تدارک ویژه شبکه دو برای دهه کرامت

همزمان با آغاز دهه کرامت و ولادت با سعادت حضرت فاطمه معصومه(س) و حضرت امام رضا(ع) شبکه دو برنامه‌های مختلفی برای پخش در نظر گرفته است.

از جمله برنامه‌های شبکه دو برای دهه کرامت می‌توان به جنگ «ساحل رامسر» و «ویژه برنامه پابوس» اشاره کرد .

برنامه پابوس به همت گروه معارف شبکه دو از 16 تا 26 شهریور با اجرای رسالت بوذری از حرم مطهر حضرت معصومه روی انتن تلویزیون می رود. این برنامه هر شب از ساعت 21 تا 21:30 پخش خواهد شد و پیام ابراهیم پور تهیه کنندگی آن را بر عهده دارد.  جنگ  تابستانی «ساحل رامسر» به تهیه کنندگی امید محمدنژاد و با اجرای عبدالله روا از 13 شهریور روی آنتن شبکه دو می رود.

مدیر گروه اجتماعی شبکه دو اعلام کرد : این برنامه با هدف معرفی جاذبه های گردشگری ایرانی به ویژ شهرستان رامسر روی آنتن می رود و پخش آن تا 2 مهر ادامه خواهد داشت . مهدی آذرمکان گفت: این جنگ ترکیبی با دعوت از چهره‌های شاخص فرهنگی و هنری و تدارک برنامه های شاد و جذاب تلاش می کند تا در روزهای پایانی فصل تابستان اوقات خوشی را برای عموم مردم ایجاد کند. 

مدیر گروه خانواده شبکه دو  نیز اعلام کرد برنامه‌های «خونه زندگی» و «عصر خانواده» در دهه کرامت با محوریت شأنیت بخشیدن و بالا بردن اعتماد به نفس دختران روی آنتن تلویزیون می‌روند .

مریم جلالی  گفت: برنامه «خونه زندگی» به تهیه کنندگی غلامرضا بختیاری 16شهریور با طراحی ویژه‌ای به تلویزیون بازمی‌گردد. این برنامه صبحگاهی تا 31 شهریوربه فرآیند تکوین شخصیت دختران از زمان تولد تا زمانی که از خانه پدر به خانه همسران خود می‌روند، می‌پردازد. 

وی گفت: در این برنامه بسیاری از مناسک اجتماعی مربوط به دختران از هدیه دادن و ماه عسل گرفته تا هر موضوع دیگری که می‌توان آن را در رسانه مطرح کرد، مستندسازی خواهد شد. جلالی افزود: در این ایام برنامه «عصر خانواده» هم به مهارت‌هایی می‌پردازد که دختران در جامعه امروز به آنها احتیاج دارند.  به گفته جلالی این ویژه برنامه ها با حضور خانواده ها و دخترانی که در سایت خانواده سرآمد نام نویسی کردند، روی آنتن می رود .

جلالی گفت: آموزه‌های دینی ما بر اهمیت دختر و توجه به رشد عاطفی آن‌ها به عنوان مادران آینده تاکید بسیار دارد این مسئله بسیار مورد توجه معمار جمهوری اسلامی هم بوده است، تا جایی که وقتی امام خمینی(ره) در سال 1340  قصد کردند که مدرسه‌ای (رفاه) در ایران تاسیس کند، اقدام به ایجاد یک مدرسه دخترانه کردند، چرا که باور داشتند این مادران آینده  هستند که ویژگی‌های نسلی بعد را تبیین می‌کنند.

 برنامه‌های نوجوانانه «فرش سپید» و «سپید پر رنگ» در دهه کرامت به صورت ویژه روی آنتن شبکه دو می‌رود. 

«سپید پر رنگ» ویژه برنامه‌های خود را با ولادت حضرت معصومه سلام الله علیها آغاز و با ویژه برنامه‌های ولادت با سعادت امام رضا علیه السلام به پایان می‌برد.

 با توجه به رابطه خواهر و برادری حضرت معصومه سلام الله علیها و امام رضا علیه السلام موضوع هفته نخست دهه کرامت این برنامه  به اهمیت روابط خواهر و برادری داده شده و در آن از حضور خواهر و برادران چهره استفاده می‌شود. سارا رسول زاده اجرا این بخش را بر عهده خواهد داشت.

هفته دوم ویژه برنامه دهه کرامت «فرش سپید» هم با اجرای نوید جعفرزاده و با حضور نوجوانان مشهدی و خادمان نوجوان حرم مطهر امام رضا عیله السلام از این مکان مقدس روی آنتن می‌رود. 

بر اساس اعلام گروه نوجوان شبکه دو موضوع در هفته کرامت 16 تا 26 شهریور هم مسابقه برنامه «فرش سپید» به مجموعه خاطرات مخاطبان در قالب فیلم عکس و دل نوشته‌هایی درباره امام رضا (ع) و سفر به مشهد اختصاص داده شده است. همچنین گزارشی از خبرنگار افتخاری این برنامه احمدرضا کرمانی از شهر مشهد از بارگاه ملکوتی امام رضا (ع) پخش می‌شود.

«فرش سپید» و «سپید پر رنگ» از برنامه های گروه نوجوان شبکه دو سیما هستند که از شنبه تا پنجشنبه هر هفته روی آنتن تلویزیون می‌روند.

/ 0 نظر / 37 بازدید