برنامه کامل رادیو در ماه مبارک رمضان

رادیو قرآن:

 به مناسبت ماه مبارک رمضان برنامه" شبهای انس "30 شب و با حضور 30 قاری در بقعه شیخ عبدا...طرشتی برگزار و این مراسم از شبکه رادیویی قرآن پخش می شود.

 محمد سلیمی مدیر گروه محافل و مسابقات قرآنی رادیو قرآن با اشاره به برنامه‌های این گروه ماه مبارک رمضان تصریح کرد: جلسات انس با قرآن و برنامه‌های 30 شب با تلاوت 30 قاری جهت بهره مندی از فضای معنوی این ماه مبارک برای شنوندگان رادیو قرآن در نظر گرفته شده است.

در برنامه "شبهای انس" که درفضایی خارج از استودیو اجرا خواهد شد تلاش می شود شنونده علاوه بر اینکه تلاوت و اجرای برنامه حافظان قرآن کریم و قاریان بین المللی را بشنوند با رویکردی آموزشی از یک جلسه قرآن نیز بهره مند شود. گفتنی است: فعالیت های تبلیغی و ترویجی ویژه فرهنگ تلاوت قرآن کریم در ماه مبارک رمضان افزایش می یابد.

پخش ترتیل قاریان نوجوان, معرفی چهره های قرآنی, اجرای برنامه گروه های همخوانی از بخش های مختلف برنامه "شب های انس " است .

 استادانی چون احمد ابوالقاسمی،سعید طوسی، محمدحسین سعیدیان، مهدی عادلی، محمدرضا پورزرگری در این محفل تلاوت خواهند کرد و علیرضا فتحی پور،اسماعیل عاکفی، حسین اقبالی نسب، حجت الاسلام رنجبر و سید محسن میرباقری از کارشناسن مذهبی برنامه "شب های انس " خواهند بود .

"شب های انس" کاری از گروه محافل و مسابقات رادیو قرآن است که در ماه مبارک رمضان هرشب ساعت 23:15 به مدت 45 دقیقه از رادیو قرآن پخش می شود.

 رادیو معارف:

 رادیو معارف با دو برنامه «ماه خدا سلام» و « شمیم ضیافت» با موضوع شرح خطبه شعبانیه و بیان آداب ورود به ماه مبارک رمضان از دیدگاه رسول اکرم ( صلی الله علیه و آله و سلم ) به استقبال این ماه پرفیض  و برکت خواهد رفت.

 این شبکه رادیویی در  این ایام با دو برنامه زنده با عناوین « نان و خرما» و «سحرخیزان»  ویژه لحظات افطار  و سحرهای ماه مبارک رمضان به بررسی سبک زندگی دینی و رویکرد اجتماعی، آداب دعا، شرایط استجابت و موانع استجابت دعا می‌پردازد.

 این برنامه که به بررسی مباحث قرآنی به کارشناسی آیت الله مکارم شیرازی اختصاص یافته؛ در ایام ماه مبارک رمضان اقدام به برگزاری مسابقه سراسری قرآنی خواهد کرد. همچنین شنوندگان می‌توانند شنونده  مباحث طرح بزرگ قرآنی 1447 از برنامه «تا آسمان» رادیو معارف باشند.

  برنامه های «خانه مهر»، «صبح روشن»، «ارمغان»  و جنگ شبانه «شبستان» نیز از این رادیو به روی آنتن می رود.

  تلاوت  روزانه یک جزء از  قرآن کریم در این ایام با صدای استاد عباس امام جمعه هر روز از رادیو معارف تقدیم شنوندگان خواهد شد. همچنین این رادیو با پخش ادعیه‌های این ماه در برنامه «خلوت انس» و پخش «دعای افتتاح» میهمان عزیزان شنونده خواهد بود.  همچنین مباحث تفسیری آیت الله جوادی آملی، آیت الله سید احمد خاتمی و حجت الاسلام و المسلمین قرائتی به ترتیب  در برنامه های«برکرانه نور»، «سروش آسمانی» و «در مکتب وحی» تقدیم شنوندگان خواهد شد.

