سریال «الغالبون 1» برگزیده بخش بین الملل جشنواره جام جم شد

اسامی برگزیدگان بخش بین الملل جشنواره جام جم در حالی اعلام شد که نام سریال «الغالبون 1» نیز در میان آنها به چشم می خورد.

به گزارش خبرنگار رادیو و تلویزیون فارس، مراسم اختتامیه سومین دوره جشنواره بین المللی جام جم چهارشنبه شب -25 دی ماه- با حضور سیدعزت الله ضرغامی رئیس سازمان صداوسیما، علی دارابی معاون سیما، مهدی فرجی مدیر شبکه یک سیما و دبیر جشنواره، مدیران شبکه های مختلف سیما، هنرمندان و برنامه سازان و اهالی رسانه در سالن همایش های صداوسیما برگزار شد.

بنا بر این گزارش، اسامی برگزیدگان بخش بین الملل این جشنواره به شرح زیر اعلام شد: هیات داوران بخش بین الملل سومین جشنواره بین المللی تلویزیونی جام جم در بخش بهترین برنامه مستند با موضوع بیداری اسلامی به دلیل پویایی و جسارت و استفاده هنرمندانه و استفاده اثر گذار از تصاویر ناب تظاهرات حق طلبانه مردم بحرین و بهره گیری از تحقیق و پژوهش مناسب به بحرین، فریاد در تاریکی ساخته خانم می یینگ ولش(may ying welsh) از کشور قطر اهداء شد.

همچنین بهترین مستند با موضوع مقاومت ضمن تقدیر از جزا نیومان(jezza Neumann) برای بچه های غزه اهدا می شود به ویبکه لاکه برگ  (vibeke lokeberg) سازنده مستند اشک های غزه از کشور نروژ برای ترسیم هنرمندانه مظلومیت کودکان فلسطینی.

جایزه بهترین سریال داستانی با موضوع مقاومت نیز تقدیم شد به: «تهاجم» به کارگردانی شوقی الماجری محصول مشترک اردن و سوریه برای فضاسازی جذاب و پرکشش مقاومت مردم فلسطین در قاب تصویر

جایزه سریال های داستانی با رویکرد مقاومت: ضمن تشکر از علی اونور تان از کشور ترکیه برای سریال «جدایی»

این جایزه به خاطر ایجاد موقعیت های اثرگذار دراماتیک و روایت صادقانه مبارزات مردم فلسطین به باصر خطیب برای سریال "الغالبون" (1) محصول شبکه المنار لبنان تعلق گرفت.

در حوزه مستندهای موضوع مقاومت و بیداری اسلامی ضمن تقدیر از مستند عیون الحقیقة بدلیل استفاده جامع از ابزار هنری (عکس و گرافیک) و  نیز بهره گیری از تحقیق جامع نیز به محمد دبوق از کشور لبنان برای مستند «خرابی سوم» یا «الخراب الثالث» تقدیم شد.

/ 0 نظر / 92 بازدید