایش گذاشته است.

محمدرضا حاتمی، مدیر این شبکه درباره پخش تصاویر مردمی گفت: در عصر ارتباطات، رابطه مخاطب با رسانه به متن و نوشته محدود نمی‌شود و گزینه‌های دیگری هم برای تعامل وجود دارد که از آن جمله می‌توان به فایل‌های صوتی، عکس و ویدئو اشاره کرد.

بنابراین بر‌آن شدیم تا شیوه‌های ارتباط با مخاطبان خود را گسترش دهیم و زمینه را برای تعامل بیشتر فراهم کنیم، بنابراین از چندماه پیش بخش «تماس با ما» را در وبگاه رسمی شبکه توسعه دادیم.

مدیر شبکه آی‌فیلم معتقد است؛ نمایش ویدئوهای مردمی سبب می‌شود شبکه‌های تلویزیونی از حالت ارتباط یکسویه خارج شوند.

به گفته حاتمی، برخی شبکه‌های ماهواره‌ای از این قابلیت رسانه‌ای برای تخریب اذهان عمومی درباره کشورمان استفاده می‌‌کنند، اما شبکه آی‌فیلم تلاش کرده با استفاده از همین امکان تصویر درستی از ایران ارائه کند.

وی در این باره گفت: در آغاز راه، برای مخاطبان موضوع انتخاب می‌کردیم؛ موضوعاتی مانند کودک، خانواده، رخدادهای اجتماعی و از آنها می‌خواستیم ویدئو‌هایی مرتبط با موضوعات تعیین شده برایمان ارسال کنند. به مرور مخاطبان به این کار علاقه‌مند شدند و اکنون ویدئوهای زیادی به شبکه می‌رسد.

مدیر شبکه آی‌فیلم درباره تفاوت بین استقبال مخاطبان ایرانی با خارجی‌ها گفت: مخاطبان ایرانی هنوز مقابل دوربین به اندازه کافی راحت نیستند، ولی به مرور با شرایط و قواعد ضبط و ارسال عکس‌ها و ویدئوها بیشتر آشنا شده‌اند.

/ 0 نظر / 22 بازدید