دو شب با مستند

شبکه مستند مستندهای ویژه خود در دو روز اول هفته را معرفی کرد.

(دهم و یازدهم اسفند)

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، مستند 50 دقیقه‌ای « زندگی در قلب دنا » ساخته فرشاد افشین پور شنبه ، 10 اسفند ماه از شبکه مستند پخش می‌شود. این مستند که معرف حیات وحش دناست بیش از 30 گونه جانوری اعم از پرندگان، جوندگان، خزندگان و پستانداران زیستگاه بین‌المللی دنا را به زیبایی تمام به تصویر کشیده است. چهار فصل سال و ترتیب شکل گیری طبیعت دنا در این چهار فصل همچنین تغییراتی که با جابجایی فصول در زندگی حیوانات این منطقه رخ می‌دهد زیبایی وصف ناپذیری به این مستند بخشیده است.

علاقه‌مندان می‌توانند « زندگی در قلب دنا » را ساعت 23 و در قالب مجموعه« فانوس» تماشا کنند.

مستند جذاب و دیدنی « بایاری‌ها » ساخته حجت طاهری یک‌‎شنبه ، 11 اسفند ماه، ساعت 23 از شبکه مستند پخش می‌شود.

 بایاری‌ها طایفه بزرگی از عشایر چرام در استان کهگیلویه و وبویراحمد هستند که قشلاق آن‌ها در فاصله کمتر از 20 کیلومتری شهر چرام و ییلاق آنها در منطقه چَست خوار در شهرستان چرام قرار دارد.

این مستند به زندگی و کوچ عشایر بایاری در دو منطقه گرمسیر و سردسیر می پردازد. شیوه زندگی، مسکن، تغذیه، آداب و رسوم و تعاملات عشایر با همسایگان از جمله مباحثی است که در این مستند به زیبایی به تصویر کشیده می‌شود. مستندسازان شبکه دنا 6 ماه در کنار این عشایر و همراه با آن‌ها زندگی کرده‌اند تا بتوانند به عمق زندگی این قوم بپردازند.

مستند جذاب و دیدنی « شکار لحظه‌ها » یک‌شنبه این هفته ، 11 اسفند ماه از شبکه مستند پخش خواهد شد.

 در این مستند جذاب تصاویری که ناخواسته توسط عکاسان، فیلم‌برداران و دانشمندان ضبط شده است به تصویر کشیده می‌شوند.  صحنه‌هایی چون کوسه‌ای که به فیلم‌بردارش حمله می‌کند و یا  حرکات عجیب و غریب حیوانات در مقابل دوربین و... در مستند« شکار لحظه‌ها » ثبت شده‌اند.

 همچنین در این مستند تصویربرداران و حتی مردم عادی که موفق به ثبت این لحظه‌ها شده اند درباره این لحظه‌های غیر منتظره توضیح می‌دهند.

 « شکار لحظه‌ها » یک‌شنبه ، ساعت 16 و به مدت 50 دقیقه از شبکه مستند پخش می‌شود.

/ 0 نظر / 15 بازدید