مردم منطقه چهاردولی کردستان صاحب گیرنده دیجیتال شدند

با حضور جمعی از مسئولین استان سامانه دریافت شبکه های دیجیتال در منطقه چهاردولی قروه افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران‌(ایسنا)، منطقه کردستان، سامانه دیجیتال شبکه های رادیو تلویزیونی بخش چهاردولی شهرستان قروه از توابع استان کردستان، به مرکزیت دهستان وینسار با حضور قادرمرزی نماینده مجلس، فرماندار و مسئولین شهر قروه و مدیر کل صدا و سیما به بهره برداری رسید.

با راه اندازی این سامانه روستاهای این منطقه هم اکنون 10 شبکه را به صورت دیجیتال دریافت می کنند.

حسین علی رحمانی، معاون فنی مرکز صدا و سیمای استان کردستان، در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه کردستان، با بیان اینکه در حال حاضر سامانه دیجیتال، در تمامی شهرستان های استان راه اندازی شده است، تصریح کرد: با راه اندازی سامانه دریافت شبکه های دیجیتال در این منطقه، 15 هزار نفر از جمعیت بخش چهاردولی از امکانات این سامانه بهره مند شده اند.

وی با بیان اینکه از سال 1389 تا کنون، 169 ایستگاه فرستنده در مناطق مختلف استان نصب شده است، افزود: در حال حاضر بیش از 75 درصد از جمعیت استان زیر پوشش سیستم دیجیتال می باشد که مرکز کردستان از مراکز موفق در این زمینه بوده است.

قادر مرزی نماینده شهرستان های قروه و دهگلان، در مجلس شورای اسلامی نیز ضمن تشکر و قدردانی از مدیرکل و مدیران صدا و سیما در راه اندازی سامانه دیجیتال یادآور شد: دریافت تصاویر با کیفیت بالا و تنوع برنامه ای، بهترین راه برای جلوگیری از گرایش مردم به استفاده از ماهواره است، که می تواند نقش ویژه ای در جلوگیری از تهاجم فرهنگی داشته باشد.

/ 0 نظر / 20 بازدید