اولین سریال دو زبانه شبکه «شما» روی آنتن/ «در چشم باد» را فا

مجموعه تلویزیونی «در چشم باد» به عنوان اولین سریال دو زبانه شبکه «شما» از این شبکه پخش می‌شود.

به گزارش خبرنگار رادیو و تلویزیون فارس، در پی دو زبانه شدن شبکه «شما»، مجموعه تلویزیونی «در چشم باد» به دو زبان فارسی و کردی همزمان از شنبه 28 دی ماه هرشب ساعت 24 از شبکه «شما» پخش می‌شود و تکرار آن نیز روز بعد ساعت 15 به روی آنتن می‌رود.

مجموعه تلویزیونی «در چشم باد» به تهیه‌کنندگی مسعود جعفری‌جوزانی و عباس اکبری در50 قسمت 50 دقیقه‌ای برای پخش از شبکه اول سیما تهیه و تولید شد. فیلمنامه این سریال که در زمره سریال‌های «الف» سیما به شمار می‌رود، توسط «مسعود جعفری جوزانی» در مدت دوسال نوشته شده است.

سریال تاریخی «در چشم باد»، وقایع سیاسی و اجتماعی سه دوره از تاریخ در سال‌های 1300، 1320و 1360 را بررسی می‌کند که دوره اول پایان دوره قاجار و دوره پهلوی، دوره دوم جنگ جهانی دوم و دوره سوم یک دوره زمانی خاص در بعد از انقلاب اسلامی ایران را که دوره فتح خرمشهر است، در بر می‌گیرد.

در این پروژه که «حسین علیزاده» موسیقی آن را ساخته، بازیگرانی چون، پارسا پیروزفر، اکبر عبدی، کامبیز دیرباز، سعید نیک‌پور، سحر جعفری جوزانی، لاله اسکندری، ستاره صفرآوه، رضا شفیعی جم، فخرالدین صدیق شریف، جهانگیر الماسی، محمود پاک نیت، محمدرضا هدایتی، هومن سیدی و… ایفای نقش کرده‌اند.

ساخت این سریال یکی از بزرگترین پروژه‌های سریال‌سازی در تلویزیون است که برای ساخت آن تا به حال از 480 لوکیشن استفاده شده و به بیش از 10 شهرستان و استان دیگر سفر شده است.

/ 0 نظر / 25 بازدید