آمیتا باچان به شبکه نمایش می آید

شبکه نمایش این هفته باکس ساعت 21 خود را به مرور آثار آمیتا باچان، بازیگر سرشناس هندی اختصاص داده است.

به گزارش روابط‌عمومی شبکه نمایش، امشب ساعت 21 فیلم باغبان با بازی باچان پخش می‌شود. این فیلم محصول سال 2003 است. شبکه نمایش روز دوشنبه فیلم به من نگید پیرمرد را تقدیم علاقه‌مندان می‌کند و روز سه‌شنبه فیلم غرور و شرف را پخش می‌کند. شبکه نمایش برای سه روز آخر هفته، فیلم‌های آرمان، خانواده و هفت عروس برای هفت برادر را در نظر گرفته است.

ویکی‌پدیا درباره آمیتا باچان نوشته است: یازدهم اکتبر ۱۹۴۲ در شهر الله‌آباد هند به دنیا آمد. مادرش تجی یک سیک و پدرش هاریوانش رای باچان یک هندو بود. دکتر هاریوانش رای باچان یک شاعر خوشنام و معروف‌زبان هندی بود. نام فامیل اصلی او سریواستاوا بود ولی او خود، نام مستعار باچان را برگزید و تمام اشعار و نوشته‌های خود را با این نام امضا می‌کرد. بعدها آمیتا نیز با همین نام فامیل وارد سینما شد و به سبب شناخته شده بودن این نام تمام اعضای خانواده با نام باچان معروف شدند. باچان در نوجوانی در دبیرستان پسرانه الله‌آباد ثبت‌نام کرد و پس از آن وارد کالج شروود شد. پس از اتمام کالج، وارد دانشگاه دهلی شد و مدرک لیسانس خود را در رشته علوم کسب کرد. باچان مدتی بعد به کار معاملات محموله‌های دریایی در شرکت کشتیرانی برداندکو روی آورد، ولی کمی بعد آن شغل را رها کرد و به کلکته رفت تا آینده خود را در بازیگری جستجو کند. آمیتا باچان علاوه بر بازیگری، اجرای برخی برنامه‌های تلویزیون را هم به عهده می‌گیرد. باچان با فیلم شعله که در سال 57 در سینماهای ایران اکران عمومی شد بین مردم کشور ما به شهرت رسید.

شبکه نمایش برای این هفته چند فیلم دیدنی را برای پخش در نظر گرفته است که از میان آنها می‌توان به برتری بورن، اولتیماتوم بورن، میراث بورن، شرلوک هلمز 3، قاضی گونایت، تیغ و ابریشم و فرشتگان قصاب اشاره کرد.

/ 0 نظر / 40 بازدید