  برنامه‌های «بر بال سخن» ، «مکارم خوبان» ، «رهیافت» و «حقیقت بندگی» از جمله برنامه‌هایی است که سخنرانی‌های سخنوران و اساتید اخلاق را در ایام ماه مبارک رمضان تقدیم مومنان خدا جوی شنونده خواهد کرد.

  برنامه‌های «کلام امام» ، «حدیث آفتاب»  و«پیام ولایت» برنامه‌های هستند که با سخنان ایشان را با محور رمضان و برکات روزه، از آنتن رادیو معارف به سمع شنوندگان فرهیخته این رادیو می رساند .

 «باغ تماشا» و «داستان هفته» از دیگر برنامه های این شبکه به شمار می آید.

 در دو  برنامه «زمزم احکام» و «پرسمان قرآنی» نیز حدالامکان مراجع معظم تقلید و یا نمایندگان دفاتر به سوالات شرعی مخاطبان پاسخ می دهند.

 «چراغ مطالعه» در این ایام به معرفی کتاب‌های  مرتبط با ماه پرفیض و برکت رمضان و روزه داری خواهد پرداخت.

 همچنین این رادیو با تهیه گزارش از حرم‌های مطهر حضرت امام رضا (علیه السلام) ، حضرت عبد العظیم حسنی(علیه السلام) ، حضرت احمد بن موسی (علیه السلام) و دیگر مشاهد مشرفه در برنامه «فیض حضور» با شنوندگان خود همراه خواهد بود.

 نمایش رادیویی «حکایت گنج‌نامه» در ماه مبارک رمضان از برنامه باغ تماشای رادیو معارف پخش می‌شود. به گزارش روابط عمومی رسانه ملی؛ با فرارسیدن ماه مبارک رمضان، نمایش رادیویی «حکایت گنج‌نامه» برای پخش از صدای فضیلت و فطرت در ایام این ماه تدارک دیده شده است.

 در این نمایش رادیویی که در 29 قسمت 30 دقیقه‌ای  تدارک دیده شده و از 18 تیر 92 هر شب از برنامه «باغ تماشا» پخش می‌شود؛ خواهید شنید: سه دزد سابقه‌دار نقشه گنجی را می‌یابند که در روستایی دفن شده است. آنها برای به دست آوردن این گنج راه‌های مختلفی را امتحان می‌کنند. اما از بخت دزدان در محل دفن گنج مسجدی ساخته شده که آنها را برای رسیدن به هدف، مجبور به تغییر نقشه می‌کند و ...

صدای آشنا:

شبکه جهانی صدای آشنا با 6 برنامه، به استقبال ماه مبارک رمضان سال 1392 خورشیدی می رود.

 "تلاوت و ترتیل" که به تلاوت قرآن کریم اختصاص دارد، حدودیک ساعت مانده به اذان صبح در حوزه های اروپا، آمریکا، و آسیا و اقیانوسیه، از هر سه کانال شبکه جهانی صدای آشنا پخش می شود.

 شنوندگان ایرانی خارج از کشور می توانند تلاوت قرآن را از کانال اروپا با صدای استاد شهریار پرهیزگار، از کانال آمریکا با صدای استاد محمدحسین سعیدیان، و از کانال آسیا و اقیانوسیه با صدای استاد عباس امام جمعه، بشنوند.

 پخش برنامه " تلاوت و ترتیل" از ابتدای ماه مبارک رمضات شروع خواهد شد و تا پایان این ماه ادامه خواهد داشت.

 مخاطبان می توانند این برنامه را از کانال اروپا ساعت 05:00 به وقت تهران برابر با ساعت 00:30 به وقت تهران، از کانال آمریکا ساعت 16:00 به وقت تهران برابر با ساعت 11:30 به وقت گرینویچ، و از کانال آسیا و اقیانوسیه ساعت 16:30 به وقت تهران برابر با ساعت 12:00 به وقت گرینویچ، از شبکه جهانی صدای آشنا بشنوند.

"گنجینه سخن" هر روز به پخش سخنرانی های اخلاقی، مذهبی و دینی مراجع تقلی، روحانیان، علما و استادان حوزه و دانشگاه، می پردازد.

