رضایت 80 درصدی از شبکه پویا

مدیر تامین برنامه شبکه پویا از اینکه در زمان حضور وی در شبکه پویا برای جذب مخاطب حداکثری تلاش شده است و از رضایت بالای ۸۰ درصدی مخاطبان سخن گفت.

ابوالفضل علم بیگی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به برکناری خود از شبکه پویا گفت: بیش از یک هفته است که درباره برکناری من از این شبکه تصمیم گرفته شده بود و امروز شنبه ۳۱ مرداد مراسم تودیع بنده برگزار شد.

وی با اشاره به شبکه پویا و جایگاه آن میان مخاطبان عنوان کرد: محور اصلی این شبکه انیمیشن بوده است و کودکان هر زمان که تلویزیون خود را روشن می کردند، می توانستند از انیمیشن های این شبکه بهره مند شوند.

مدیر تأمین برنامه شبکه پویا در پاسخ به این سوال که تفاوت شبکه کودک و انیمیشن در چیست عنوان کرد: قاعدتا ساختار شبکه کودک به شبکه دو سیما نزدیک تر است و مثل شبکه پویا انیمیشن محور نخواهد بود. 

علم بیگی با اشاره به فعالیت های خود در شبکه پویا عنوان کرد: شبکه پویا با رویکرد جذب حداکثری مخاطب از تابستان ۹۱ فعالیت خود را شروع کرد و در مرحله اول با ۳۰ درصد رضایت به کار خود ادامه داد. هدف ما در شبکه پویا این بود که بتوانیم این رویکرد جذب حداکثری را بر طبق ضوابط سازمان صدا و سیما ادامه دهیم و هم و غم خود را گذاشتیم تا خردسالان و کودکان بتوانند برنامه های مورد علاقه خود را تماشا کنند و در سال ٩٢ به ۶٨ درصد و در سال ٩٣ به ٧٨ درصد مخاطب با رضایت ٩٢ درصد رسیدیم.

مدیر تامین برنامه شبکه پویا درباره آثاری که از این شبکه روی آنتن می رفت، توضیح داد: کارهای ایرانی و تولیدی ما در بهترین باکس ها روی آنتن شبکه پویا رفتند و ما سعی کردیم تا آثار خارجی را که باعث شده بود بچه ها به سراغ ماهواره ها بروند از حفظ ضوابط و ویرایش های لازم از شبکه پویا به پخش برسانیم که از جمله آنها می توان به مجموعه های «باب اسفنجی»، «پاندای کونگ فو کار» و «اژدها سواران» اشاره کرد.

علم بیگی اضافه کرد: برآیند کارهایی که در شبکه پویا انجام شد باعث شد تا در سال ٩۴ به رضایت بالای ۸۰ درصدی مخاطبان دست پیدا کنیم. هدف ما همین رضایت مخاطبان بود و اینکه این مخاطبان کانال سیمای جمهوری اسلامی ایران را تماشا کنند.

مدیر تامین برنامه شبکه پویا در ادامه با بیان اینکه کنداکتور برنامه های شبکه پویا را تا شهریور ماه بسته و تحویل داده است، گفت: ساختار شبکه پویا و تبدیل آن به شبکه کودک با تغییر کنداکتور در برنامه ها احتمالا از مهر ماه عوض خواهد شد و من از این ساختار که به چه ترتیبی خواهد شد اطلاعی ندارم.

وی در پایان گفت: به هرحال سیاست های سازمان بر این بود که شبکه کودک دیگری همچون شبکه دو سیما راه بیفتد و شبکه پویا نباشد. یکی از نیاهای اساسی کودکان همیشه کارتون و انیمیشن بوده است و ما تا جایی که توانستیم سعی کردیم مخاطبان خود را راضی کنیم؛ اینکه مخاطب به ماهواره روی نیاورد و آمار نشان داد ما موفق عمل کردیم.

/ 0 نظر / 31 بازدید