نگاهی گذرا به شبکه نسیم

در ادامه خانمی 37 ساله - نویسنده - درباره شبکه نسیم می‌گوید: تنها شبکه‌ای که برنامه‌هایش را دوست دارم، نسیم است به دلیل اینکه شبکه کاملا مفرحی است و برنامه‌هایش از سایر شبکه‌های تلویزیون متفاوت‌تر است. همچنین به کار بردن رنگ‌های شاد در این شبکه یکی از نقاط قوت آن است. یکی دیگر از نقاط قوت این شبکه این است که اکثر برنامه‌سازان آن قشر جوان هستند و این خیلی خوب است.

 

او ادامه می‌دهد: اینکه شبکه نسیم گلچین برنامه‌های جذاب و بعضا قدیمی را پخش می‌کند فکر خیلی خوب و جالبی است. وقتی این شبکه افتتاح شد قرار بود یک بخش ورزش هم داشته باشد اما در این زمینه خیلی ورود پیدا نکرد که شاید این کار هم جزو محاسن کارشان بوده که آن‌را انجام ندادند.

 

این نویسنده در پایان صحبت‌هایش اظهار می‌کند: در شبکه نسیم هیچ‌وقت به دنبال بهترین نبودم؛ چراکه به نظرم کلیت برنامه‌های این شبکه شاد است و ترجیح می‌دهم تایم آزاد وقتم را پای شبکه نسیم بگذارم.

 

***

 

در ادامه این گزارش با صحبت‌های خانمی 41 ساله - خانه‌دار - همراه می‌شویم که می‌گوید: شبکه نسیم را اوایل بیشتر دنبال می‌کردم اما در حال حاضر خیلی نگاه نمی‌کنم، به جز برنامه «خندوانه» و بخش‌های استانی که به روی آنتن می‌رود به نظرم مابقی برنامه‌هایش تکراری است. به نظرم این شبکه باید کمی به سمت نو شدن برود؛ چراکه اگر این روند را ادامه بدهد مخاطبانش ریزش پیدا می‌کنند.

 

وی یادآور می‌شود: مصاحبه‌های خیابانی شبکه نسیم که به شکل طنز تهیه می‌شوند خیلی خوب است و برای مخاطب جذابیت دارند. به نظرم اگر طنزهای شبکه نسیم بیشتر شود بهتر است و بینندگان وقت بیشتری به آن اختصاص می‌دهند.

 

***

 

همچنین خانمی 28 ساله - مترجم - در این نظرسنجی شرکت می‌کند و می‌گوید: معمولا خیلی تلویزیون تماشا نمی‌کنم، اما اگر هم بخواهم وقتم را برای تلویزیون بگذارم، شبکه نسیم را می‌بینم. به نظرم یکی از نقاط قوت این شبکه این است که برنامه‌های کوتاهی پخش می‌کند و از طرفی دیگر زمان پایان برنامه‌هایش را از قبل مشخص می‌کند.

 

وی سپس «خندوانه»ی رامبد جوان را به عنوان جذاب‌ترین برنامه شبکه نسیم انتخاب می‌کند و می‌گوید: «خندوانه» برنامه جذابی است؛ چراکه این جنس برنامه نسل نویی از طنز است که در رسانه ما شکل گرفته است.

 

او به نظراتش اضافه می‌کند: در کل به نظر می‌رسد پشت تمام برنامه‌های شبکه نسیم فکر است و این اتفاق خوبی است، به ویژه در بخش طنزهایش که به نظر می‌رسد نسبت به سایر طنزهای شبکه‌های تلویزیون لودگی ندارد. همچنین بخشی از برنامه‌های این شبکه که مربوط به نسیم آفرینش و برنامه‌های علمی می‌شود کار جذابی است که شخصا آنها را دوست دارم اما از طرفی دیگر این شبکه نقاط ضعفی هم دارد که یکی از آن نقاط ضعف این است که تکرار در آن زیاد است.

 

این مترجم در پایان اظهار می‌کند: شبکه نسیم برای روند یک ساله، عملکرد خوبی داشت ولی پس از آن باید برنامه‌هایش را نو کند تا به تکرار نیفتد. در کل جای چنین شبکه‌ای در تلویزیون ما همیشه خالی بوده است.

 

***

 

در ادامه این گزارش خانمی 26 ساله - کارمند - عملکرد یک ساله‌ شبکه نسیم را اینگونه ارزیابی می‌کند: نسیم از جمله شبکه‌هایی است که تقریبا هر شب برنامه‌هایش را دنبال می‌کنم اما بیش از همه برنامه «خندوانه» را تماشا می‌کنم؛ چراکه برنامه جذابی است. همچنین بخش نسیم استان‌ها و دوربین مخفی این شبکه کار جذاب و خوبی است که بینندگان زیادی این بخش‌ها را دوست دارند.

