فیلـم های سینمایی و تلویزیونی آخر هفته شبکه های سیما

شبکه یک سیما

به گزارش روابط عمومی سیما، فیلم سینمایی « وال استریت ( پول هرگز نمی خوابد ) » به کارگردانی الیور استون ، پنجشنبه 17 بهمن ماه ساعت 22 از شبکه یک سیما پخش می شود .
داستان این فیلم با بازی مایکل داگلاس، شیا لابف و کری مولیگان از این قرار است که : گوردن به خاطر تخلفاتی که در بورس داشته است به زندان افتاده و این محکومیت خانواده اش را نابود می کند. پسرش بر اثر اعتیاد می میرد و دخترش وینی نیز پدرش را مسبب مرگ برادرش می داند و نمی خواهد پس از آزادی، گوردن را ملاقات نماید. اما شوهر وینی، جیک اصرار دارد تا وینی با پدرش آشتی کند. جیک در وال استریت و برای فردی به نام زبیل کار می کند. مشکلات اقتصادی در سراسر وال استریت و شایعاتی در مورد سهام شرکت زبیل باعث کاهش ارزش سهام شرکت او می شود. در نهایت زبیل مجبور می شود که شرکتش را با ارزش بسیار پایین به عامل شایعات، برتون جیمز واگذار نماید و ...
*************************************
فیلم تلویزیونی « شب زده » به کارگردانی فرزاد موتمن ، جمعه 18 بهمن ماه ساعت 14:50از شبکه یک سیما پخش خواهد شد.
داستان فیلم از این قرار است که : مریم دختری انقلابی است که یک سال پیش نامزد خود را در شب نامزدی‌ گم کرده و اکنون به دنبال اوست و از سوی دیگر پسر عموی او خواستگارش است و ...
طناز طباطبایی و بابک حمیدیان در فیلم تلویزیونی « شب زده » به تهیه کنندگی سعید شاهسواری ایفای نقش کرده اند.
*************************************

شبکه دو سیما

انیمیشن « پاییز گرم 1 » به کارگردانی علیرضا اخباری ، پنجشنبه 17 بهمن ماه ساعت 8 صبح در قالب برنامه « سینما صبحانه » از شبکه دو سیما پخش می شود.
این انیمیشن داستان جوانی را به تصویر می کشد که به امید یافتن پدرش که مدتهاست خبری از او نیست راهی تهران می شود و طی این سفر درگیر مسائل انقلابی شده و ماجراهایی برای وی به وقوع می پیوندد.
گفتنی است انیمیشن « پاییز گرم 2 » به تهیه کنندگی الهام ابراهیمی جمعه 18 بهمن ماه ساعت 8 صبح در قالب برنامه « سینما صبحانه » از شبکه دو سیما پخش می شود.
*************************************
فیلم تلویزیونی « بنی آدم اعضای یکدیگرند » به کارگردانی خسرو معصومی، پنجشنبه 17 بهمن ماه ساعت 14:30 از شبکه دو سیما پخش می شود.
داستان فیلم با بازی حسین محجوب، جمشید جهانزاده، جمال اجلالی، سیامک اطلسی و ناصر آقایی درباره همسر سرایدار مدرسه ای است که بیمار و نیاز به عمل جراحی دارد. دو پسربچه به نام‌های قاسم و مهران تصمیم دارند برای عمل جراحی او پول جمع کنند اما شهربانی تصور می‌کند این کار در راستای مقاصد سیاسی است.
فیلم سینمایی « بنی آدم اعضای یکدیگرند » به تهیه کنندگی فرزاد کاشف و محصول سیما فیلم است.
*************************************
فیلم تلویزیونی « روزنامه دیواری » به کارگردانی خسرو معصومی و تهیه کنندگی فرزاد کاشف، جمعه 18 بهمن ماه ساعت 17:30 از شبکه دو سیما پخش خواهد شد.
بچه‌های یک مدرسه که تصمیم به تهیه یک روزنامه دیواری می‌گیرند، اما در متن روزنامه بدون منظور خاصی به درج مسائلی چون ترور کندی می‌پردازند و این امر سبب بروز اتفاقاتی می‌شود.
مریم کاظمی، مریم بوبانی، جمشید جهانزاده، کامران فیوضات در فیلم سینمایی « روزنامه دیواری » محصول سیما فیلم ایفای نقش کرده اند.
*************************************
فیلم داستانی « آنچه گذشت » به کارگردانی رضا بهشتی ، جمعه 18 بهمن ماه ساعت 23 از شبکه دو سیما پخش خواهد شد.
در خلاصه داستان فیلم آمده است : محمود غلامی مردی عائله مند است که روزگار خود را به کار بنایی می گذراند . بر اثر پیش آمدی ، نادانسته وارد فعالیتی انقلابی می شود و توسط ساواک دستگیر می شود. مامور ساواک که متوجه سادگی و زودباوری محمود شده تصمیم می گیرد از محمود به عنوان عنصری نفوذی برای تخریب گروهی انقلابی و دستگیری چند نفر از کسبه و روحانیونی که در فعالیت های انقلابی شرکت دارند استفاده کند . اما محمود پس از مشاهده قساوت و بی رحمی ساواک با از خود گذشتگی، جان روحانیون و اعضای گروه را نجات می دهد.
محمود پاک نیت ، بهرام ابراهیمی، هادی دیباجی و طاهره علوی در فیلم داستانی « آنچه گذشت » به تهیه کنندگی محمدرضا کشاورز بازی کرده اند.
*************************************

