چالش های مهم شبکه عصر برای افتتاح

به غیر از عدم وجود پهنای باند یا همان ظرفیت فرستنده های کشور برای افتتاح این شبکه چند عامل دیگر نیز در آن دخیل بودند.
یکی از مهم ترین چالش های موجود میان مسوولان صدا و سیما و مسوولان اوج، انتخاب فردی به عنوان مدیر شبکه بود که در نهایت پس از رایزنی های مختلف و حل اختلافات، از میان گزینه های مختلف قرعه به نام «حبیب‌الله والی‌نژاد» مدیر سابق گروه حماسه و مستند شبکه یک سیما افتاد.
از مهم ترین انتقادهای مطرح شده نسبت به عملکرد سازمان اوج، پرداخت رقم های بالا به عنوان دستمزد به سازندگان این سریال ها بود. موضوعی که معاون سیما نیز در یکی از گفت و گوهای اخیر خود به صورت تلویحی به آن اشاره کرد و در پاسخ به سوال خبرنگاری درباره راه اندازی شبکه های خصوصی گفت: «بحث نیمه‌خصوصی نداریم. یکی دو تا نهاد خواستند این تجربه را اجرا کنند. اولین چیزی که به هم زدند، معدل تولید و دستمزد بود. ما یکباره مواجه شدیم با اینکه چندبرابر قیمت واقعی دستمزد دادند و همه چیز را به هم ریختند».
شبکه عصر قرار است ترکیبی از برنامه های تولید شده توسط سازمان اوج و محصولات تولید شده در صدا و سیما را پخش کند. برنامه‌های انقلابی، سریال های دفاع مقدس، برنامه هایی با موضوع بیداری اسلامی و... بخش هایی از محصولات این شبکه است. شنیده می شود این شبکه فاقد موسیقی است و به جای موسیقی از سرود و نواهای مذهبی استفاده خواهد کرد.
تنظیم از وبلاگ فناوری و تلویزیون دیجیتال
/ 0 نظر / 23 بازدید