زهرا تقی ملا سردبیر، گوینده و نویسنده، سید محمدجواد هاشمی نیا تهیه کننده، در این برنامه همراه شما هستند.

 "گنجینه سخن" را از روز اول ماه رمضان، هر روز ساعت 07:45 به وقت تهران برابر با ساعت 03:15 به وقت گرینویچ، از کانال آسیا و اقیانوسیه شبکه جهانی صدای آشنا پخش می شود.

"بر بال فرشته ها" هر روز به بازخوانی ادعیه ماه مبارک رمضان می پردازد.

 در این ویژه برنامه روایات، اشعار و احادیثی در ارتباط با این ماه خوانده خواهد شد.

 زهرا نوروزی سردبیر و نویسنده، محمدحسن رحمانی تهیه کننده، و محمد قریب پناه گوینده، در این برنامه همراه شما هستند.

 "بر بال فرشته ها" را از روز اول ماه رمضان، هر روز ساعت 09:25 به وقت تهران برابر با ساعت 04:55 به وقت گرینویچ، از کانال اروپای شبکه جهانی صدای آشنا پخش می شود.

 "شهر خدا" در ابتدا در قالب روایت، به توصیف شهری می پردازد که شهروندان آن فقط صفات پسندیده انجام می دهند، سپس در قالب صحبت های کارشناس، به تحلیل و تاویل آن صفاتی پسندیده ای که در روایت شهر مطرح شده، می پردازد و از موانع و عواملی که موجب می شود انسان از انجام کارهای خوب باز بماند، سخن به میان خواهد آمد.

 علیرضا فتحی پور کارشناس این ویژه برنامه است.

 فاطمه لواسانی سردبیر و تهیه کننده، مهدیه جعفریان نویسنده، و سمیرا سجادی راوی، در این برنامه همراه شما هستند.

 "شهر خدا" را از روز اول ماه رمضان، هر روز ساعت 03:15 به وقت تهران برابر با ساعت 22:45 به وقت گرینویچ، از کانال آمریکای شبکه جهانی صدای آشنا پخش می شود.

 چهار ویژه برنامه "تلاوت و ترتیل"، "گنجینه سخن"، "بر بال فرشته ها"، و "شهر خدا"، در گروه دین و اندیشه تولید می شود.

 "آیین حضور" به بیان جلوه های فرهنگی و آیین های ماه رمضان در بین اقوام ایران زمین، و همچنین به بررسی جایگاه این ماه در ادب و هنر (شعر و موسیقی)، می پردازد.

 چگونگی ایجاد پیوند ایرانیان خارج از کشور با فرهنگ ملی و مذهبی خویش، بخش دیگری از این برنامه را تشکیل می دهد.

 ناهید گودرزی سردبیر و تهیه کننده، ناصر ملاییان نویسنده و محقق، شمسی فضل اللهی راوی، در این برنامه همراه شما هستند.

 "آیین حضور" را که در گروه فرهنگ و تمدن تولید شده، از روز اول ماه رمضان، هر روز ساعت 17:30 به وقت تهران برابر با ساعت 13:00 به وقت گرینویچ، از کانال آسیا و اقیانوسیه شبکه جهانی صدای آشنا پخش می شود.

 "هفت شهر عشق" به بررسی هفت وادی طلب که سالک باید در جهت سلوک بپیماید، خواهد پرداخت.

 در این راه، از نظر عارفان بزرگی همچون عطار نیشابوری، ملاصدرا، و سعدی شیرازی، بهره گرفته شده است.

 علیرضا فتحی پور و ارسطو جنیدی کارشناسان این ویژه برنامه اند.

 مینا خاندانی ها و عباس اسعدی مقدم سردبیران، انسیه سمیع پور تهیه کننده، و نرگس اصفهانی گوینده، در این برنامه همراه شما هستند.

"هفت شهر عشق" را که در گروه هنر و ادبیات، از روز اول ماه رمضان، هر روز ساعت 22:00 به وقت تهران برابر با ساعت 17:30 به وقت گرینویچ، از کانال اروپای شبکه جهانی صدای آشنا پخش می شود.