 

او می‌گوید: شبکه نسیم در طول یک سالی که از سراسری شدنش می‌گذرد عملکرد خوبی داشت اما تکرار برنامه‌هایش زیاد است که باید فکری کند.

 

***

 

به گزارش ایسنا، خانمی 22 ساله - دانشجو رشته روزنامه‌نگاری - از میان برنامه‌های شبکه نسیم تنها برنامه «خندوانه» را برترین برنامه معرفی می‌کند و می‌گوید: به نظرم این شبکه برنامه‌سازی درستی نداشته، به جز برنامه «خندوانه» که توانسته برای بینندگان جذاب باشد. در شبکه نسیم جای خیلی از برنامه‌ها خالی است که بهتر است به آن‌ها توجه شود. قبل از اینکه شبکه نسیم افتتاح شود قرار بود شبکه‌ای با عنوان «آوا و نوا» تأسیس شود که این اتفاق نیفتاد و به جای آن شبکه نسیم آمد. حالا این برای من جای سوال است که شبکه نسیم چه خلأهایی را پر می‌کند؟ جز اینکه یکسری برنامه‌های قدیمی و تکراری را به روی آنتن می‌برد.

 

وی ادامه می‌دهد: «خندوانه» یک برنامه نو و جدیدی است که توانست در شبکه نسیم موفق شود. این برنامه کاملا پرانرژی است. اگر می‌خواهند واقعا شبکه نشاط و سرگرمی باشند باید برنامه‌هایی مثل «خندوانه» طراحی کنند نه اینکه برنامه‌های تکراری را به روی آنتن ببرند. به نظرم برنامه‌هایی که 10 سال پیش برای مردم جذابیت داشت الان دیگر مردم را نمی‌خنداند و برایشان جذابیت ندارد.

 

***

 

بر اساس این گزارش، آقایی 28 ساله - کارمند بانک - می‌گوید: از برنامه‌های شبکه نسیم فقط «خندوانه» را تماشا می‌کند.

 

وی معتقد است: بیشترین جذابیت برنامه «خندوانه» به حضور مجری برنامه و استفاده از موسیقی خوبش برمی‌گردد.

 

او همچنین از برنامه‌های طنز این شبکه استقبال می‌کند و می‌گوید: آیتم‌های طنز و برنامه‌های قدیمی که از شبکه نسیم پخش می‌شوند، جذابیت دارند ولی به نظرم این شبکه نیاز به یک مجموعه طنز جذاب مثل «ساختمان پزشکان» دارد که محصول خود شبکه باشد.

 

این کارمند بانک اظهار می‌کند: شبکه نسیم می‌تواند در آینده عملکرد بهتری داشته باشد؛ چراکه این شبکه در بدو تأسیس به خوبی توانست مخاطبان خودش را جذب کند اما در ادامه به خاطر نداشتن برنامه‌های جذاب جدید کمی سردرگم شد.

 

***

 

بخشی از این گزارش به نظرات خانمی 36 ساله - حسابدار - اختصاص دارد که می‌گوید: بهترین برنامه شبکه نسیم «خندوانه» است. همچنین برنامه موسیقی محور «شب کوک» هم برنامه خوب و جذابی بود اما مابقی برنامه‌هایش تکراری است اما باز هم در عین تکراری بودنش خسته‌کننده نیست؛ چراکه مخاطب آن‌ها را دوست دارد. به نظرم این شبکه تولیدمحور نیست و بیشتر تولیدات گذشته‌اش را بازپخش می‌کند؛ این در حالی است که اگر تولیدات بیشتری داشته باشد نقاط قوتش هم بالاتر می‌رود.

 

***

 

به گزارش ایسنا، در پایان گزارش، پسری 22 ساله - دانشجو - درباره شبکه نسیم این گونه اظهار می‌کند: شبکه نسیم طی مدت یک سالی که به شکل رسمی افتتاح شد توانست نظر بسیاری از بینندگان را به خود جلب کند چرا که سال‌ها بود جای چنین شبکه‌ای که بتواند برای لحظاتی مردم را از فضای پرتنش اقتصادی دور کند خالی بود. شبکه نسیم هم به نوبه خودش با تمام کم و کاستی‌ها توانست خودش را در یک سال نشان بدهد اما این شبکه برای محبوبیت بیشتر باید به فکر باشد و تنها به پخش برنامه‌های تکراری بسنده نکند. به دلیل اینکه روز به روز تواقعات بینندگان از شبکه نسیم بالاتر می‌رود.

 

وی می‌گوید: برنامه‌سازان باید به نظر و سلیقه مردم احترام بگذارند. به نظرم شاخص‌ترین برنامه شبکه نسیم «خندوانه» است، همچنین بخش آیتم‌های طنز و استانی‌اش هم کار بسیار جذابی است که آن هم مخاطبان خودش را دارد.

/ 0 نظر / 19 بازدید