شبکه سه سیما

فیلم سینمایی « نبرد کونگ فو » به کارگردانی استیفن چوی، پنجشنبه 17 بهمن ماه ساعت 10:30 از شبکه سه سیما پخش می شود.
در خلاصه داستان فیلم با بازی استفان چوی و واه یون آمده است : یک پسر بی عرضه و دست پا جلفتی در حسرت عضویت در یکی از باندهای خطرناک به اسم باند تبرداران می سوزد. باند تبردارها یک باند باج گیر خطرناک است که به علت ندانم کاری همین پسر جوان با مردم یک محله فقیر نشین درگیر می شود و سه جنگجوی این محله در برابر موج دسته تبرداران آنها را شکست می دهند. برادرش برای انتقام ابتدا دو گونگ فو کار نوازنده را به آنجا می فرستد آنها 3 کونگ فو کار مبارز را شکست می دهند ولی در برابر یک زن و مرد که صاحبخانه آن محله هستند شکست می خورند و ...
*************************************
 قسمت اول فیلم تلویزیونی « متهم گریخت » به کارگردانی رضا عطاران ، پنجشنبه 17 بهمن ماه ساعت 19 از شبکه سه سیما پخش می شود.
در خلاصه داستان فیلم آمده است : هاشم و خانواده‌اش در شهرستانی نه چندان دور از تهران زندگی ساده‌ای دارند. هاشم در مغازه‌ای اجاره‌ای به تعمیر اگزوز مشغول است، ولی به علت بیماری قلبی، پزشکان او را از انجام کارهای سنگین منع می‌کنند. از طرفی دختر دانشجویش در تهران برای او شغلی پیدا و خانه‌ای اجاره می‌کند، هاشم به ناچار کارش را تعطیل و به تهران مهاجرت می‌کند. هاشم از همان ابتدای ورودش به تهران با مشکلات متعددی نظیر گم کردن پول، پیدانکردن کار، دزدیده شدن پول‌های صاحب کارش، زندان، مرگ و زنده شدن مجدد، و .... روبررو می‌شود که تا پایان سریال دست به گریبان او و خانواده‌اش است، تا این که به شهر خود باز می‌گردند و تمام مشکلات رفع و رجوع می‌شود.
گفتنی است قسمت دوم فیلم تلویزیونی « متهم گریخت » به تهیه کنندگی ایرج محمدی و مهران مهام جمعه 18 بهمن ماه ساعت 16 از شبکه سه سیما پخش می شود.
*************************************

