برنامه های جدید شبکه مستند در اول هفته

به گزارش روابط عمومی سیما، مستند «شاه کوسه در اقیانوس» محصول 2013 و ساخته تیم جان مایر امروز و در قالب جشنواره پاییزه شبکه مستند به روی آنتن می رود.

مستند زیبای «شاه کوسه در اقیانوس» یکی از زیباترین و جذاب ترین مستندهایی است که در مورد این موجود خطرناک و مرموز ساخته شده است.

پلان های گرفته شده در این مستند به سختی تهیه شده است. تصاویری بکر از کوسه ای که به آن لقب شاه کوسه را داده اند از صحنه های برجسته این مستند است.

علاقمندان می توانند این مستند را امروز شنبه؛ 9 آذر ماه، ساعت 18 از شبکه مستند سیما ببینند.


« چگونه یک سیاره شکل می گیرد » روی آنتن شبکه مستند

« چگونه یک سیاره شکل می گیرد » محصول 2012 با هدف به تصویر کشیدن نیروهای تکامل کننده شکل گیری زمین یکشنبه این هفته ، 10 آذر ماه ، از شبکه مستند پخش می شود.

در این مجموعه پروفسور زمین شناس یان استوارت به توضیح این میپردازد که در ۳ مرحله از تاریخ طبیعی چگونه حیات وحش ،خود را توانسته با شرایط آب و هوا و خاک انطباق دهد و خود را با گیاهان تطبیق بدهد. همه موجودات به خصوص حیوانات برای ادامه حیات خود بر گیاهان تکیه دارند. ما همیشه بر این باوریم که انسان قدرتمند ترین موجود بر روی زمین است اما در اصل این گیاهان هستند که قدرتمند ترند. گیاهان باعث ترک دوزیستان از آب به خشکی هستند و همچنین یکی از عوامل مهم پیدایش و انقراض دایناسورها نیز گیاهان هستند. در این مستند که در سه قسمت تهیه شده است ، مروری بر رشد گیاهان بر سیاره مان ، و تاثیرهای آنها بر زندگی جانوران و انسان ها خواهد داشت.

علاقمندان می توانند قسمت سوم و پایانی این مستند جدید و جذاب را یکشنبه ، ساعت 22 و به مدت 60 دقیقه از شبکه مستند ببینند.

/ 0 نظر / 30 بازدید