شبکه ملی آذری زبان راه اندازی شود

خبرگزاری شبستان: رئیس مجمع نمایندگان استان آذربایجان شرقی در مجلس شورای اسلامی خواستار راه اندازی یک شبکه ملی به زبان آذری در کشور شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستاناز تبریز، محمداسماعیل سعیدی، رئیس مجمع نمایندگان استان آذربایجان شرقی شب گذشته(6خرداد) در مراسم افتتاحیه هجدهمین جشنواره تولیدات رادیویی و تلویزیونی مراکز استان ها که در سالن پتروشیمی تبریز برگزار شد، خاطرنشان کرد: مسئولان از هنرمندان استان حمایت کنند، چرا که شخصیت های دینی و مذهبی بزرگی از این خطه به کشور و دنیا معرفی شده اند.
وی افزود: هنرمندان باید در جهت معرفی ظرفیت های ادبیات این مرز و بوم و فرهنگ و هنر تبریز حمایت شوند.

رئیس مجمع نمایندگان استان آذربایجان شرقی در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: یکی از اهداف برگزاری این جشنواره تقویت همبستگی ملی است و ادبیات آذربایجان در طول تاریخ، در این جهت بوده است.
سعیدی تاکید کرد: نقطه آغاز اولین حکومت شیعی که یک کشور متحد را شکل داد از تبریز و نقطه اوج قیام حضرت امام خمینی(ره) در 29 بهمن تبریز بود.


وی همچنین تصریح کرد: ما انتظار داریم اگر ضعف و کاستی و مشکل و مانعی وجود دارد، مورد ارزیابی قرار گرفته و گزارش آن در اختیار مردم قرار بگیرد.


رئیس مجمع نمایندگان استان آذربایجان شرقی در مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری اظهارکرد: مردم استان های آذری نشین همیشه به وحدت ملی و همبستگی ملی توجه داشتند.


سعیدی افزود: هر حرکتی که استقلال و وحدت ملی را بر هم بزند از مردم منطقه آذری نشین دیده نشده است اما عده ای این را باور ندارند.
وی گفت: ما در دیدار با مدیران سازمان صدا و سیما خواستار راه اندازی یک شبکه ملی آذری بودیم که استقبال کردند اما نگران بودند، اما جای نگرانی نیست و می توان از این فرصت استفاده کرد.

/ 0 نظر / 20 بازدید