شبکه چهار سیما


فیلم سینمایی « دوست » به کارگردانی مارتین دونووا ، پنج شنبه 17 بهمن ماه ساعت 15 از شبکه چهار سیما پخش می شود.
داستان فیلم با بازی مارتین دونووا و دیوید مورس درباره نویسنده ای به نام روبرت است که وقتی زنش برای دیدن مادرش به شهری دیگر می رود او فرصت پیدا می کند تا آخرین داستانش را بنویسد ولی در همین حین یکی از همسایه های دوران کودکی او به منزل او می آید و انها درباره موضوعات مهمی مخصوصا جنگ ویتنام حرف می زنند. روبرت جنگ ویتنام را بیهوده می داند و معتقد است در این جنگ آمریکا هیچ کاری جز قتل شهروندان بیگناه ویتنامی نکرده است. اما همسایه که در جنگ ویتنام حضور داشته این جنگ را در راستای وطن پرستی می بیند و ...
************************************* فیلم سینمایی « جمجمه ها » به کارگردانی راب کوئن ، جمعه 18 بهمن ماه ساعت 12 از شبکه چهار سیما پخش می شود.
در خلاصه داستان فیلم با بازی جاشوآ جکسن و پل والتر آمده است: لوک مک نامارا که در خانواده ای کارگری در ایالت کانتی کات بزرگ شده و به کالج راه می یابد. در آنجا تلاش می کند در رشته حقوق تحصیل کند اما راهیابی به دانشگاه هاروارد مستلزم نشان دادن شایستگی های اساسی ای است . انجمن مخفی جمجمه ها از لوک مک دعوت می کند تا به اعضای این انجمن بپیوندد و لوک که می پندارد عضویت درانجمن موجب سهولت راهیابی او به دانشگاه خواهد شد مشتاقانه دعوت را می پذیرد .ظاهرأزندگی پرزرق و برق اعضای انجمن مسبب سرخوشی لوک می شود اما ...
*************************************
فیلم سینمایی « تبانی به سبک ایتالیایی » به کارگردانی مارکو تولیو جوردانو ، جمعه 18 بهمن ماه ساعت 20:30 در قالب برنامه «سینما 4» از شبکه چهار سیما پخش می شود.
در خلاصه داستان فیلم آمده است : کشور ایتالیا که مدتی است در آتش درگیری آنارشیست ها و فاشیست ها شعله ور است؛ با انفجار بمبی در راه آهن، تعداد زیادی کشته و زخمی بر جای می گذارد. کمیسری که پرونده متهمین این جنایت را بررسی می نماید؛ نخست آنارشیست ها را دستگیر و زندانی نموده با وجود آنکه در می یابد آنها بی گناه بوده اند بنا بر اصرار مقامات در دادگاه شهادت می دهد. پس از سپری شدن یک سال، راز این پرونده برای او فاش گشته در می یابد که ...
*************************************

شبکه تهران سیما

فیلم سینمایی « ماجراهای هاک فین » به کارگردانی هرمین هانتگبارس ، پنجشنبه 17 بهمن ماه ساعت 13 در قالب برنامه تماشاخانه از شبکه تهران پخش خواهد شد.
در خلاصه داستان فیلم آمده است: هاکلبری فین با یک برده فراری از دست پدرش فرار می کند تا به برده کمک کند و خودش را به شهری آزاد برساند تا در آنجا کار کند و با درآمدش خانواده برده اش را آزاد کند. پدر هاکلبری و چهار مرد دیگر برای برگرداندن آنها و گرفتن جایزه آنها را تعقیب می کنند و اما موفق به گرفتن آنها نمی شوند . برده فراری خانواده اش را آزاد می کند و با هاکلبری به شهرش بازمی گردد.
همچنین فیلم سینمایی « ماجراهای هاک فین » جمعه 18 بهمن ماه ساعت 9 صبح از شبکه تهران پخش می شود.
*************************************
فیلم سینمایی « به سوی خوشبختی » به کارگردانی نیل فیرنلی ، جمعه 18 بهمن ماه 40 دقیقه بامداد از شبکه تهران پخش می شود.
داستان فیلم با بازی بیل ری کیروس، جینا هولدن و امیلی تنانت از این قرار است که : دنیل برتونن در روستای کینان مزرعه ای دارد و با فرزندانش زندگی خوب و آرامی را از سر می گذراند. تنها دو خلا در زندگی او وجود دارد اول : مشکلی که پسرش بابر در پایش دارد و اجازه راه رفتن به او نمی دهد و دوم: با وجود پانزده سال گذشتن از فوت همسرش هنوز به ازدواج و تشکیل زندگی مجدد فکر نکرده است. دنیل با پزشکی صحبت می کند که معتقد است با عمل جراحی پای بابر و فیزیوتراپی بعدی بر روی پایش ممکن است که وضعیت وی بهتر شده و حتی قادر به راه رفتن باشد. عمل موفقیت آمیز انجام می شود و بابر امکان آن را می یابد که زیر نظر پزشک زنی به نام برایانی فیزیوتراپی شود به تدریج دنیل و برایانی به هم علاقمند می شوند و با هم ازدواج می کنند. اما ...
*************************************
فیلم تلویزیونی « کوچه پائیز پلاک 7» به کارگردانی شهرام شاه حسینی ، جمعه 18 بهمن ماه ساعت 13:30از شبکه تهران روی آنتن می رود.
داستان فیلم از این قرار است که : یک خبرنگار به سراغ نویسنده ای  مشهور می رود تابرای  چاپ رمان او به زبان انگلیسی وارد مذاکره شود . درادامه می فهمیم رمان نویسنده واقعیت داشته و در زمان پهلوی دوم او مامور ساواک بوده و باعث شده جوانی مبارز به دست ماموران ساواک دستگیر شود...
داریوش فرهنگ- احمد ساعتچیان- نازنین فراهانی - احسان عیوض زاده در فیلم تلویزیونی « کوچه پائیز پلاک 7» ایفای نقش کرده اند.
*************************************

