ویژه برنامه‌های شبکه یک سیما به مناسبت حماسه 9 دی

شبکه یک سیما به مناسبت سالگرد حماسه 9 دی برنامه‌های مختلفی را تدارک دیده است.

 

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی،گروه حماسه و دفاع شبکه یه به مناسبت 9 دی برنامه "سراج" را در دو قسمت 20 دقیقه‌ای با موضوع فتنه آماده پخش کرده است . به‌گفته سید حسین سبطی تهیه کننده "سراج" در این دو ویژه برنامه نقش مردم در مقابل فتنه‌ها و توطئه‌های دشمنان خارجی و مزدوران داخلی از ابتدای انقلاب اسلامی تا روز 9 دی 1388 بررسی می شود  .

مستند دهم نیز با موضوع بررسی این حماسه عظیم مردمی در سه قسمت از شبکه یک پخش می‌شود.   اولین قسمت این مستند سه قسمتی شب گذشته پخش شد و دو دو قسمت دیگر آن امشب و فردا شب ساعت 22:15 از شبکه یک سیما پخش خواهد شد.

برنامه "این شب‌ها" به تهیه‌کنندگی یونس قاسمی هم قرار است سه شنبه نهم دی ساعت 23:20 موضوع حماسه 9 دی را در قالب یک ویژه برنامه 60 دقیقه ای روی آنتن ببرد .

ویژه‌ برنامه های سیاسی هم به تهیه‌کنندگی علی اثباتی که کاری از گروه سیاسی شبکه یک سیماست در دو قسمت 20 دقیقه‌ای به موضوع حماسه نهم دی می بپردازد .

پخش سه مستند 20 دقیقه‌ای با موضع بررسی شکل گیری جریان فتنه در ایران و چگونگی تشکیل این حماسه مردمی بعد از خبر ساعت 21 از دیگر ویژه  برنامه‌های شبکه یک سیما به‌مناسبت حماسه نهم دی است .

این شبکه فیلم تلویزیونی"سایه‌بان" را نیز به تهیه‌کنندگی حسن هاشمی‌نسب و کارگردانی مسعود تکاور به همین مناسبت پخش خواهد کرد .

موضوع این فیلم که حسین تراب‌نژاد آنرا نوشته ، جاسوسی و گروگانگیری است. بازیگران این تله فیلم حسن جوهرچی، کاوه سماک باشی، مجید مشیری، محسن افشانی و مریم کاویانی هستند .

/ 0 نظر / 14 بازدید