برنامه های شبکه مستند در هفته آخر مهر ماه

«جاسوسی از زندگی پنگوئن ها» در شبکه مستند

قسمت دوم مستند جدید و جذاب «جاسوسی از زندگی پنگوئن ها» شنبه 27 مهر ماه  به روی آنتن می رود.  

«جاسوسی از زندگی پنگوئن ها» محصول 2013 و مجموعه ای سه قسمتی است که در هر قسمت آن به مدت 60 دقیقه شاهد تصاویری از زندگی پنگوئن ها خواهیم بود.

این مستند با بیش از پنجاه دوربین جاسوسی تصویربرداری شده است و برای اولین بار لحظاتی دیده نشده از زندگی این پرنده را ثبت کرده است. این تصاویر از زوایای مختلف اسرار مخفیانه این موجود را بازگو می کند.

متیو گوردن و فیلیپ دالتون تهیه کنندان این مجموعه هستند و جان داونر کارگردانی آن را بر عهده داشته است.

تصاویری واقعی از پیوند اعضا در « مستند پزشکی»

« مستند پزشکی» ساخته محمدعلی شیرزادی از شنبه ، 27مهر ماه ، هر روز ، ساعت 17 از شبکه مستند پخش می شود.  

درهر قسمت از این مجموعه ضمن معرفی بیماری های خاص و علل نیاز آنها به عمل و توضیحات پزشکی و آموزشی درباره آن ، با خود بیمار نیز همراه می شود و این همراهی تا اتاق عمل و صحنه های واقعی جراحی ادامه خواهد داشت.

در « مستند پزشکی» تصاویری واقعی از عمل جراحی نظیر چشم ، قلب و کلیه توسط تیم جراحی ایرانی به نمایش درخواهد آمد و از صحنه های شگفت انگیز آن می توان به تصاویر عمل پیوند اعضا اشاره کرد

از عوامل تولید این مجموعه می توان از : محمدعلی شیرزادی ( تهیه کننده و کارگردان) ، محمدربیع هاشمی و محمود جوادی ( تصویربرداران) ، محسن عبدلی ( دستیار تهیه) ، کاوه جانملکی ( صدابردار) ، محمدربیع هاشمی ( نورپرداز) ، سولماز سیدی ( محقق) ، طناز رومیانی ( نویسنده) و مهیار ستاری ( گوینده) نام برد.

علاقمندان می توانند این مستند را شنبه ، 27 مهر ، ساعت 22 از شبکه مستند ببینند.

روایت ساخت طولانی ترین پل جهان

مجموعه مستند « ابر سازه ها » که یکشنبه ها ، ساعت 22 از شبکه مستند پخش می شود ، در این قسمت به سراغ بلندترین پل کابلی جهان در یونان می رود.   


 این پل در بین پل های کابلی جهان طولانی ترین است . این پل با چالشهایی روبرو است که می تواند هر پل معمولی دیگری را به کلی خراب کند آب زیر آن بسیار عمیق و بستر دریا در زیر آن خیلی نرم است و یک گسل آتشفشانی از وسط آن میگذرد چگونه می توان پلی طراحی کرد که از شدید ترین بلایای طبیعی در امان بماند ؟

« ابر سازه ها » به اجرای پروژه های عظیم در نقاط مختلف دنیا با موضوعات گوناگون سد سازی , ساخت برج , فرودگاه , پل , تونل , بزرگراه و. .... میپردازد که برخی از آنها عبارت اند از : مستند ساخت پیست اسکی دبی - گسترش کانال پاناما- ساخت فرودگاه هنگ کنگ - ساخت استادیوم در آریزونا آمریکا - پل 80 کیلومتری که شمال آمریکا را به آسیا وصل میکند-ساخت پلی بر روی رودخانه کوپر - هتل برج .

 در این مجموعه سعی شده است از روند پروژه ها از روزهای اولیه اجرا تا مرحله بهره برداری تصویر و گزارش تهیه شود و در گفت و گو با مهندسان نابغه دنیا ، روند اجرای این پروژه ها توضیح داده شده و نشان دهد که چگونه قدرت تفکر و خلاقیت مهندسی بر عظیم ترین مشکلات بوجود آمده غلبه خواهد کرد.

« ابر سازه ها » به تهیه کنندگی مایجا لویو و در چند فصل آماده پخش از شبکه مستند سیماست

/ 0 نظر / 37 بازدید