شبکه شما

فیلم تلویزیونی « گذر » به کارگردانی یاسر طالبی پنجشنبه 17 بهمن ماه ساعت 23 از شبکه شما پخش می شود .
در این فیلم با بازی آرش مجیدی، محمد منصوری و مسعود قهاری آمده است : آیت‏آقایی که از ماموران امنیتی رژیم شاهنشاهی می‏باشد و از برخورد نیروهای ساواک با مردم به ستوه آمده است طی یک درگیری یکی از ماموران امنیتی را با همراهی شوهر خواهرش از پا در می‏آورد و چمدانی را که حاوی اطلاعات و اسرار محرمانه می‏باشد را از دست آن‏ها خارج می‏کند. آیت و احمد از هم جدا می‏شوند. احمد به سمت خانه می‏رود اما در آنجا توسط ماموران دستگیر می‏شود و مورد بازجویی قرار می‏گیرد. آیت با چمدان راهی روستایی به نام خرنوار می‏گردد. در آنجا او مورد استقبال روحانی و اهالی روستا قرار می‏گیرد چرا که آن‏ها تصور می‏کنند که او معلم جدید روستا می‏باشد که چندی پیش در خواست معلم برای دانش‏آموزان روستا داشته‏اند آیت از این فرصت استفاده می‏کند و با حضور در کلاس درس، با دانش‏آموزان آشنا می‏شود مختار که یکی از دانش آموزان کلاس محسوب می‏شود رابطه صمیمانه‏ای را با معلم جدید خود بر قرار می‏کند.
فیلم تلویزیونی « گذر » به تهیه کنندگی محمودی کیانی و حسین پرتوی تولید مرکز مازندران می باشد.
*************************************
فیلم تلویزیونی « شاطره » به کارگردانی ایمان افشاریان و ، جمعه 18 بهمن ماه ساعت 13:30 از شبکه شما پخش می شود.
در خلاصه داستان فیلم آمده است :  مهدی جوان انقلابی مبارزی است که در کارخانه جلال که مرد سفاکی است به عنوان فردی مورد اعتماد جلال و کارگران سرپرست است. جلال به همراه زن تازه به دوران رسیده و برادر زاده اش بهار که دختر مظلومی است در خانه پدری بهار زندگی می کنند. مهدی از این قضیه  که خانه به اسم بهار است و جلال قصد فروش آنرا دارد با خبر می شود و جلال را تهدید می کند که به بهار حقایق را می گوید. جلال نیز مهدی را تهدید به لو دادن و سپردن او به دست ساواک می کند. مهدی در تردید و کشمکش با خود قرار می گیرد که برای نجات بهار جلوی جلال بایستد یا برای پخش اعلامیه ها سکوت اختیار کند.
زهرا سعیدی، شاپور معمار زاده، مسعود شریفی، محسن مرادی و مسعود عارفی فر در فیلم تلویزیونی « شاطره » تهیه کنندگی محمد جواد مرادی تولید مرکز فارس ایفای نقش کرده اند.
*************************************