 رادیو فرهنگ:

 رادیو فرهنگ در ماه مبارک رمضان 92 نیز همچون سال های گذشته در لحظات ملکوتی سحر و افطار با شنوندگان خود همراه خواهد بود.

 «شب های آفتابی» ویژه برنامه سحرگاه ماه رمضان است که هر روز ساعت 3:30 تا 5 بامداد تقدیم شنوندگان می شود.

 این برنامه کاری مشترک گروه اندیشه شبکه فرهنگ و رادیو نوا است که بهروز رضوی در این برنامه متون اخلاقی و عرفانی را در ساعت های دعا و نیایش سحر بازخوانی می کند.

 با فرارسیدن ماه مبارک رمضان، برخی از شهروندان با به صدا درآوردن طبل، مردم را برای سحر بیدار می کردند و برخی با خواندن اشعار مذهبی، کوچه به کوچه، مردم را به مهمانی خدا می خواندند که به آن سحر خوانی می گویند؛ این آیین هر چند تا حدودی فراموش شده است اما محمد جواد بشارتی در این برنامه درباره سحرخوانی و توجه به آن در نقاط مختلف ایران صحبت خواهد کرد.

 «در حوالی قاف» ویژه برنامه افطار رادیو فرهنگ است که هر روز در ایام مبارک رمضان 20 دقیقه قبل از اذان مغرب پخش آن آغاز می شود و تا افطار میهمان سفره های افطار شنوندگان رادیو فرهنگ خواهد بود.

 در این برنامه هنرمندان سینما، تئاتر و تجسمی از تجربه های معنوی خودشان و خاطراتشان در ماه پرفضیلت رمضان صحبت می کنند. این برنامه با بیش از 50 هنرمند در حوزه های هنر گفتگو می کند تا تاثیر تفکر دینی و انس با قرآن کریم و همچنین ائمه معصومین (ع) را در اندیشه هنرمندان بازنمایی کند.

 از جمله هنرمندانی که در حوزه سینما ، تئاتر ، فلسفه ، شعر و نویسندگی در این برنامه حضور خواهند داشت می توان به پوران درخشنده، افسانه بایگان، شهره لرستانی، رسول نجفیان، مسیحا برزگر، دکتر اسماعیل بنی اردلان، دکتر محمد یثربی، عرفان نظر آهاری، احد ده بزرگی، مصطفی رحماندوست و یوسفعلی میرشکاک اشاره کرد.

 "در حوالی قاف" کاری از گروه هنر شبکه فرهنگ است که نویسندگی، سردبیری و تهیه کنندگی آن را مریم مقدسی و اجرای آن به عهده کرامت رودساز خواهد بود.

 پخش قرائت قران کریم در دو نوبت 5 تا 6 بامداد توسط استاد پورزرگری و قبل از اذان مغرب توسط استاد محمد حسین سبزعلی از دیگرویژه برنامه رادیو فرهنگ در ماه پرفیض و برکت رمضان خواهد بود.

رادیو گفت و گو :

 برنامه "کریمانه "که از 19تیرماه تا 17 مردادماه ساعت:20 با محورتقویت فرهنگ روزه داری مشتاقانه به ایجاد فضای معنوی درآستانه افطار خواهد پرداخت .

برنامه"روح ایمان"که در روزهای 5،7و9مردادماه ساعت:22با هدف تبیین  وتشریح عظمت شب قدر به ایجاد فضای معنوی درمیان قشر فرهیخته می پردازد.

برنامه"سفره نور"که درروز17مردادماه ساعت:22 به بازگو کردن نتیجه روزه دای ،شان ومنزلت ماه مبارک رمضان وعید سعید فطر می پردازد.

 برنامه"ویژه ولادت امام حسن مجتبی(ع)" که در تاریخ اول مردادماه  ساعت:22به بازگو کردن زوایای جدید از زندگی امام حسن مجتبی (ع) وعلل انحراف جامعه آن زمان از خط اصیل ولایت می پردازد.

ویژه برنامه  به مناسبت" شهادت حضرت علی (ع)" که درهشتم مردادماه ساعت:10/12 به بازخوانی شیوه زندگی امیرالمومنین علی (ع) به عنوان اسوه انسانیت وعدالت می پردازد.

