حادثه ای تلخ برای معراجی ها

یکی از باسابقه‌ترین مدیران جلوه‌های ویژه سینمای ایران، مدیرعامل شهرک سینمایی دفاع مقدس و 4 نفر از عوامل پشت صحنه فیلم «معراجی‌ها» بر اثر انفجار هنگام فیلمبرداری جان باختند.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، صبح امروز جواد شریفی راد مدیر جلوه های بصری فیلم سینمایی «معراجی ها»‌ به همراه علی اکبر رنجبر مدیر عامل شهرک سینمایی دفاع مقدس و چند تن از کارگران صحنه فیلم معراجی ها براثر سانحه در هنگام فیلمبرداری به دیار باقی شتافتند.

 معاون رئیس رسانه ملی در امور سیما، پس از این حادثه مدیر شبکه یک را  به همراه مدیران مرکز بهداشت و حراست سازمان ، مامور بررسی این حادثه کرد. مهدی فرجی ، مدیر شبکه اول سیما  که بلا فاصله پس از اتفاق امروز خود را به محل خادثه رساند اخباری از جزئیات انفجار امروز بیان کرد. 6 نفر در پشت صحنه «معراجی‌ها» کشته  و چند نفر هم زخمی شده‌اند .

حمید شهیری طراح صحنه و لباس فیلم جزو مجروحان این حادثه بود که ‌درحال حاضر پس از جراحی روی جراحت های عمیق وی ، حال عمومی او خوب است.

 مهدی فرجی  اعلام کرد: علت دقیق این حادثه هنوز مشخص نشده است و کارشناسان هم اکنون کار بررسی دقیق این حادثه را شروع کرده‌اند و به زودی علت آن اعلام می‌شود. مهدی مرادی، دستیار جلوه های ویژه و یکی از کارگران جلوه‌های ویژه در این حادثه کشته شده‌اند.

در این حادثه عوامل «معراجی‌ها» در حال کار گذاشتن مواد منفجره داخل یکی از وسایل صحنه بودند که با انفجار آن 6 نفر جان به جان آفرین تسلیم کردند.

این حادثه زمانی رخ داد که در سر صحنه فیلم ، جواد شریفی راد قصد داشت با استفاده از بنزین، یک انفجار بزرگ ایجاد کند. این انفجار ایجاد شد و ترکش های اتوموبیل منفجر شده به اتوموبیل جواد شریفی که در نزدیکی محل انفجار پارک بود اصابت کرد. در اثر این حادثه جواد شریفی که در نزدیکی  اتوموبیل خود بود به همراه علی اکبر رنجبر، مدیر شهرک سینمایی دفاع مقدس کشته شدند.

جواد شریفی از نیروهای بازنشسته نیروی هوایی جمهوری اسلامی ایران بود که تاکنون در فیلم ها و سریال های مخلتفی به عنوان مدیر جلوه های ویژه حضور داشته است.

شریفی‌راد  که جزو باسابقه‌ترین مدیران جلوه های ویژه در سینمای ایران بود تاکنون مسئولیت جلوه‌های ویژه بیش از 30فیلم سینمایی را برعهده داشته است به تازگی مراحل فنی فیلم عظیم «محمد(ص)» را به پایان رسانده و از نخستین تجربه‌های او در سینمای انقلاب می توان به «حمله به اچ3»، «شمارش معکوس»،‌ «مسیر معکوس» اشاره کرد و از آخرین کارهای او «شکارچی شنبه» و «اخراجی‌های یک و دو» بود.

در خلاصه داستان «معراجی‌ها» آمده است: «قرار است تعدادی ازشهدای گمنام تفحص شده در یکی از دانشگاهها دفن شوند. اما گروهی از دانشجویان با تحریک استاد گنجی اقدام به آشوب و جنجال در دانشگاه می‌کنند، که آغاز قصه‌ای می‌شود و گروه دانشجویان مجبور به سفری ناخواسته می‌شوند...»

حمید لولایی، رضا رویگری، دانیال عبادی، برزو ارجمند، سیدمهرداد ضیایی، غلامحسین لطفی، مجید شهریاری، اصغرنقی زاده، اسماعیل سلطانیان، بهاره افشاری، مریم کاویانی  ولاله صبوری از جمله بازیگران این فیلم سینمایی هستند.
فیلمبرداری «معراجی‌ها» در روزهای اخیر در حالی رو به پایان بود رسیدن این فیلم به فیلم‌های بخش مسابقه جشنواره فیلم فجر وجود داشت و حالا باید دید با این سانحه کار فیلمبرداری آخرین پروژه‌ی مسعود ده‌نمکی به موقع به اتمام خواهد رسید و این فیلم در جشنواره حضور خواهد داشت یا خیر.
/ 0 نظر / 24 بازدید