شبکه قرآن و معارف سیما

فیلم تلویزیونی « ذبیح » به کارگردانی حسین سحر خیز و تهیه کنندگی ، جمعه 18 بهمن ماه ساعت 15 از شبکه قرآن و معارف سیما پخش می شود.
داستان این فیلم تلویزیونی درباره مردی به نام ذبیح است که بعد از 30 سال به ایران باز می گردد ، همسر او فرشته در دوران انقلاب کشته شده و ذبیح هم به علت قاچاق عتیقه 30 سال در کشور ترکیه زندانی بوده است .
ذبیح تیمساری را که باعث مرگ همسر و زندانی شدن او بود پیدا می کند ، تیمسار 3 سال است که به ایران بازگشته و در خانه سالمندان زندگی می کند. ذبیح برای اینکه بیشتر به تیمسار نزدیک شود به خانه سالمندان می رود...
جهانگیر الماسی ، محمود عزیزی ، بهرام ابراهیمی ، الیزابت امینی و اصغر تقی زاده در فیلم تلویزیونی« ذبیح » به  تهیه کنندگی بهادر اسدی ایفای نقش کرده اند ..
*************************************

شبکه آموزش سیما

 فیلم تلویزیونی « کارد و پنیر » به کارگردانی محمود معظمی جمعه 18 بهمن ماه ساعت 10 صبح از شبکه آموزش سیما پخش می شود .
فیلم سینمایی « کارد و پنیر » با بازی ثریا قاسمی و رضا داوودنژاد درباره سه جوان که با هم دوست صمیمی هستند، اغلب اوقات را با هم به خوشی می‌گذرانند. روزی دو نفر از آنها متوجه می‌شوند دوست سوم مدت زیادی زنده نیست، لذا تصمیم می‌گیرند تنها آرزوی او را برآورده کنند. در این راه با سه پیرمرد می‌کنند آشنا می‌شوند که مسیر زندگی هر سه دوست را عوض. یک طنز ورزشی است که تقابل ورزشی دو نسل در ورزش‌های مدرن و کهن را دستمایه سوژه اصلی خود کرده است.
************************************

شبکه پویا

انیمیشن « پنگوئن ببری » به کارگردانی دیوید الاکس پنجشنبه 17 بهمن ماه ساعت 20 از شبکـه پویا پخش خواهد شد .
در خلاصه داستان این انیمیشن آمده است : در قطب جنوب قانونی برای ترور پنگوئن ها وضع شده است، تامی و خواهرش به اکواتور سفر می کنند، جایی که افسانه ها می گویند پنگوئن جنگجو و شش نفر از افرادش در آن زندگی می کند که می توانند آنها را نجات بدهند. پرنده ای به نام موریس ببری که روی بدنش راه های ببر دارد، به او خوش آمد می گوید و این وظیفه را به عهده می گیرد.پس از استخدام میگوئل گوریل، فرد گراز، باب قورباغه و گیلبرت میمون آنها شروع به کار می کنند و در راه با پاتریشیا خفاش ملاقات می کند و او نیز به آنها می پیوندد. پس از یک سفر طولانی آنها به آنتارکتیا می رسند و در برابر دشمنان می ایستند...
*************************************
انیمیشن « عصر یخبندان 4» به کارگردانی استیو مارتینو و مایک تورمیر، جمعه 18 بهمن ماه ساعت 20 از شبکه پویا پخش می شود.
داستان این انیمیشن از این قرار است که : وقتی سنجاب بلوط مورد علاقش رو به زمین می کوبد، زمین ترک برمی دارد و قاره‌ها از هم جدا می شوند. این رانش قاره ای باعث می شود مندی همراه با دوستانش سید و دیگو از همسرش الی و دختر کوچولوش پیچز جدا شوند! حالا مندی و دوستاش بر روی یک تکه یخ بزرگ سوار می شوند و در دریاها ماجراجویی می کنند تا به قاره ای که الی در آن جامانده برسند؛ اما اسیر یه گروه دزدای دریایی می شوند .
*************************************

شبکه نمایش

فیلم های سینمایی و تلویزیونی « 11گل  »، « دوست من» ، « اخراجی ها 2» ، « جمیل» و « شبح نویسنده» پنجشنبه 17 بهمن ماه ساعت 15،17، 19 ،21 و 23 از شبکه نمایش روی آنتن می رود.
*************************************
فیلم های سینمایی و تلویزیونی « وایات ارپ  +  طوفان مهیب»، « دزد ناشی » ، « اخراجی ها 3»، « روزی که خواستگار آمد» و « جاگرنات» جمعه 18 بهمن ماه ساعت 13 ، 17 ، 19، 21 و 23 از شبکه نمایش پخش می شود.

/ 0 نظر / 26 بازدید