بازتاب فجر انقلاب در سیما

شبکه های تلویزیونی در دهه فجر انقلاب اسلامی سمت و سوی برنامه های خود را به بازتاب جشن انقلاب اسلامی  کشاندند .

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی،در میانِ برنامه‌هایی که شبکه‌های تلویزیونی برای دهه فجر امسال تدارک دیده اند چندین ویژه برنامه، فیلم سینمایی و جُنگ تلویزیونی دیده می شود .

شبکه 1 

این شبکه در ایام دهه فجر پخش روزانه فیلم‌سینمایی،مجموعه مستند 10 قسمتی"سراج"با موضوع مهم‌ترین تمایز انقلاب اسلامی ایران با دیگر انقلاب‌های بزرگ جهان،مجموعه 7 قسمتی دیکتاتور با موضوع دخالت‌های بیگانگان در ایران،پخش مجموعه 11 قسمتی ویژه‌برنامه نوفل لوشاتو با موضوع فعالیت‌های امام خمینی(ره)در مدت اقامت در فرانسه،سریال"قندیل‌های شکسته"با موضوع بررسی زندگی محمدرضا پهلوی و برخی از درباریان را در کنداکتور پخش خود قرار داده است .

شبکه 3

شبکه سه سیما  به‌مناسبت فرارسیدن دهه مبارک فجر و با هدف تکریم رشادت‌ها و فداکاری‌های ملت بزرگ ایران ویژه برنامه‌های خود را تولید و آماده پخش می‌کند .

برنامه های"هفت" و بازتاب اتفاقات جشنواره فیلم فجر،برنامه صبحگاهی"ویتامین سه" که با فضای سال‌های انقلاب طراحی شده است،10 قسمت از برنامه تلویزیونی "یادگاری" که به‌صورت ویژه و به‌مناسبت فرا رسیدن دهه مبارک فجر از شبکه سه سیما پخش می‌شود،مستند "یادها" برنامه‌ای از گروه فرهنگ و معارف اسلامی شبکه سه  و "عصر خود باوری" که همگی با موضوع انقلاب اسلامی و مرور خاطرات آن روزها تنظیم شده اند محصولات این شبکه برای روزهای سالگرد انقلاب است .

شبکه 4

مخاطبان شبکه چهار در ایام الله دهه فجر می‌توانند برنامه‌های جدید"محرمانه" و "مسابقه بعد چهار"را ببینند . «محرمانه» با هدف واکاوی و بررسی کارشناسانه دوران اول و دوم پهلوی تهیه شده است . این شبکه برنامه‌های"تئاتر فجر"،"راز"،"ققنوس"،"کارنامه"و ،اردیبهشت"را نیز با رنگ و بوی فجری روی آنتن می‌برد.

 شبکه 5 

"شکست سلطه"،"بچه های دیروز" و "من ایرانی‌ام" عناوین برخی از برنامه‌های دهه فجر شبکه تهران در سی و پنجمین بهار انقلاب است."تهران 20"و" شب آفتابی "برنامه های زنده و گفت‌وگو محور این شبکه نیز در "این شب‌ها" موضوع برنامه را انقلاب اسلامی قرار داده‌اند.

/ 0 نظر / 25 بازدید