برنامه"رویداد" درروزدهم مردادماه ساعت10/12 به موضوع اهمیت حضور  مخاطبان برای شرکت در مراسم روز قدس وتاثیرات آن در عرصه بین المللی خواهد پرداخت.

برنامه"رهنما" که درروزدهم مردادماه ساعت :21 پخش می شود وبه موضوع نگاه حضرت امام (ره) به مسئله فلسطین و ماهیت رژیم صهیو نیستی درمنطقه می پردازد.

برنامه"گفت وگوی روز"که دهم مردادماه ساعت:20 پخش می شود ، شرایط رژیم صهیونیستی بعد از انقلاب اسلامی وبعد از بیداری اسلامی درمنطقه و همچنین نقش راهپیمایی روز قدس درروند مبارزه با رژیم صهیو نسیتی را بررسی می کند.

این شبکه در ایام ماه مبارک رمضان  به مدت زمان 440 دقیقه، 6 عنوان برنامه را به سمع مخاطبانش خواهد رساند.

رادیو سلامت :

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی؛ گروهای  برنامه ساز رادیو سلامت برای مخاطبان خود در ماه ضیافت الله، ویژه برنامه های به شرح زیرآماده پخش کرده است:

برنامه "صبح و زندگی" از ساعت 07:10 مدت 1:15 با هدف تاثیرات تغذیه در سلامت افراد با موضوع تغذیه مناسب در ماه مبارک رمضان ، تهیه کننده و سردبیر این برنامه دکتر هومن خلیقی و خانم سیما غفاری  18 مرداد از رادیو سلامت پخش می شود.

"کوچه سلامت پلاک 102" از ساعت 10:30 به مدت 1:30 به منظور ارایه صحیح نقش معنویت در کاهش آسیب های اجتماعی(به مناسبت عیدسعید فطر) به روی آنتن می رود. تهیه کننده و سردبیر این برنامه خانم فیروزه آدابی و آقای رحمانی 18 مرداد در این برنامه با شنوندگان خود همراه می شوند.

برنامه 40 دقیقه ای "سایبان آرامش" 13:20 به تهیه کنندگی و سردبیری سیما غفاری و سودابه ایلانلو با موضوع کنترل خشم و کنترل هیجان در ماه رمضان پخش خواهد شد.

برنامه "موج زندگی" (آیتم آرامش رمضانی) ساعت 16:30 به تهیه کنندگی و سردبیری خانم سیما غفاری به مدت 1 ساعت با موضوع آرامش از طریق ارتباط معنوی و برنامه "زندگی جاریست" از ساعت 10:20 در روزهای 13 ، 16 ، 23 و 30 تیر ماه به تهیه کنندگی و سردبیری ترابی و سرمعلی پور به مدت 38دقیقه با موضوع نقش تربیت خانواده در یادگیری آموزه های دینی فرزندان در ماه مبارک رمضان به روی آنتن پخش خواهد رفت.

برنامه 20 دقیقه ای"خانه ما" ساعت 19:10 در روزهای 24 و 31 تیر ماه و 7 و 14 مرداد به تهیه کنندگی و سردبیری سیما غفاری با موضوع مدیریت زمان در ماه رمضان و برنامه ریزی ، همیاری همکاری در خانواده و تنظیم اوقات فراغت در ماه رمضان از رادیو سلامت پخش می شود.

برنامه "سلام جوانی" ساعت 18:00  روزهای 96 و 18 مرداد ماه به سردبیری تهیه کنندگی فاطمه شهبازی،  دکتر سیما بیژنی، شهرام زین العابدین و رحمانی به مدت 30 دقیقه با موضوع نقش روزه داری و ماه مبارک رمضان بر سلامت جوانان به روی آنتن پخش می رود.

برنامه 15 دقیقه ای "قاصدک" را ساعت 21:15  با موضوع قصه درخصوص ماه مبارک رمضان به کودکان به سردبیری و تهیه کنندگی ذباح و سرمعلی پور بشنوید.

