مستند های نوروزی شبکه مستند اعلام شد

مستندهای خارجی

شبکه مستند برای سال نو تعداد زیادی مستند تدارک دیده که از مهم‌ترین آنها می‌توان به مستند ابرکارخانه‌ها، استارت، آزمون کویر، آشپزخانه کونگ‌فو، پل ارتباطی جغرافیایی و رازهای حیات‌وحش هندوستان اشاره کرد.

مهدی خلجی، مدیر تامین برنامه شبکه مستند درباره مستندهای خارجی در آغاز سال ۹۳ گفت: مستندهای زیادی برای ایام نوروز تهیه و دوبله شده است؛ این مستندها جزو تازه‌ترین‌ها یا مطرح‌ترین‌ مستندهای جهان است

به گفته خلجی، یکی از مستندهای تدارک دیده‌شده برای ایام نوروز ابرکارخانه‌ها نام دارد. وی درباره این مستند گفت: مجموعه «ابر کارخانه‌ها» هر شب ساعت ۲۱ از شبکه مستند پخش خواهد شد. در هر قسمت از این مجموعه به نکاتی درباره عوامل ساخت یک محصول از جمله خط تولید، نیروی انسانی و آزمایش‌های نهایی که روی یک محصول صورت می‌گیرد تا وارد بازار فروش شود، پرداخته می‌شود.

مدیر تامین برنامه شبکه مستند افزود: سری جدید «استارت» نیز هر شب ساعت ۱۸ مهمان نوروزی شبکه مستند خواهد بود؛ در مجموعه استارت جرمی، جیمز و ریچارد درباره اتومبیل‌ها بحث می‌کنند و آنها را به چالشی سخت می‌کشند، خودروهای برتر دنیا در این مجموعه راه دشواری را طی می‌کنند تا کیفیت خود را به اثبات برسانند. این مجموعه که در سال ۲۰۱۳ ساخته شده شامل تست‌ها و مقایسه‌های خودروهای مختلف به سبک‌های جدید و جالب است.

آزمون کویر‌ برنامه دیگری است که خلجی به آن اشاره می‌کند و می‌گوید: این مستند از هفتم تا نهم فروردین ماه ساعت ۱۴ از شبکه مستند پخش می‌شود. آزمون کویر درباره مسابقات موتورسواری در دل کویر کالیفرنیای جنوبی و مبارزه هشت موتورسوار با تپه‌های مرگبار است. در این مسابقه فقط طبیعت حرف اول را می‌زند و مسیر را تعیین می‌کند.

وی همچنین توضیح داد: آشپزخانه کونگ‌فو درباره آشپزی با چاشنی کونگ‌فو و حرکات رزمی است. در این مجموعه پنج قسمتی به آشپزخانه‌های مختلف در شرق آسیا سفر می‌شود. مجموعه شش قسمتی پل ارتباطی جغرافیایی نیز مهمان نوروزی شبکه مستند است. در این مستند تقابل بین سرما و گرما، شمال و جنوب، جنگل و کویر و ارتباط آنها با هم به تصویر کشیده می‌شود و اشاره داده می‌شود که حیات‌وحش چگونه با همه اینها هماهنگ می‌شود.

خلجی یادآوری کرد: رازهای حیات‌وحش هندوستان نیز برای پخش از شبکه مستند در نظر گرفته شده است. در این مجموعه مستند به رازهای حیات‌وحش این کشور عظیم و زندگی حیواناتی چون ببر بنگال، شیر آسیایی، بوفالو، کرگدن و فیل آسیایی پرداخته می‌شود. مستند رازهای حیات وحش هندوستان، پنجشنبه بیست‌ونهم اسفند آغاز می‌شود و تا روز دوم سال جدید ادامه خواهد داشت. همچنین دانوب نیز در ایام نوروز از شبکه مستند به نمایش درخواهد آمد که درباره رودخانه دانوب است و زندگی انسان‌ها و ایجاد شهرهای مختلف در کنار این رودخانه را به نمایش می‌گذارد.

مدیر تامین برنامه شبکه مستند ماهی سیاه قاتل و هفت شگفتی جهان صنعت را از دیگر برنامه‌های این شبکه برشمرد و گفت: ماهی سیاه قاتل به روش تربیت نهنگ‌ها می‌پردازد و هفت شگفتی جهان صنعت در هفت قسمت وقایع دوران انقلاب صنعتی را به نمایش می‌گذارد. در این سریال به هفت شاهکار مهندسی (پل بروکلین، کشتی بزرگ، فانوس دریایی بل راک، سیستم فاضلاب لندن، کانال پاناما، خط آهن عظیم و سد هوور) که در انقلاب صنعتی رخ داده، پرداخته می‌شود. این مجموعه از پنجشنبه بیست‌ونهم اسفند ساعت ۱۴ از شبکه مستند پخش می‌شود

/ 0 نظر / 21 بازدید