توجه بیشتر به مستند های اجتماعی

 جای خالی مستندهای اجتماعی در شبکه مستند

 وی افزود: با این حال در بحث پرداختن به موضوعات روز جامعه کاستی‌هایی در شبکه به چشم می‌خورد و جای مستندهای اجتماعی خالی است. این موضوع در دستور کار من قرار گرفته که بیشتر به مستندهای اجتماعی بپردازم.

وی که تهیه‌کننده مستندهای گزارشی هم بوده یادآور شد: معتقدم مستند می‌تواند در قالب امر به معروف یا نهی از منکر باشد . جامعه ما در حال حاضر احتیاج دارد مستندهایی با موضوع نهی از منکر ببیند تا هم دید مسئولان به مسائل واضح‌تر شود و هم مردم از مسائل پیرامون خود مطلع شوند .

 پیگیری جدی آثار اجتماعی

 تاجیک تأکید کرد: مستند می‌تواند باعث وسعت دید شود و با مطرح کردن مشکلات، راهی برای هموار کردن مسیر پیدا کند. بنابراین در دوره جدید مدیریتی شبکه مستند، ساخت آثار مستند اجتماعی به صورت جدی پیگیری می‌شود.

وی با بیان اینکه ارتباط با مستندسازانی که بیشتر آثارشان را برای جشنواره‌های خارجی می‌فرستند یکی از برنامه‌های ما است، اضافه کرد: زیربنای این اتفاق نیز تا چند ماه آینده در شبکه مستند ایجاد خواهد شد.

اتاجیک در پاسخ به اینکه چقدر تجربیات او در عرصه برون مرزی، در تعیین رویکردهای شبکه مستند راهگشا است، اظهار کرد: شاید یکی از دلایلی که خیلی از مستندهای بین المللی در داخل کشور اقبال داشته، به منزله نقشه راهی برای ما باشد تا مخاطبان‌مان را دست بالا بگیریم و محتوا و کیفیت آثار به درستی پردازش شوند.

 اقبال بین المللی به آثار پرس‌تی‌وی و عضویت در شبکه مستندسازان اروپا

 وی رقابت در عرصه بین‌الملل را به مراتب سخت‌تر دانست و گفت: همانطور که می‌دانید در 4 سال گذشته که من مدیر تولید شبکه پرس تی وی بودم ما جوایز زیادی گرفتیم و اقبال بسیاری به آثارمان وجود داشت. همچنین عضویت در شبکه مستندسازان اروپا نیز نشانگر موفقیت ما است.

 روز سه‌شنبه 25 آبان‎‌ماه علی اصغر پورمحمدی معاون سیما در حکمی امیر تاجیک را به عنوان مدیر جدید شبکه مستند معرفی کرد.

 

با سپاس فراوان از شما بازدید کننده گرامی نظر یادتون نره

/ 0 نظر / 35 بازدید