برنامه" بفرمائید سیب" در روز 18 مرداد به مدت 02:30، ساعت 16:30 و برنامه "آسمون ریسمون" از ساعت 16:30 در روزهای 17 و 27 تیر ماه به سر دبیری و تهیه کنندگی خانم مالکی و فریدون ارکانی به مدت 01:45 با موضوع گشاده دستی (ویژه عیدفطر) از رادیو سلامت پخش خواهد شد.

برنامه" یک روز یک کتاب" در ساعت 18:45 به مدت 15 دقیقه  با موضوع معرفی کتاب درخصوص (آداب روزه داری ، تغذیه در ماه مبارک رمضان) به روی آنتن می رود.  تهیه کننده و سردبیر برنامه مژگان ضیایی است.

برنامه "رطب" ساعت 11:05 به مدت 40 دقیق با هدف تغذیه مناسب در ماه مبارک رمضان با موضوع تاثیر روزه داری در سلامت جسم پخش می شود.

 تهیه کننده و سردبیر این برنامه خانم جولایی و دکتر هومن خلیقی با شنوندگان همراه خواهند بود.

برنامه "گفتگوی پزشکی" ساعت 15:05 به مدت 35 دقیقه با هدف ارتقاء سطح آگاهی در پیشگیری از بیماریهای مختلف با موضوع ارتقاء سطح آگاهی درباره روزه داران در بیماران مختلف (دیابت ، بیماران کلیوی) پخش خواهد شد.  تهیه کننده و سردبیر برنامه سیما بیژنی است.

برنامه 28 دقیقه ای "فراسو" ساعت 08:30 به تهیه کنندگی و سردبیری خانم جولایی و به منظور آموزش مصرف تغذیه مناسب در ماه مبارک رمضان هر روز به روی آنتن می رود.

برنامه "میلاد موعود" ساعت 10:30 به مدت02:30 به تهیه کنندگی و سردبیر ی خانم جولایی و با هدف ایجاد امید و  انگیزه برای ظهوربا موضوع فرهنگ انتظار  در رادیو سلامت شنیده خواهد شد.

رادیو ورزش :

"آوای وحی" با هدف پخش تلاوت قرآن کریم (روخوانی ) در ایام ماه مبارک رمضان هر بامداد از ساعت 2:45 به مدت یک ساعت از این رادیو پخش می شود

"نسیم نیاز" ویژه برنامه سحر گاهی رادیو ورزش شامل شرح دعای ابوحمزه ، دعای سحر ، اذان و مباحث احکام است که هر بامداد از ساعت 45/3 به مدت یک ساعت به روی آنتن می رود.

"سفره آسمانی" برنامه عصر گاهی رادیو ورزش ویژه افطار هر روز از ساعت 19الی 20:30 شامل مطلب ، مصاحبه ، سرود ، مرشد خوانی وبرنامه های متنوع دیگر است که در این رادیو پخش می شود.

"میهمان خدا" ویژه برنامه لحظات افطار با بخشهای تلاوت ، اذان وسخنرانی هر شب از اذان مغرب به مدت 30 دقیقه از این رادیو شنیده خواهد شد.

"شبهای رمضان" ویژه برنامه شبانگاهی رادیو ورزش که هر شب به جز اول مرداداز ساعت 22 تا 1بامدادبه صورت زنده پخش می شود شامل مطالب دینی در باب ماه مبارک رمضان ،آخرین اخبار از دنیای ورزش ، سرود و.... است که تقدیم شنوندگان می شود.

"ورزش در رمضان" با هدف معرفی ورزشهای مناسب در ماه مبارک رمضان و بحث های کارشناسی درخصوص ورزش کردن در این ماه هر روز از ساعت 18:30 تا 18:45 آماده پخش خواهد بود.

 "شبهای رمضان" ویژه برنامه اول مرداد ماه رادیو ورزش که از ساعت 22 تا 23:30 با ههدف بیان مطالب دینی در ماه مبارک رمضان و آخرین اخبار از دنیای ورزش و.... به صورت زنده پخش می شود .

"رسم خوبان" ویژه گلریزان به مناسبت روز اکرام و نیکو کاری در روز اول مرداد ماه به صورت زنده  از ساعت 23:30 تا 1 بامداد به روی آنتن می رود.

"علی مقتدای ما" ویژه برنامه شب قدر که در تاریخ 5 مرداد ماه از ساعت 21 به مدت 60 دقیقه پخش خواهد شد.

"این است علی" ویژه ضربت خوردن حضرت علی (ع)که در ششم مرداد ماه ساعت 21 به مدت 60 دقیقه پخش می شود.

"پهلوان جاوید" ویژه برنامه هفتم مرداد ماه به مناسبت شب قدر از ساعت 21 الی 22 به روی آنتن می رود.

"از کعبه تا محراب" ویژه برنامه شهادت حضرت علی (ع) در روز هشتم مرداد ماه از ساعت 14 به مدت یک ساعت

"سروقامتان" این برنامه نیز ویژه شهادت حضرت علی (ع) از ساعت 21 تا 22 هشتم مرداد ماه از رادیو ورزش پخش خواهد شد.

"قدر نامه" ویژه برنامه شب قدر که در نهم مرداد ماه ساعت 21 به مدت یکساعت پخش خواهد شد.

"جوانمردان"ویژه برنامه روز قدس که در تاریخ دهم مرداد ماه از ساعت 21 به مدت یک ساعت پخش می شود.

"روز هفتم"برنامه زنده روز جهانی قدس که در یازدهم مرداد ماه از ساعت 30/8 تا 11 صبح پخش می شود و راهپیمایی این روز را پوشش خواهد داد./105   

رادیو های برون مرزی :

"برنامه در حریم یار"  با موضوع فلسفه روزه در میان دیگر مذاهب و اهمیت روزه در بین قرآن در 29 قسمت 20 دقیقه ای از رادیو ترکی استانبولی پخش می شود.

"ویژه برنامه رمضان" که موضوعات اجتماعی و مسئولیت های فردی به همراه روزه داری را  بررسی می کند در 15 قسمت 10 دقیقه ای از رادیو هندی پخش می شود .

"رمضان، بهار فضیلت" نیز که اهمیت روزه و آثار سازنده آن را بررسی می کند، در 30 قسمت 12 دقیقه ای از  رادیو اردو پخش می شود.

"در سایه سار رمضان"درباره آشنایی مخاطبان با فضایل و فلسفه ماه مبارک رمضان است و در 15 قسمت 10 دقیقه ای از رادیو پشتو پخش خواهد شد   .                             

رادیو ازبکی با برنامه "ضیافت الهی"، رادیو ترکی استانبولی با برنامه "ویژه سحر" و "همراه با روزه داران" ،رادیو آذری با برنامه " ضیافت نور و قرآن در رمضان"، رادیو تاجیکی با برنامه " ماه نور"، رادیو ترکمنی با برنامه " ضیافت الهی"، رادیو آران با برنامه "مومنان در مهمانی خدا" و رادیو کردی با برنامه "خان رحمت" و " ضیافت نور" به استقبال ماه رمضان رفتند.

رمضان با مسلمانان فرانسوی زبان" در رادیو فرانسه،" ضیافت نور" در رادیو آلمانی ،" ضیافت الهی و رمضان همراه باقرآن" در رادیو اسپانیایی،" شمیم رمضان"و ضیافت نور – لحظاتی برای قرب الهی و همراه با قرآن در رمضان"در رادیو بوسنی ،" همراه با قرآن در ماه رمضان" در رادیو انگلیسی،"رمضان ضیافت الهی" در رادیو ایتالیایی " قرآن و روزه داران، ضیافت نور و رمضان در روسیه ، اوکراین و بلاروس" در رادیو روسی ویژه برنامه های ماه مبارک رمضان است که در یک ماه روزه داری پخش می شود.

 موعظه ماه رمضان، ضیافت نور و همراه با قرآن در ماه رمضان " در رادیو سواحیلی"، ویژه رمضان "رادیو هوسا"، رمضان در گذشته و حال، دمضان کریم "رادیو عربی" ویژه برنامه های ماه مبارک رمضان است که از شبکه عربی و آفریقایی معاونت برون مرزی در حال پخش است.

/ 0 نظر / 88 بازدید